Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku tõkestamise täiendavad meetmed

Tallinn, Stenbocki maja, 5. märts 2020 – Valitsus kiitis heaks täiendavad abinõud koroonaviiruse Covid-19 leviku tõkestamiseks, mis puudutavad nii elanikkonna informeerimist, viiruse avaldumise varajast avastamist kui ka viiruse levikuga seotud majanduslike mõjude analüüsi. Sotsiaalminister hakkab valitsusele andma koroonaviirusega seotud olukorrast ülevaadet igal nädalal.

„Eesti ametkonnad jälgivad hoolikalt koroonaviiruse olukorra arenguid ning riik teeb kõik selleks, et viiruse edasist levikut tõkestada,“ rõhutas peaminister Jüri Ratas. „Praegu oleme me olukorras, kus tänu nakatunute vastutustundlikule käitumisele on meil üksikud ja kontrollitud haigusjuhtumid. Meie peamine eesmärk praegu peab olema viiruse suurema levimise ärahoidmine elanikkonna seas.“

„Selleks, et piirata viiruse piiriülest levikut Eestisse, laiendame me näiteks maanteepiiridel kehatemperatuuri kontrolli ühistranspordis. Välistamaks nakkuse levikut lasteasutustes peavad koolid ja lasteaiad olema valmis selle ilmnemisel kuni kaheks nädalaks uksed sulgema,“ tõi peaminister näiteid täna valitsuses otsustatud meetmetest.

Tutvustades valitsusele praegusi tegevusi viiruse tõrjumisel rõhutas sotsiaalminister Tanel Kiik, et ametkondadeülene koostöö toimib praegu hästi. Lisaks terviseameti staabile ja valitsuse moodustatud töörühmale on käivitatud ka ministeeriumi kriisireguleerimismeeskond ja rahvusvaheliste reisijatevedude töörühm.

„Sotsiaalministeerium ja terviseamet juhivad olukorra lahendamist ning on selleks käivitanud seitse päeva nädalas töötava laiendatud staabi lisaks 24/7 operatiivvalvele,“ ütles minister. „Inimeste tervise kaitse on riigiülene prioriteet ning sellest lähtuvalt tegutsevad praegu kõik kaasatud osapooled.“

Kabinetinõupidamisel sai heakskiidu otsus, et koostöös kohalike omavalitsustega tuleb tagada eakate, erivajadusega inimeste ja teiste riskirühmade täiendav teavitamine. Hoolekandeasutused on saanud terviseameti juhise piirata külastusi riskirühmade nakatumise vältimiseks.

Nakkuse leviku vältimiseks lasteaedades ja koolides võib tekkida vajadus need kuni kaheks nädalaks sulgeda. Selleks olukorraks peab haridus- ja teadusministeerium koos kohalike omavalitsustega koostama tegevuskava.

Kõigil avalikel üritustel tuleb rangelt järgida terviseameti antud juhiseid. Maanteepiiridel hakatakse viiruse leviku piiramiseks kontrollima ühistranspordis reisijate kehatemperatuuri.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös rahandusministeeriumi ja Eesti Pangaga analüüsib koroonaviiruse mõju nii majandusele kui riigieelarvele. Samuti ootab valitsus nendelt asutustelt ettepanekuid meetmete kohta, kuidas vähendada Covid-19 viirusega kaasnevaid negatiivseid mõjusid majandusele.

Rahvastikuminister Riina Solman tõstis kabinetinõupidamise arutelu käigus esile kodanikuühiskonna tähtsust praeguses olukorras rahvatervise kaitsmisel.  „Kodanikuühiskonna organisatsioonidel on sellistes olukordades väga suur roll nii teabe levitamisel kui abivajaja märkamisel. Tahan tunnustada neid aktiivseid kodanikuühiskonna liikmeid, kes on juba leidnud võimalusi oma panuse andmiseks.“

Pidevalt uuenev info Covid-19 kohta: www.terviseamet.ee

6 kommentaari
 1. kuidas hingata,hr.peaminister? 2 aastat ago
  Reply

  KANGESTI TAHAKS TEADA, MISMOODI MA ENNAST KAITSEN, LISAKS KÄTE PESEMISELE???
  ET MISMOODI MA HINGATA SAAN ? KUI MASK EI AITA. ÜHISRUUMIDES JA SÕIDUKITES HINGAME JU SISSE OSALT TEISTE POOLT VÄLJAHINGATUD ÕHKU!
  EHL OLEKS MÕNI KÕRGESTIHARITUD NÕUSTAJA NII KENA JA TOOKS AVALIKKUSE ETTE VIIRUSI TAPVAD TAIMED VÕI SÜNTEET. AINED MIDA SAAKS MASKILE IMMUTADA, ILMA ET NAD ASTMAT VÕI MIGREENI TEKITAKS. JA KA VENTILATSIOOISÜST. APTEEGIS POLE AMMUGI SAADA EI MASKE EGA KA KÄTEDESINF. VAHENDEID. NAGU KIRJUTASIN, MA EI SAA PIDEVALT PESTA JA PISTAN MUSTA KÄE KINDASSE JA KINNAS MÄÄRDUB SEEST JU! POODIDES PEAKS NAD OLEMA, ET ENNE KAUBA PAKENDI KATSUMIST LUGEMIST SAAN
  KÄED DESINFITS. KORVI KATSUMISEST.
  KÕIGEPEALT, PALUN ÕIETUST, KUIDAS HINGATA !!!???
  VANAINIMESTE JA HAIGETE INSTRUEER.POLE ERITI ABI, NEIL PUUDUVAD IGASUGU VAHENDID JA VÕIMALUSED NENDE TÄITMISEKS.

 2. Aja Lugu 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas hingamisaparaatidega meie haiglates lood on? Kas neid on võimalik kiiresti juurde tellida?

 3. Ei ole selle viirusega häda. 2 aastat ago
  Reply

  Meil oli listeria ja kuidagi sellest lahti ei saanud. Leiti lahendus. Vahetati Tervishoiu juht ja kohe kadus see viirus.
  Vana ajal aidsi ei surnud keegi vaid diagnoosiks pandi kopsupõletik jne.
  Koroona viiruse kätte haigestunud inimesi ei panda isegi haiglasse. Hiinas aga ehitatakse nende ravimiseks suuri haiglaid.
  Tegelikult listeria pisik ei ole kuhugile kadunud. Teeistes riikides suhtutakse sellesse tõsiselt. Hoolitakse oma inimestest. Meil valitseb rahakott. Ei ole Keskerakond parem kui kõik eelmised.
  Kaupmehed ei peaks seda kala müüki võtma.

 4. Tõnis Viilol valitsusele. 2 aastat ago
  Reply

  Sulgege igasugused Spaad, passeinid, ühiskondlikud saunad jne. Mis te mökutate?
  Kõik riigid teevad seda. Meil ainult mulisetakse ja rahvas lõpuks kannatab nagu ikka.

  • Tõnis Viilol 2 aastat ago

   Mul on koroona viirus kallal. Arvan nii. Ega muidu minu kirjutatud mõnes reas nii palju “vigatsi” ei ole. Elagu viirused. Hind 2.

 5. ! 2 aastat ago
  Reply

  SULGEDA PIIRID !!! MIS ON TÄHTSAM, LENNUFIRMADE JA REISIFIRMADE KASUM VÕI INIMESTE ELUD JA TERVIS ??? KÕIK AVALIKUD ÜRITUSED.
  See viirus paljuneb nii 5 haiget = 5x 5-10= 25 -50 haiget 25×25 – 50×50= 250 haiget jne.
  Ka noored võivad jääda sandiks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.