Tallinn piirab alkoholimüüki kohapeal tarbimiseks öisel ja varahommikusel ajal

Tallinna Volikogu hoone, Vana-Viru 12 Foto PEETER LANGOVITS/SCANPIX

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule täiendavate muudatustega määruse eelnõu alkoholimüügi piiramiseks kohapeal tarbimiseks öisel ja varahommikusel ajal, piirangud hakkavad kehtima tänavu 1. oktoobrist.

Eelnõu kohaselt on alkohoolse joogi jaemüük keelatud kohapeal tarbimiseks esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl kella 02.00–06.00 ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 03.00–07.00. Kasiinodes ja ööklubides on keelatud alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl kella 03.00–06.00 ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 04.00–07.00. Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuli linnavalitsus möödunud aasta septembris välja  alkoholimüügi piirangute initsiatiiviga, misjärel käivitati ka laiem arutelu. „Pöördusime erinevate huvigruppide ja organisatsioonide poole, et ootame neilt ettepanekuid. Arutelud osutusid nii aktiivseks, et pidime seda protsessi pikendama. Kui esialgu pidi vastav eelnõu olema vastu võetud juba eelmise aasta lõpuks, siis laekus veel erinevaid mõtteid ja konkreetseid ettepanekuid aasta lõpus. Sellepärast otsustasime, et kuna see otsus ja eelnõu on nii olulised, siis väärib see veel täiendavat arutelu. Tänaseks olemegi nende arutelude tulemusena uuendanud ja täiendanud esialgselt määrust,“ selgitas linnapea. „Kui me eelmise aasta sügisel tulime välja initsiatiiviga, et alkoholimüük baarides võiks lõppeda kell 2 öösel ja nädalavahetusel kell 3 öösel ning piirandutest jäid välja kasiinod ja lobby– baarid, siis tänaseks oleme otsustanud, et kasiinodes ja ööklubides peavad olema kehtestatud piirangud. Seda küll mõnevõrra teisiti ehk tööpäevadel kella 3ni ja nädalavahetusel kella 4ni öösel.“

Linnapea sõnul hakkab piirangute kehtestamise järgselt kindlasti linn kontrollima ja analüüsima olukorda, kuidas need piirangud mõjuvad. „Kindlasti püüavad  mõned ettevõtted leida erinevaid võimalusi otsust mitte täita, kuid näeme juba praegu, et peame hakkama tegema tõhusat kontrolli,“ märkis Kõlvart. 

Alkohoolse joogi jaemüüki ei piirata majutusettevõtte fuajees asuvas müügikohas ja majutusettevõttes ööbivale isikule alkohoolse joogi üleandmisel toateeninduse või majutusruumi minibaari kaudu. Samuti ei kehti piirang rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas. Juhul, kui avaliku ürituse korraldamisega kaasneb alkohoolse joogi jaemüük, määratakse piirangud avaliku ürituse loas.

Määruse jõustumine 1. oktoobrist annab ettevõtjatele piisava üleminekuaja, et nad saaksid oma tegevuse kohandada uutele oludele vastavaks.

Piirangu kehtestamisega soovib linn parandada avalikku korda, heakorda ja rahva tervist, muuta noorte väärtushinnanguid, tagada kodu puutumatus, tasakaalustada erinevate isikute ja huvirühmade õigusi ja huve ning hoida Tallinna linna kui turismisihtkoha väärtust.

Ühtlasi muudetakse Tallinna Linnavolikogu 2008 määruse nr 30 „Alkohoolse joogi jaemüügi ja alkoholi reklaami kitsendused“ pealkirja ja tunnistatakse selles kehtetuks need sätted, mis on reguleeritud seadustes (alkoholiseadus, reklaamiseadus) ning mis puudutavad alkohoolsete jookide paigutust kaupluses ja alkoholi välireklaami.

4 kommentaari
 1. Vaikus 3 aastat ago
  Reply

  peab linnas valitsema alates kella 23-st! Kes vähegi lällab, kohe kongi ja siduda posti külge kuni hommikuni. Teine kord juba teab, mis ees ootab. öö on puhkamiseks, mitte joomiseks ja uimaselt ringikooberdamiseks.
  Samuti tuleb peale panna karmid trahvid jotadele. Igaühel raha trahvideks pole, need tuleb panna sundtööle. Viiakse hommikuti linnast välja koristama metsa, tee ääri, aitama teedeehitajaid, lammutama vanu hooneid jmt. Peaasi, et on hõivatud ja korjavad trahviraha täis. Kuna meil on enamik tööst võõrdunud ja seda vihkavad, siis järgmisest trahvist nad juba hoiduvad.
  Kimm on nõrk juht, kui allub nii kergesti kärakameistritele. Võimalik et keskbande saab teatud altkäemaksu sulas, kuid seni pole see välja imbunud.

 2. Mul meeldib 3 aastat ago
  Reply

  Et hr.Kõlvart paneb asja korda. Pole öösel mingeid välismaalasi peale kella 03.00. Kõik jõlkujad on meie vaba riigi tatikad. Loivavad ja oksendavad rahakassad täis, kusevad lausa majade välisustele jne. Kuku klubi juures oli ka ühel päeval 2 G4S ja 3 politsei patrulli kohal. Sõpruse kino juures käib lõugamine , niiet Harju Uisuväljakuni kuulda, Pärnu mnt. “Sõnajala” baari juures hommikul on üks sõidurada täis s/a või taksosid ja kakerdavad trammiteel -kell 8.00 ! ,veel.
  Üldse peaks kontrollima, mida need kooliõpilased jõlguvad linnas , viinapudelid käes(kindlasti ka peale suitsu veel muudki),….
  Sellist laperdavat joomist 30 aastat tagasi polnud.

  Kõige rohkem meeldib aga , et meedia ei julge hr.Kõlvarti kallal tuututada ka – kardavad pasunasse saada 🙂 , vaat nii sportlik kuju!

  • Sinu 3 aastat ago

   kireldus peaks olema Jurkale ja Kimmile eeskujuks, et viia kõik need joomaurkad kesklinnast välja mingisse kindlasse kohta linna ääres. Neid võib olla mitu, 4…5. Siis saaks iga jota ja pede õhtuks valida vastavalt maitsele oma kandi, kus valiks ka sobiva kõrtsu, kus raha laiaks lüüa. Pärast tuuaks etaksoga koju ja seal pole suuri kampe, nii pole mõtet ka välisukse juures lärmata põhjust.
   Kesklinnas aga pandaks iga kohvik kinni juba kell 18. Las ronivad siis äärepõrgutesse. Ja Tallinna kesklinn muutuks paugupealt elamisväärseks.

 3. Kahtleja. 3 aastat ago
  Reply

  Alati taksod on vedanud viina ja müünud sutsu kallimalt. Mõni topelt kasumiga.
  Sellele ei suuda vastu seista keegi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.