Eestisse sisenemisel tuleb inimesel viibida kaks nädalat isolatsioonis

Narva piiripunkt

Tallinn, Stenbocki maja, 16. märts 2020 – Eriolukorra juhi Jüri Ratase korraldusega kehtestatakse homsest 14-päevane liikumispiirang Eesti riigipiiri sisenemiseks ületavale inimesele.  Eestisse saabumise päevast on inimesel keelatud kahe nädala jooksul elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda.

Elukohast või püsivast viibimiskohast võib inimene reisile järgneva kahe nädala jooksul lahkuda üksnes tervishoiutöötaja või politsei korraldusel või inimese elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral.

Liikumispiirangul on erandid. Näiteks ei kehti piirang diplomaatidele ega rahvusvahelise sõjalise koostöö raames Eestisse saabuvatele välismaalastele. Samuti kauba või tooraine transportijatele, rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga tegelevatele isikutele ja teistele korralduses nimetatud isikutele.

Meetmed kehtivad kuni korralduse muutmiseni ning nende vajalikkust hinnatakse hiljemalt iga kahe nädala järel.

Korraldus: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/eriolukord/pm2032k.pdf (PDF) (PDF)

3 kommentaari
 1. Juba 12 kuud ago
  Reply

  10 päeva tagasi sai kõ’ik ette öeldud, kuidas ja mida tuleb teha. Aga ikka kõik venib itsustusvõimetute jahumütside käes nagu ila. Meil oleks praegu enam kui 200 haige asemel olnud neid alla 10 ja varsti needki terved. Aga ei, raha on tähtsam. Kuid nüüd kaob ka see vaheltkraabitu, sest teistes häda alles hakkab pihta..

 2. Nojah 12 kuud ago
  Reply

  Ma arvan et tuleks kõigile jagada maske kust koroonapisik läbi ei poe. Samuti peaks kõigile võimaldama kontrollida viiruse olemasolu. Muidu teeb valitsus kõik mis võimalik et pidurdada haiguse levikut ja annab rahalist hüvitist neile kes ei saa tööl käia.

 3. to mojah 12 kuud ago
  Reply

  neid es jätku kiirabilegi mette, vot näitab võimekust kiiresti reageerida, terves Euroopas kui karu peaks tulema või tiiger.
  põle tavis karu p…ses torkida koguaeg.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.