Nõmme tähistab enda vapi ja lipu päeva

Nõmme vapp

Pühapäeval on Nõmme vapi ja lipu päev, mille puhul heisati päikesetõusul Glehni ausamba juures oleval lipuväljakul kolm Nõmme lippu.

Linnaosa sümboolika pärineb ajast, kui Nõmme oli veel iseseisev linn. Lipud heiskasid Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis, ajaloolane Leho Lõhmus ja Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander. Tänavu kulges sündmus suurema rahvakogunemiseta, teatas linnaosa valitsus.

“Igal linnaosal on oma eripära ning Nõmme hoiab jätkuvalt au sees nii oma ajaloolist vappi kui lippu. Linnaosana lähtume küll linna kui terviku ühtsetest huvidest ja ülesannetest, kuid arvestame seejuures oma ajaloo, eneseteadvuse ja eripäraga,” ütles linnaosavanem Grete Šillis. “Ka kõik nõmmekad, kel on kodus olemas Nõmme lipp, on oodatud täna sellega oma maja kaunistama.”

Nõmme vapp kujutab endast kaldselt poolitatud kuldset ja rohelist värvi kilpi, millel on kaks vastandvärvuses männilatva. Kuldne värvus sümboliseerib Nõmme liiva, õhku ja päikest, roheline tähistab metsarohket aedlinna, mänd kestvust ja püsivust. Vapi kavandas Edgar Rajandi, kavandi kinnitas Nõmme linnavolikogu 22. märtsil 1938. Lipp – kahekordne valgeroheline – rõhutab samuti Nõmme tervistavat selget ja puhast õhku ning valgust. Valge-rohetriibulise lipu kavand kinnitati 13. juunil 1939.

Nõmme vapi ja lipu päeva tähistamiseks tegi linnaosavalitsusele kodanikualgatuse korras 2011. aastal ettepaneku Emeli Schmidt. Esimest korda tähistati seda 2012. aastal.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.