Rikkis suhted viisid Valga poliitika keerulisse seisu

Alar Nääme Foto: Facebook

Valgas uut koalitsiooni moodustada üritavad Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa on keerulises olukorras, kuna sotsiaaldemokraat Rein Randver otsustas fraktsioonist lahkuda, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. 

Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioon lagunes Valgas jaanuari lõpus. Uut liitu moodustava kolme erakonna liikmed seadsid volikogu esimehe kandidaadiks Monika Rogenbaumi Isamaast. Kolme peale kokku oli neil lähiajani enamuseks vajalikud 14 häält, kuna volikogu on 27-liikmeline.  Salajasel hääletusel kogus Rogenbaum aga 13 häält ehk ühe vähem kui vaja.

Vallavalitsuse uued liikmed õnnestus kinnitada, kuna seal andis oma poolthääle ka Randver. Vallavanem Margus Lepik esitas enda ja kahe asevallavanema kõrval vallavalitsuse liikmete kandidaatideks sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikme Vladimir Baranovi ning sama erakonna liikme, kunagise Tõlliste vallavanema Madis Grossi, kes seni Valga vallavalitsusega seotud polnud. Mõlemad kinnitati ametisse 14 poolthäälega ja neile määrati hüvitis 300 eurot kuus.

Keskerakondlane Alar Nääme esitas umbusaldusavalduse vallavanemale ja asevallavanematele, põhjenduseks koalitsiooni lagunemine ja Keskerakonna ning EKRE soov teha uus liit. Ta tegi ettepaneku tuua teema hääletusele 6. märtsil.

BNS

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.