Ratas: tavapärase elurütmi taastumiseks kulub kuid

Peaminister Jüri Ratas ütles enda pühapäevases avalduses, et elurütmi normaliseerumiseks kulub mitu kuud.

“Veebruari lõpus saime esimese teate, et praeguseks tervet maailma haaranud koroonaviirus on jõudnud Eestimaale. Eile saime kinnituse ka esimese ametlikult tervenenu kohta, kes on Eestis viiruse seljatanud. Kindlasti hakkab selliseid julgustavaid sõnumeid lähiajal tulema üha rohkem,” ütles Ratas.

“Siiski kulub enne veel nädalaid ja kuid, kui saame naasta oma tavapärase elurütmi juurde. Seni peame tegelema viiruse leviku piiramisega nii ühiskondlikul tasandil, kui peab pingutama igaüks meist eraldi. Me kõik peame jälgima tervishoiutöötajate juhiseid, pidama kinni hügieenireeglitest ning vältima nii palju kui vähegi võimalik lähikontakte teiste inimestega. Samuti on mõistlik vältida pindade ja esemete katsumist, mis võivad olla viirusega saastunud ning sularaha asemel kasutada võimalusel teisi maksevõimalusi,” märkis Ratas.

Valitsus astub Ratase kinnitusel samuti vajalikke samme, et viiruse levikut piirata, takistada Eestis uute kollete teket ning kõigi tervist kaitsta. Nii otsustas valitsus ööl vastu pühapäeva sarnaselt mitmetele teistele Euroopa Liidu riikidele sulgeda riigipiiri, et tõkestada viiruse piiriülest levimist.

“Loomulikult saavad Eestisse endiselt naasta kõik siinsed elanikud ning nende lähisugulased. Samuti tagame vajaliku kauba- ning toorainetranspordi, kui vedajatel puuduvad haiguse sümptomid,” selgitas Ratas. “Palun hoiame kõiki koroonaviiruse riskigruppidesse kuuluvaid inimesi, kelleks on kindlasti eakad ja krooniliste haigustega inimesed. Külmetushaiguste sümptomite puhul tuleks vältida otsekontakte oma eakate lähedaste ja tuttavatega. Samuti on suuremas nakatumisohus tervishoiutöötajad, politseinikud ja piirivalvurid, klienditeenindajad poodides ja mujal ning kõik teised, kelle töö nõuab rohket inimestega kokkupuutumist. Mõtleme ka sellele, et me ei seaks neid oma käitumisega nakatumisohtu.”

“Ja lõpetuseks. Hoolime üksteisest ning aitame üksteist. Märkame teiste raskeid olukordi ning anname neile vajadusel ja võimalusel oma tuge. Loomulikult kõiki ettevaatusabinõusid tarvitades, et koroonaviirus levida ei saaks. Koos saame neist rasketest aegadest kindlasti üle ning oleme ühiskonnana veelgi tugevamad,” ütles Ratas.

4 kommentaari
 1. vastus 12 kuud ago
  Reply

  Inglismaa hoiab oma eakad kodus ja vabatahtlikud toovad neile toidu, ravimid muu vajaliku koju.
  Kuidas teie neid kaitsete? Pole isegi konkreetset plaani ju,kes mida tegema peab.
  Paari kuu pürast ei juhtu muud kui et asi läheb hullemaks. Samal arvamusel on ka Hiina peaarst,kes juhib koroonatõrjet – ta ütles : paari kuuga saab kogu Euroopast,kogu maailmast Wu-Hu kui ei järgita samu abinõusd,mis Hiinas, kus viirus peatus ja hakkab vähenema, pool Hiinat on aga täiesti viirusvaba.
  3 nädalane täiskarantiin, tipmaskid ja respiraatorid ühissõidukites, toidupoodide sulgemine, liikluskeeld, maakondadevaheliste piiride sulgemine, ranged meetmed, testimistelgid haiglate ees, desinf.vahendite kättesaadavus, nakatunutega kokkupuutunute ja nendega kokkupuutunute väljaselgitamine viimseni nii otse kui kaudse kontakti,
  Neil ei anta eakatele isegi respiraatoreid ja peavad ise poes ja apteegis käima.,ühistranspordis sõitma.
  Mis ja kes neid siis aitab?
  Millal Eestis enne on märgatud ja aidatud. Kampaania korras vaid mõnda üksikut üritust mis probleeme sisuliselt ei lahenda.
  Millele loodetakse.?
  Venemaal vaid 56 ametlikku haiget. Leedus 20? Lätis 26. Leedukad ka usklikud väga ja südametunnistus käsib neid mõelda.
  Ehk leida ka meil mõni tipparst või teadlane,kes kogu juhtimise haigusega üle võtab…Mõni seline, kes seni pole teie nõupidamistel osalenud.

  • Elmer Hill 12 kuud ago

   “Venemaal vaid 56 ametlikku haiget.”
   Lubage teie lahkes konstateeringus kahelda!Eilsetes uudistes oli Valgevene Lukashenko arvamus, kus ta kirjeldas Venemaa olukorda hirmuäratavaks.Ja teda võib uskuda.
   Et Lätis ja Leedus nii vähe haigeid on (kust need andmed küll pärit on), ei oska mina küül seletada.Ehk keegi oskab.Järsku on nad targemad?

 2. mõttetu 12 kuud ago
  Reply

  Pöörduda konkreetsete meetmete ja abi küsimiseks nii Hiina kui Venemaa poole.
  Häbiga saab läbi, haigusega mitte.
  Kuni miljard saabub,läheb palju aega viiruse rõõmuks. Ehk suudab peaminister nüüd lõpuks eriolukorras ,krediitkorras käima panna mõne tehase respiraatorite küllaldaseks tootmiseks. Raketiteadus see pole ja tühje hooneid on küllaga. Töötuid ka. See on tegelikult 2-3 päeva töö, see küllaldase vabriku tekitamine.
  Meil on ju robootikud, kes robotite jalgpalli asemel suudavad ehk luua need lihtsad tehnilised vahendid.
  Samuti jagada piiritust, mida Eestis küllaga.
  Vastasel korral pole neil olukordadel ja meetmetel mõtet.

 3. vastutus 12 kuud ago
  Reply

  Ehk suudavad meie valitsuse istungitele kutsutud virol. jms.nõustajad lõpuks selgitada, kui ohtlikud on nakatunud maadest sissetoodud toidukaubad ja tööstuskaubad. Kui ei, küsida välismaalt ja ikka veel küsida üle ka välismaalt.
  Raamatukogude raamatud.
  Kindlakstegemine ei võta ju erilist ajuenergiat, lihtsalt pista viirus nendele ainetele ja esemetele,puuviljadele,ka külmutatutele. Pista viirus külmkappi. Kuuma vette.
  Vastutustundetu on kutsuda inimesi majandust toetama sellega, et nad ühiskondlikes toidukohtades edasi sööksid. Välismaal on need suletud.
  Muide, respiraatoreid vajavad ka igat liiki abistajad,samuti silmakaitseks plastikust lõigatud prille.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.