Valitsus sai ülevaate koroonaviiruse levikuga seotud olukorrast

Vabariigi valitsuse istung

Tallinn, Stenbocki maja, 7. märts 2020 – Valitsus kogunes täna kabinetinõupidamisele, et saada ülevaade koroonaviirus Covid-19 levikuga seotud viimasest seisust. Uuesti koguneb valitsus olukorda arutama esmaspäeval. Tänase seisuga on haiguse üksikjuhtumi sissetoomise risk Eestisse väga kõrge, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus keskmine kuni kõrge ning haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosus madal.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et praeguses olukorras tehakse kõik, et vältida riigisiseste haiguskollete teket ja piirata viiruse kohapealset levikut.

„Riigi tungiv soovitus inimestele on jätkuvalt mitte reisida riskipiirkondadesse. Kui inimene on riskipiirkonnas käinud või sealt on tulnud tema lähikondlane, tuleb kindlasti jälgida oma tervist. Inimesed, kel on ettevaatusabinõuna palutud jääda koju, ei tohi linnas ringi käia ning koroonaviirusesse nakatanud peavad rangelt jälgima kodust karantiini,“ rõhutas minister Kiik. „Hetkeseisuga on Terviseamet teinud 242 koroonaviiruse testi, millest kümme on olnud positiivsed.  Terviseamet jälgib kokku 156 inimest,“ täiendas sotsiaalminister.

Covid-19 levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, viiruse inkubatsiooniaeg on umbes 14 päeva, keskeltläbi viis päeva. Sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskusi. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure (nagu hingamisraskused) korral tuleks helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.

Ajakirjanikud on oodatud Terviseametisse kell 14.30, kus peaminister Jüri Ratas ja sotsiaalminister Tanel Kiik annavad olukorrast ülevaate.

Pidevalt uuenevat infot Covid-19 ja riskipiirkondade kohta leiab terviseameti erilehelt: www.koroonaviirus.ee

5 kommentaari
 1. !!! 12 kuud ago
  Reply

  KUI PIISKNAKKUSE KAUDU LEVIB, MIKS SIIS MASK EI PIDAVAT AITAMA???
  PALUDA EI OLE TARVIS, EGA NAD JUMALAD OLE, SUNDIDA ON TARVIS JA TEENINDUS TEKITADA.EGAS NAD VÕI KODUS NÄLGA KOOLDA JA KOERTEL TUPPA PISSIDA ,KELLEL LOER ON. KES APTEEGIST ROHUD TOOB kms.
  TUNDUB, ET IKKA EI OLE SELGE, KUIDAS LEVIB, MIS KAITSEB JA KUIDAS ASJU ORGANISEERIDA KONKREETSELT.
  JÕUKAD TOOVAD OMA ISEKATE LÕBUDEGA VÄLISMAALT SEDA SISSE.

 2. Tule mõistus koju. 12 kuud ago
  Reply

  Listeria levis ja peatada ei õnnestunud. Leiti lahendud. Vahetati Tervishoiu juht ja pisik kadus. Koroonaga teeme sama. Laseme jälle ameti esindaja lahti ja viirus kaob. Kui inimene sureb, kleebitakse külge muu suremise põhjus.
  Lollid teistes riikides rajavad ravimiseks haiglaid. Haigetega kokku puutunud paigaldatakse ka haiglatesse. Meil seda ju vaja ei ole. Istuge kodus ja meie jälgime. Nende eest hoolitsevad kodused. Käivad poodides ja jalutavad. Nakkus aga levib.
  Peske aga käsi ja parem istuge kõik vannis.
  Meil ei ole meie valitute hulgas vastutajaid. Valitsus kuseb sorinal rahvale pähe.

 3. Piir 12 kuud ago
  Reply

  kinni et ükski ahv ei saaks sisse enne kui mujal pole see sitikas mõrvatud. Välja saab aga tagasi sisse enam ei saa.
  Kõik kaitseliitlased, sõjaväelased, politseinikud, vabatahtlikud piirile ja kes tuleb, saab tina. Ei liiguks üle piiri ükski laev, lennuk, rong ega auto. Muidu tuleb ka meil sadu laipu ja pärast ei vastuta ikkagi mitte keegi. Loetakse ülemõistuse loodusõnnetuseks ja JOKK.

 4. tühjad istungid e. ära kuula mitte, mis lumpen piiksub kommentaariumis 12 kuud ago
  Reply

  Nu a siis ei saa ju firmad raha teenida, turismi, transpordi, hotellinduse, välismaa farmaatsia . ja jubedalt on eksitud inimõiguste vastu, meil ju vabadus nüid. ja santidest ja vanadest saab kah lahti.
  kui see viirus juba siin on, siis ta ka levib, on haruldaselt kiire levikuga. rääkisin juba siis kui meil pold veel juhtumeid, et on kiire levik ja keelake sõidud ära ja egas ta ainult lennukiga tuke, aga ei tee meist keegi väljagi,heas mõttes,kommentaariumis ega muidu ka. lumpen,mis neist kuulata.
  siis surutii tagumikud mõnusasti tooli erinevatel nõupidamistel. ja milline see nõu sai siis ?
  ütleks meile lollidele ka,mida konkreetselt ette on võetud.???
  venemaal,kirjutab üks, on SARSi rohud olemas. koroona ka üks SARSi mutats. ehk aitaks meid. ka,a meile on koguaeg pähe taotud,et viiruse vastu rohtu pole. On küll, otseselt viiruseid hävit. Pharmacil näit.teeb. Nii et kuda siis lugu on , härrased ???

 5. Kõrkuse hind 12 kuud ago
  Reply

  Või piisknakkuse … KÜLLAP LOOMAD SÜLITASID NÄKKU OMA PIINAJATELE SEAL WU -UHHUU TURUL.
  JA TEEVAD SEDA SIIAMAANI MEILE KÕIGILE.
  KÜLL NEID HAIGUSI TULEB VEEL JA VEEL…

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.