19. veebruar 2020

Jüri Ratas: Mis teeb Eesti parimaks riigiks?

Eesti Vabariik tähistab mõne päeva pärast oma 102. aastapäeva. See annab hea võimaluse mõtiskleda, milline Eesti nii meile endale kui meie sõpradele ja toetajatele maailmas paistab. Meil on väga palju, mille üle südamest uhke olla ning ka rohkelt sellist, millest soovivad õppida teised.

Juhtkiri: Armas apteek, aita!

„Armas apteek, aita, kui tervis läinud käest…“ laulis kunagi Andres Ots eeskätt peojärgse haige peaga meestele apteegi ukse taga. Ent need Heldur Karmo koostatud laulusõnad on veelgi aktuaalsemad praegu. Küll aga teises tähenduses.

Anneli Ott: Kliimaneutraalsus toob meile edu

Möödunud aasta lõpus alustas tööd Euroopa Komisjoni uus koosseis. Järgmised viis aastat tõotavad tulla uue presidendi Ursula von der Leyeni juhtimise väga põnevad ning intensiivsed. Esimeste kuude põhjal võib öelda aga selgelt, et Euroopa Komisjoni uue koosseisu kõige prioriteetsemaks teemaks saab olema kliimamuutuste pidurdamine.

Taavi Aas: Ohutusel ei ole hinda

Kui ma 1984. aastal Tallinnast Tartusse ülikooli läksin, oli esimene neljarajaline teelõiguke juba avatud. Neljarajalisi kilomeetreid on sel suunal 36 aastaga juurde lisandunud, kui tegelikult võiksid selle ajaga kõik kolm Eesti põhisuunda – Tartu, Pärnu, Narva – 2+2 vormis valmis olla.

Pensionireform on tulekul

Riigikogu on veel kord heaks kiitmas kogumispensioni reformi, mis oli ühtlasi seotud ka valitsuse usaldushääletusega. Peaminister Jüri Ratase sõnul toetas valitsus pensionireformi, millega väärtustatakse iga pensionikoguja vabadust kindlustada endale väärikas vanaduspõlv. „Me seisame iga inimese õiguse eest teha oma tulevikuvalikuid praegusega võrreldes paindlikumas ja õiglasemas pensionisüsteemis.“

Artjom Suvorov: Prokuratuur ei tohi fantaseerida

Endine Tartu abilinnapea Artjom Suvorov räägib, kuidas ta taheti korruptsioonis süüdi lavastada, aga ta ei murdunud ning hoopis prokuratuur peaks kohtuasjast tõsised järeldused tegema.

Varjatud struktuurid lavastavad poliitilisi kuritegusid

Kohtus nurjus Tallinna linnapea, Tartu abilinnapea ja TTV juhi süüdimõistmine. Prokuratuuri pressikonverents, meedias kahtlustuse ja kohtuistungi kajastamine ning KAPO aastaraamat on muutunud poliitiku kõrvaldamise vahendiks.

Marek Jürgenson: Lihtsam Eesti kodakondsus halli passi omanikele

Riigikogus võeti jaanuaris vastu seadus, mille kohaselt saavad kodakondsust taotleda ka need lapsed, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ning elas Eestis enne 20. augustit 1991, mil meie riik kuulutati taas iseseisvaks. See on suur samm kodakondsuspoliitikas üle pika aja. Samm lõhedeta ja üksmeelsema Eesti suunas.

USA poliitika üle valitseb raha

Demokraatide ja vabariiklaste terav omavaheline vastandumine ei ole ilmselt üksnes publikule suunatud meelelahutus, kuid USA poliitilise süsteemi juurprobleemide lahendamisest ei ole huvitatud kumbki partei.

Rahvarinne 30 aastat tagasi – veebruar 199

Vabariigi aastapäeval 30 aastat tagasi valiti Eesti Kongress. Vastasseis Rahvarinde ja Eesti Kongressi vahel, mis seni oli varjatud, lahvatas lõkkele. 22 päeva hiljem valiti viimane, XII Ülemnõukogu. Valijate registreerimisel kasutasid rahvuslased ebaausaid võtteid. „Brežnevi pakikese” (bestsellerite sundmüük koos Brežnevi teostega) eeskujul küsiti kahte allkirja, valijaks registreerumiseks ja memorandumile, mis sundis tunnistama Ülemnõukogu valimiste ebaseaduslikkust.

Need ja paljud teised huvitavad artiklid ilmuvad 19. veebruari Kesknädala paberlehel. Veebilehel www.kesknadal.ee avaldatakse need artiklid täismahus ja kommenteerimisvõimalusega, olulisi uudiseid aga kajastame veebilehel igapäevaselt. Ärge jätke tähelepanuta ka Kesknädala paberlehe tasuta koju tellimise võimalust!

 

 

 

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.