Eriolukorra juht täiendas avalike asutuste sulgemise korraldust

FOTOL HETK SPORDIPÄEVAST Foto TAIRO LUTTER / SCANPIX

Tallinn, Stenbocki maja, 16. märts 2020 – Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas allkirjastas täna täiendava korralduse kasiinode ja mänguautomaatide saalide sulgemise kohta. Samas korralduses nähakse Eesti olümpiasportlastele ette erand treeningute võimaldamiseks.

Kasiinod ja mänguautomaatidega saalid suletakse, kuna kuna taolistes kohtades on nii lähikontaktid kui kontaktpindadega kokkupuude vältimatu. Lisaks võib prognoosida kasiinode külastamise märkimisväärset kasvu, kui muud asutused on kinni.

Avalike asutuste sulgemisel tehakse suve olümpiamängudega seonduvalt kaks erandit. Erandina jääb avatuks olümpiaettevalmistuses osalevatele sportlastele, nende treeneritele ja abipersonalile treeningute läbiviimiseks Audentese Spordikeskus ja Pärnu Kalevi Sõudebaas.

„Rahvusvaheline Olümpiakomitee ei ole praeguseks Tokyo suveolümpiamängude ärajätmisest teatanud ega neid edasi lükanud ning on kinnitanud, et ettevalmistused mängude korraldamiseks toimuvad plaanipäraselt,“ ütles eriolukorra juht Jüri Ratas. „Selleks, et Eesti sportlastel säiliks võimalus edukaks esinemiseks olümpial, on vaja tagada tingimused treenimiseks.“

Korralduse tekst: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/eriolukord/pm2034k.pdf (PDF) (PDF)
Korralduse seletuskirja tekst: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/eriolukord/sel_pm2034.pdf (PDF) (PDF)

1 Kommentaar
 1. millal eakaid tõeliselt aitama hakkate? 10 kuud ago
  Reply

  Inglismaa on tekitanud targa elukorralduse.
  Mõistes,et kõik ,v.a. vanemaealised ja kroonikud, põevad viiruse läbi kergelt kui nohu, kusjuures omandavad immuunsuse, polegi vaja muretseda selle higuse kordumisvõimaluste pärast, tulevikus ainult kasu.
  Seepürast Inglismaa ei takista eriti inimeste lävimist V.A. – eakad ja kroonikud istuvad KÕIK kodus ja vabatahtlikud toovad neile kõik vajaliku ukse taha.
  Vastukaaluks Eestile, kus eakad rügavad endiselt toidukotte ega võimaldata neile isegi RESPIRAATOREID,
  et apteeki, poodi või ühissõidukitesse minna. Mida nad on sunnitud tegema, sest organiseeritud pole meil ka neid mm.abistajaid, kes neile ravimid ja toidu koju tooksid. Ei jaksa nad maksta kullerteenuse eest,ega oskagi seda arvutis või pole arvutit.
  Taskulampide lehvitamise asemel võib parem organiseerida respiraatorite töökojad, mobiliseerida kodutütred ja kodukaitse, mõjutada maakonnavalitsusi ja valdu, vajadusel koguni anda eakatele raha juurde, sest nagunii on jinnad niigi tõusnud + haigusaegsed spekulats. ja nad on pooliku toitumusega või sövad rahapiidusel selgelt kahjulikku kõntsa.Ei aita nende testimisest, tuleb nakatumised ära hoida just neile.
  Kui ei suuda respiraatoreid anda, andke siis abistajad.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.