Tõnis Mölder: Raimond Kaljulaid käitub vastutustundetult

TÕNIS MÖLDER. FOTO: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhiks pürgiv Raimond Kaljulaid on langenud nii madalale, et kasutab koroonaviirust ära enda poliitilise populaarsuse tõstmiseks, ütleb Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder.

“Olukorras, kus Terviseamet on soovitanud ajakirjandusel ärevust tekitavaid artikleid vältida ja keskenduda tasakaaluka sisu edastamisele, õhutab Kaljulaid ühiskonnas paanikat. Antud olukorras tuleks hoopis Kaljulaid karantiini panna ja temalt nutiseadmed ära võtta,” lausub Mölder.

“Sotsiaaldemokraatlik Erakond näitab end kahepalgelisena,” jätkab Mölder. “Ajal, kui sotside sisuliseks liidriks kerkinud Kaljulaid soovitab kasutusele võtta äärmuslikke meetmeid, käisid nende liikmed rõõmsalt lasteadadesse kringleid viimas. Valitsus ja asjaomased ametid hoiavad olukorral ööpäevaringselt silma peal ning on valmis operatiivselt reageerima. Populistlikud hõiked inimeselt, keda ei ole valitsuse tasemel aruteludesse kaasatud, mõjuvad ebausaldusväärselt.”

Mölder lisab, et koolide sulgemine on tervikuna ebaproportsionaalne meede, arvestades Eesti hetkeolukorda. “Itaalias, kus nakatunuid on rohkem kui mujal Euroopas, kaaluti antud otsuse tegemist väga pikalt ning sealgi suleti koolid vaid teatud piirkondades. Mujal Euroopas on suletud vaid üksikuid koole ning Eesti 13 positiivset juhtumit ei ole üle Euroopa keskmise,” märgib Mölder. “Oluline on märkida, et kõik positiivsed proovid on Eesisse tulnud väljastpoolt ja haigus kohapeal ei levi. Seega ei ole mõistlik inimeste liikumist piirata. Küll aga tasub selleks olla valmis olukorra halvenedes.”

Mölderi sõnul on oluline, et ära jääksid konverentsid ja foorumid, kuhu on kutsutud palju väliskülalisi. “Hooldekodudes peaksid inimesed olema pisut ettevaatlikumad ning mitte esimesel võimalusel reisilt tulles oma lähedasi külastama. Vaja on kainet mõistust ja rahu. Oluline on reageerida, aga mitte üle reageerida,” soovitab Mölder.

5 kommentaari
 1. Eks 2 aastat ago
  Reply

  Raimondo taha kõik ühte suurde laagrisse kupatada ja siis jälgida, kes haigeks jääb, see maha lüüakse. Nii saab viirusest lahti. Raimondo enda kohta see ei käi, sest koos Õudse Loonega viirused neile kallale ei hakka, nad on ise ühiskonna viirused.

 2. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Kahjuks on Kaljulaid läinud valele teele. Sotsid on muidu meeldivad poliitikud ja neil pol midagi ühist reformierakondlastega kes on ajanud paljud meie inimesed vaesusesse ja tegelevad vaid alatute võtetega et võimule saada. Aga loone on parimatest parim poliitik ja kaunis naine. Temast võib vaid eeskuju võtta.

 3. Nii 2 aastat ago
  Reply

  Aga ehk Kaljulaid solvus et talle ei antud kõrget kohta ja nüüd loodab seda saada sotsidelt. Igatahes tema käitumine on võõrastav. No paistab et tema õde president on kaldunud Reformierakonna poole.Reformierakond on enda kätte haaranud peavoolumeedia, osaliselt ka õigusmõistmise. Nende valesid usuvad paljud.

 4. Ive 2 aastat ago
  Reply

  Minu jaoks on kõige ebameeldivamad poliitikud kurikael E.N.Kross, Ansip, Michal.

 5. Jah 2 aastat ago
  Reply

  R.Kaljulaid sobiks rohkem Reformi tahatuppa.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.