Tallinna Linnahallist saab konverentsi- ja kontserdikeskus!

Linnahall

Tallinna linn sõlmis ühiste kavatsuste kokkuleppe Läänemere laevandushiiglase Tallink Grupi AS ja Eesti ühe suurima investeerimisfirma ja Tallinki suuraktsionäri Infortariga Linnahalli arendamiseks rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks koos seda toetava reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja restoranide, kohvikute ning meelelahutusvõimalustega. 

„Tallinn on leidnud strateegilised partnerid, kellega koostöös on võimalik Linnahalli arendus ellu viia. Kujundame Linnahallist rahvusvahelise konverentsi- ja kontserdikeskuse, mis elavdab turismisektorit ja majandust laiemalt, loob töökohti ning tulevikus tooks linnale ka kasumit. Reisisadama  loomine Linnahalli kõrvale toob keskusesse sellisel hulgal turiste, mis muudab investeeringu tasuvaks,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart. „Projekti realiseerimine sellisel kujul peaks tähendama nii Linnahalli piirkonna linnaruumilist terviklikku lahendust kui ka erinevate tegevussuundade sünergiat.“

Pressikonverentsi saate järelevaadata siit: https://www.tallinnatv.eu/otse

Arendusprojekti elluviimiseks rajavad Tallinna linn, AS Tallink Grupp ja AS Infortar ühisettevõtte, milles osalus jaguneb järgnevalt: Tallinna linn 34 protsenti, AS Tallink Grupp 33 ja AS Infortar 33 protsenti. Ühisettevõtte loomisel teevad osanikud sissemakse miljon eurot vastavalt iga osaniku osalusprotsendile. Lisaks sellele panustab linn ühisettevõttesse Linnahalli ja Linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega, investeeringuks vajaliku kapitali kaasamise tagavad AS Tallink Grupp ja Infortar. Tallinna linnal täiendavaid rahalisi kohustusi ei ole. Kogu projekti eeldatavaks maksumuse suurusjärk on ligikaudu 300 miljonit eurot.

„Tallinna linn ja Eesti riik on kaua oodanud toimivat visiooni, et teha korda muinsuskaitsealune Linnahalli kontserdisaal ning rajada Tallinna ja riigi edasiseks turismi arendamiseks oluline rahvusvaheline konverentsi- ja kontserdisaal. Eesti vajab kuni 5000 kohalist saali, mis annaks võimaluse tuua Tallinna suuri konverentse ning kvaliteetset suurt saali eeldavaid kultuurisündmusi. Tallinn vajab edukaks konkureerimiseks 🇫🇮 Helsingi, 🇱🇻 Riia ning 🇸🇪 Stockholmiga uusi võimalusi turismi arendamiseks, järgmist sammu,“ ütles Tallink Grupp juhatuse esimees Paavo Nogene.

„Meie visioon on koos linnaga rajada Tallinna Linnahalli ja selle ümbrusse atraktiivne ning terviklikult toimiv konverentsi- reisisadama- ja meelelahutuskompleks, mis avab taas uue Tallinna mereäärse piirkonna linnarahvale ning toob linna senisest veelgi rohkem väliskülastajaid. Reisisadama liitmine konverentsikeskuse kompleksiga on võtmetegur, mis võimaldab erasektoril sellist projekti kasumlikult opereerida ning kogu piirkonda elavdada,“ lisas Nõgene. Nõgene hinnangul hakkab uut rajatavat piirkonda külastama aastas üle 10 miljoni inimese.

Lähikuudel lepivad osapooled kokku edasised koostööpõhimõtted ning järgneva tegevusplaani. Juba sel kevadel on kavas asutada ühisettevõte, kui Tallinna Linnavolikogu seda otsust toetab. Linnahalli ja sellega piirneva sadamaala ning konverentsikeskuse, reisisadama, ärikeskuse ning muude Linnahalli kinnistutele rajatavate hoonete arhitektuurse kontseptsiooni leidmiseks viiakse läbi arhitektuurikonkurss. Arhitektuurikonkursi lähteülesande koostamisel võetakse muuhulgas arvesse, et Linnahalli näol on tegemist kõrge muinsuskaitselase väärtusega objektiga mille renoveerimisel tuleb tagada muinsuskaitseliste eritingimuste täitmine.

Uue kompleksi ehitustööde eeldatavaks pikkuseks on kolm aastat alates vajalike lubade saamisest ja lepingute sõlmimisest.

3 kommentaari
 1. Isegi 2 aastat ago
  Reply

  kui pole mõtet olla selise uue hoone vastu, siis vana oleks tulnud ikkagi maha lammutada ja täiesti uus asemele ehitada. Sest meie nõuded on teised, samuti on uued ehitusained ja kujundajate maitse. vaieldamatult oleks uus tulnud ajakohane ja uhkem praegusest.

 2. Aivar 2 aastat ago
  Reply

  Väike pisiasi-Kõlvarti jutu järgi loodi ühisfirma kolme võrdse osapoole vahel: Tallinna linn, Tallink ja Infortar.
  Ainult et Infortar on Tallinki omanik. Nii et-kolmveerand ja veerand on võrdne?

  • Siis 2 aastat ago

   on suhted nii, et Kimmi linnale jääb kolmandik ja teistele 2 kolmandikku ehk 2 ühe vastu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.