Aab: koroonaviiruse võimalikuks leviku ohuks peavad valmis olema kõik

Jaak Aab

Riigihalduse minister Jaak Aab soovitab kohalikel omavalitsustel valmis olla koroonaviirusega tegelemiseks.

“Saatsin kohalikele omavalitsustele kirja, kus palusin vaadata üle kriisiolukordadeks valmistumise kavad ja igapäevased tegevused, mis tagavad elanike turvalisuse ning kaitstuse,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab. “Nii praegu kui ka tulevikus on oluline, et oleksime valmis olukorra halvenemiseks ja sellega hakkama saamiseks. Just valmisolek tagab hädaolukordadega toimetuleku, olgu selleks kriisiks koroonaviirus või ootamatu torm.”

Aabi arvates on valitsus ja valitsusasutused reageerinud ülemaailmsele viiruspuhangule tõhusalt ja toimekalt. “Haridus- ja teadusministeerium levitas koolidele terviseameti suunised nii eesti kui ka vene keeles. Muuhulgas öeldi ka välja, et riskipiirkondasid külastanud õpilased võiksid jääda pärast reisi kaheks nädalaks koju. Selline julgustamine ja teavitamine on ministeeriumi poolt oluline,” tõi välja Aab.

Sotsiaalministeerium teavitas sotsiaal- ja hooldekandeasutusi. Aabi sõnul on nüüd oluline, et need kohapeal ka tõsiselt läbi mõeldakse. “Tahan rõhutada, et suur roll on olnud just sotsiaalminister Tanel Kiigel. Tema juhtimisel kogunes kiiresti töörühm, mis pani kokku suunised koroonaviirusega tegelemiseks. Praeguseks hetkeks on paigaldatud täiendavad desinfitseerimisvahendid, teavitatud elanikke ja kohtutud erinevate osapooltega, et paika panna ülesannete jaotus ja koostöö. Tänaseks on kindlaks tehtud, et Eesti rahvusvahelistel lennujaamadel ja sadamatel on olemas termokaamerate kasutamise võimekus.”

Terviseamet hindab Eestis haiguse leviku tõenäosust keskmiseks. Tasub jälgida üldiseid suunised, kuidas iga elanik ise saab aidata kaasa, et Eestis kriisiolukorda ei tekiks.

Need juhised ning kõik muu oluline teave on leitavad terviseameti kodulehel  https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus. Lisaks soovitab välisministeerium kõigil reisijatel oma reis registreerida veebilehel – https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.

BNS

6 kommentaari
 1. Miks 1 aasta ago
  Reply

  peab valmis olema, kui mingit ohtu ju pole. Nõnna kuulutas Jurka. Nüüd hakkab Jaaguke paanikat külvama.
  Ja kui pärgsööbik mööda Eestit jalutabki, siis see on ikkagi valitsuse tegemata töö, mis on inimestel siin pistmist.
  Kui ei suuda taga hakkama saada, astuge tagasi. Rahvast saab petta ka mujal.

 2. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  mina pole valmis ja loodan et see haigus meil ei levi. Aga ehk levib see haigus siiski ka sellest kui söögikohtades on kondiitritooted katmata ja pisikud saavad sinna juurdepääsu. Päris mitmes kohas on see nii. näiteks kohvikus Energia. Kas nad ei pea valmis olemavõimalikuks haiguse leviku ohuks.

 3. Koroona viirusest on kerge lahti saada. 1 aasta ago
  Reply

  Meil kogemused listeria bakteritega olemas. Kuidagi ei kadunud – ja siis avastati moodus. Lasti Terviseameti juht lahti ja pandi paigale uus. Nagu imeväel pisik kadus ja kõik korras.
  Vene ajal ei tohtinud aidsist rääkida ja siis käsu korras inimesed ei surnud aidsi süül vaid ikka teiste diagnoosiga. Näiteks kopsupõletik.
  Nüüd kaob uus viirus ja haigusega sama mis vene ajal.

 4. Kaldun arvama, et meie teadjamehed 1 aasta ago
  Reply

  ei tea ise ka kui palju haigestunuid tegelikult on.

 5. Soo 1 aasta ago
  Reply

  õhtuleht on täis hirmutamisi aga seal enam kommenteerida ei lasta. Nad hirmutavad. Aga mina olen mõelnud et kas sealt viirust ei saa kus kondiitritooted on lahtiselt. No kui seda viirust ei saa siis mingi oht on ikka. Tolm läheb peale, inimesed kühivad jne. . Sama hädaohtli kui koroona viirus on toit kus on palju säilitusaineid. Neid kes ei hooli inimeste tervisest tuleks karistada. Korruptsioonisüüdistused mida nii ohtrasti jagavad reformierakondlased on null selle kõrvalt mis ohustab inimeste tervist.

 6. Hoidume viirustest. 1 aasta ago
  Reply

  Keelame NATO-l meie kohal lendamised. Nii kui nende sõjavägi siia ilmus ja meie taevast nende lennukid ehtisid, nii ilmus ka sigade katk.
  Ameeriklased on ka ise tunnistanud meie lehtedes, et mürgitatud puukide ilmumine maakeral oli nende süü..

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.