Kiik hoiatab: nakatunute arv võib väga kiiresti pöörduda tõusuteele

Foto: Sotsiaalministeerium

Sotsiaalminister Tanel Kiik märkis laupäeval, et kuigi möödunud ööpäeval haiglaravi vajanud patsientide arv oli vähesuse mõttes parim alates 3. aprillist, võib nakatnute arv siiski kiirelt taas tõusuteele pöörduda. 

Kiige sõnul on oluline pidada kehtestatud reeglitest kinni ning see oli ka üks peamiseid põhjuseid, miks valitsus otsustas reedel pikendada eriolukorda kahe nädala võrra kuni 17. mai südaööni. “Eesmärk on saada nakatumise trend veelgi allapoole ja piirkondlikud nakkuskolded kontrolli alla. Ja et ei tekiks olukord, kus me peame juba leevendatud piiranguid taas rangemaks muutma,” ütles Kiik.

Sotsiaalminister tänas hooldekodude personali, kes on teinud väga head tööd viiruse tõrjumisel. “Ei vasta tõele väited, et pooled hooldekodud on viirusest puudutatud – testitud on ligi 150 hooldekodu ja 20-s on tuvastatud viirus,” ütles Kiik.

Tema sõnul on väga oluline ka see, et valitsus otsustas reedel eraldada täiendavalt 110 000 eurot infektsiooni kontrolli tõhustamiseks hooldekodudes.

5 kommentaari
 1. küsimus hr. Kiigele jt. 10 kuud ago
  Reply

  Palun olge nii kenad ja kiirkorras tekitage mingigi kogus NANOFIIBERMASKE RISKIRÜHMADELE, KUI NEIL TEKIB ERAKORRALINE HÄDAVAJADUS kuhugi minna.
  Minul tekkis äkitselt SILMADE ETTE MUST VÕRGUSTIK ja PEREARSTID KUI SILMAKLIINIKUTE EMOD KÄSIVAD KOHALE MINNA. KOHE, KIIRESTI. Tartu, Tallinna, kus ON vastav kompetents ja aparaadid.
  Olen aga riskirühmas kroonilise obskuratiivse kopsuhaig. mis on veel kontrolli all. Viirusesse nakatumine tähendab mulle kindlat surma. Pean ühistranspordis veetma edasi-tagasi kokku 4 tundi. ilma NANOFIIBERMASKITA mis ainsana viiruse eest kaitseb ja hingama sisse teiste väljahingatud õhku.
  MIDA MA TEEN ?! VALIDA ON SILM VÕI SURM.
  Teie kriisiabi telef. 1247 on mannetu ja saadab mind sotstöötajalt nanofiibermaski küsima ! ja kui ei aita siis vallavanemalt! Kulla rahvas, ma ei ole veel dementne ega muidu rumal. Valdadel pole isegi desovahemdeid. Rääkimata nanofiibermaskist ! Kiirabi kutsuda on mõttetu praegusel ajal. Saaksin vaid sõimata.
  Pealegi pole kiirabiauto sugugi viirusvaba. MIDA MA TEEN ???!!! Ootan Teie kiiretn vastust lehes. Puhkepäevadel ju ei töötata ka veel.Lahendust. olukorrale. Ja et selliseid olukordi enam ei tekiks.
  Teie valitsuse kriisikomisjon ei lase läbi mu küsimust mailitsi.

  • Kriisiabi 10 kuud ago

   Lugupeetud ebaviisakas karjuja

   Kommentaariumis kirjutada suurte tähtedega tähendab äärmist ebaviisakust kaaslugejate suhtes.

   Aga vastuseks Teile. Maksumaksja ei saa kinni maksta kellegi isiklike hügeenitarbeid, need peate ise ostma. Meie riik ei ole nii rikas, et saaksime elada vajaduspõhist elu, tuleb arvestada sellega mis meil on. Esmatähtis on majanduse taastamine, et meil oleks sotsiaalmaksu laekumist, millest kasvõi pensione maksta.

   Järgmine aasta on esimene aasta Eesti Vabariigi ajaloos, kui indekseerimise tõttu pensionid vähenevad. Kuna SKT on languses, siis tuleb ka pensione vähendada ca 10 protsendi võrra.

 2. Mitte 10 kuud ago
  Reply

  ei saa sellisest nutust aru. Kui nakkuse levimine on võimalik, siis miks see jahumütside valitsus pole nakkuskoldeid sisse piiranud ja eraldanud tervetest aladest? Nakatunud peaks ju 2 nädalaga kas tervenema või ära surema. Ja asi ants. Miks siis lasta neil mööda Eestit sõita ja liikuda, et nakataks veelgi rohkem inimesi?
  Kas tõesti pole Tanelil kaarti ees, kus kõik nakatunud peal? Kes on kus haiglas ja kes levitab haigust kodunt väljas hulkudes?
  Ise on süüdi oma tegevusetuses aga hoiatab nagu moepärast, et vaadake ette, teid võidakse varsti kasti panna.
  Juba 2 kuud saab mööda, Hiina juhtumitest pool aastat, mitte mingit kollete eraldamist pole aga tehtud. Mida te ootate, põhulõuad? Et saaks laipade arvel rohkam pildil olla ja %%%%%%% valimiseks koguda?

 3. to kriisiabi 10 kuud ago
  Reply

  loll sa oled ja lollakaks jääd. see sinu õelus pole ammugi viisakas, kus on nähtud viisakat õelust. eelkirjutaja ei maininud tasuta maski, ta räägib nanofiiermaskist, ühestainsastki inimesele, kel on hädasti vaja sõita ühistranspordis et mitte pimedaks jääda.kellele see majandus siis tehtud on kui mitte inimestele. ega surnutel seda tarvis pole. kui vajaduspõhiselt pole võimalik elada, siis on riik omadega hädas . oot oot, ei tea sa veel mis sind tabab ,viirus või bakter, järsku katk, kui oletatava pensionäri üle arvad elavat .
  lausa rõõm su kriginat kuulda, kindlasti on sul mingi ravimatu haigus, sestap nii õel ja loll oled- olen hullaris töötanud ja komisjonides osalenud. no psühhopaatilised vaevused ja negativism äratuntavad vähemasti.
  vanasti pandi sellega kinnisesse eluaegsesse karantiini et teiste meeleolu hoida. täitsa huvitav jälgida ponnistusi, unistusi, luulusid, kuidas teisele haiget teha, hirmutada, lootust võtta. koostasin naljaviluks su haigusloo, igavusest. eks ükskord saa huvi pärast võrrelda ja kihla vedada.

 4. nii lihtne see ongi 10 kuud ago
  Reply

  Mitte ei saa aru, miks niisuguse lihtsa probleemi lahendamine seni pole valitsejatele ja tarkadele nõuandjatele
  pähe tulnud ? Andke riskigruppidele need nanofiibermaskid, mingi arv kuus kätte ja südametunnistusel saab kohe kergem, Türgis antakse pere peale tasuta 5 maski. Mitte ei mäleta kas kuus või nädalas. Seal antakse kõigile. No kui meie riik nii vaene on, pealegi noored ja terved ning teised ei taha üldse maski kanda ,siis pole ju mõtetki neile nanomaski müüa. Mida ei ole, sest riik broneerinud kogu tootmise endale.
  Kui tahetakse eriolukorda leevendada ja lõpuks kaotada, on just ainus õige lahendus anda või müüa omahinnaga või veidi kallimlt krooniliste haigustega ja eakatele nanomaskid. Sest milles see paljureklaamitud ettevaatus muidu seisneb ? Juriidilises keeles nimetatakse millegi tegemist või tegemata jätmist, mis kutsub esile teise isiku surma otse või kaude – kuidas seda nimetatakse ?
  Kui teised naski kandmast keelduvad, seadus seda ei sunni, no ei saa riskigruppe otse surma saata ja 2 aastat ,mil ehk viirus taandub, kodus vangis pidada, pealegi võib esineda kõiksugu eriolukordi neil, nagu eelkirjeldatust selgub.
  Tehke siis seda ometi ! Alustage kasvõi ühest maskist. Tervemad võivad neid tatilappe kanda, mda nad sageli ei tee., kuigi peaksid kui teistega arvestaksid. Kirurgimask peab kinni bakterid. et teda bakteritega ei nakatataks ja kandja aurud ja piisad koos viirustega, et teisi ei nakataks. Kui seda ei kanta, siis see kes kannaab, saab ikka viiruse .
  Iga riskigruppi kuuluja elanikkonna hulgast saab esialgu ja kohe kasvõi ühegi nanofiibermaski ja siis võite lõdvendada seda olukorda rahulikuma südametunnistusega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.