PERH-i arstid paluvad tungivalt inimestel kodus püsida

Foto on illustreeriv. Vladislav Musakko/Scanpix

Tõenduspõhiselt on viiruse leviku piiramiseks parim viis maksimaalselt efektiivne isolatsioon ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) arstid paluvad tungivalt inimestel kodus püsida.

Tõsise kriisi vältimiseks paluvad arstid tungivalt kõigil Eestimaa elanikel võtta vastutus kaasmaalaste ja enda tervise eest ning vabatahtlikult püsida koduses isolatsioonis, teatas PERH-i pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile.

“Kõik inimesed, kes otseselt ei taga riigi toimepidevust – palun järgige isolatsioonisoovitusi, ärge kohtuge inimestega, ärge minge poodi ega mujale ilma tõsise erivajaduseta. Erivajadusel kuskile minnes palun hoidke distantsi teistest inimestest ja järgige kätehügieeni reegleid,” vahendas pressiesindaja arstide soovitust.

“Regionaalhaigla arstide ja juhtidena oleme jälginud detailselt Covid-19 levikut ja arenguid eri riikides juba aasta algusest. Toetudes Itaalia, Prantsusmaa, Austria, Iraani ja Hispaania arengutele on selge, et Eestis on viimane aeg tõhustada isolatsiooni ja senine meie kaasmaalaste käitumine pole piisav halvima ärahoidmiseks. Soovitus ja palve püsida isolatsioonis tundub osale Eesti inimestest tülikas. Juba on näha ja kuulda, kuidas inimesed kohtuvad sõpradega, lapsed kogunevad mänguväljakutel, linn on taas autosid täis ja reaalset ohtu ei tajuta,” märkisid arstid.

Tohtrite teatel on veel võimalik viiruse levikut piirata. Toetudes teiste riikide kogemusele lisab iga päev hilinemist efektiivse isolatsiooniga hulgaliselt intensiivravi vajavaid patsiente ja surmajuhtumeid lähema kuu jooksul Eestis.

Eelkõige on ohustatud vanemaealised ja langenud immuunsusega inimesed, näiteks eri krooniliste haigustega inimesed, samuti onkoloogilist ravi saavad patsiendid. Just nende madalama immuunsusega inimeste kaitseks on vaja meie kõigi panust. “Püsige kodus – isolatsioonis!”

BNS

4 kommentaari
 1. Tõnis Viilol 2 aastat ago
  Reply

  Meil oon haiglas valmis võtma haigeid vastu. Küsimus; Kes on need haiged kes pääsevad haiglatesse ravile, kellel on õigus hingata h.maskite all? Haiged istugu kodus. Eile KUUUURIAS saime teada, et raske haige eraldas ennast ise perekonnast. Arstid jätsid ta ju surema.
  Kas haiglates kohad on valitsuse liikmetele, nende omakstele jne? Haigeid on palju kuid üksikuud haiglas ravil.

  • jätk 2 aastat ago

   Keskerakonna langus sai valede pärast. Hoolivad rahvast. Anname suured pensionid. Panime pensionärid väärikalt elama. Parandame tundmatuseni arstiabi ja ravi. Keskmine töötasu tõus tunduvalt. Presidendi valimine otse. E valimise kaotame. Üle riigi tasuta ühistransport.
   Rahvas on info sulus. Pandi kinni TTV. Hävitati Savisaare loodu jne.
   Kus see kõik on?

 2. Viletsuse Mentaliteet 2 aastat ago
  Reply

  Eakad käivad ise poes sellepärast, et nad on enamuses nii kuratlikult VAESED, et EI SUUDA PENSIONIST ÄRA ELADA. Et viletsust leevendada (poeskäik on ka ainus vaheldus olnud) traalivad nad mööda poode, et leida odavamat ja allahinnatud toitu, samuti mis nende haigustega süüa tohivad ja saavad.
  Ükski toidutooja ei otsi mööda nurgataguseid ja kõiki poode läbi., ega arvuta ega leiuta käigupealt kavatsetud ostule muud asemele. Hinnad tõusid koguaeg niigi, vaadake mis on nad nüüd ! S PEKULANTIDEL PIDU. Täiesti LUBATUD JA AVALIK. ERIOLUKORRAS !
  Samuti peavad nad leidma neile vajalikud ja sobivad TOIDULISANDID. Kuna meie apteegid on täis RÄMPSU, tuleb läbi traalida veel mitmed apteegid.
  VILETSUS , MIS LAOTUD ÜHTEDE ÕLGADELE, TOOB KAASA LÕPUKS VILETSUSE KÕIGILE.
  MENTALITEET LÖÖB OMA LOOJAID . ALATI. Ongi teile Issanda vits.

 3. Ah soo 2 aastat ago
  Reply

  Rändrahvas ei suuda kodus püsida. Mõnedes kohtades kus välismaal käijaid on vähem on ka haigusjuhtumeid vähem.Paljudele meeldib kodumaal olla ja nad ei kipo kuhugi ja ei too ka teistele haigusi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.