Mihkel Undrest: Saaremaa on Eesti osa, mida iga elanik peaks vähemalt korra aastas külastama

Mihkel Undrest

Saarte ja mandri vahel kehtestatud liikumispiirangud olid rasked otsused, kuid valikut ei olnud – vastasel juhul olnuksid tagajärjed veel karmimad, ütleb Saare vallavolikogu liige ja Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Mihkel Undrest.

“Koroonaviirusega seonduvas oli ja on ka praegu palju tundmatuid. Meil on südamest kahju nendest tublidest inimestest, kes on viiruse tagajärjel meie hulgast lahkunud. Samas saan kinnitada, et Kuressaare haiglas töötanud arstid ja vabatahtlikud on andnud võitluses nähtamatu vaenlasega endast parima ja enamgi veel,” räägib Mihkel Undrest, kes ka ise koroonaviirust põdes.

SA Kuressaare Haigla nõukogu liige Mihkel Undrest lausub, et kriitika asutuse ravijuhi Edward Laane suhtes on olnud liigselt võimendatud. “Kriisi ajal eksivad kõik. Edward Laane puhul välja toodud vead on pigem väikesed ja nõuda nende alusel tunnustatud arsti tagasiastumist, on selgelt ülereageerimine. Kinnitan, et Edward Laane on teinud oma tööd suure pühendumisega ja loodan, et ta jätkab oma ametis,” sõnab Mihkel Undrest.

Samuti tunnustas Mihkel Undrest Saaremaa inimesi, kes hoidsid tooliaktsoonis madalat profiili. “Tegemist oli rahvaalgatusega, mis hiljem muutus poliitiliseks aktsiooniks. Õnneks ei tekkinud seoses sellega suuri rahvakogunemisi. Peaminister Jüri Ratase sõna maksis rohkem,” kinnitab Mihkel Undrest, kes täna Saaremaad väisanud valitsusjuhiga ka isiklikult kohtus. “Jah, Saaremaa inimesed ja ettevõtjad on kõvasti kannatanud, kuid Saaremaa on jätkuvalt Eesti osa, mida iga elanik peaks vähemalt korra aastas külastama.”

5 kommentaari
 1. Soo 10 kuud ago
  Reply

  Ei julge külastada sest sealt võib viirust saada. Kuidas on ikka võimalik et nii palju koroonahaigeid on Saaremaal. Miks ei peetud kinni reeglitest. Vähemalt mina ei usalda enam Saaremaad.

  • Saaremaal 10 kuud ago

   ei eraldatud nakatunuid tervetest. Samuti lasti hooldekoduesse ka nakatunuid ja töötajaid ei hoitud kohapeal karantiinis 2 nädalat. Need jalutasid iga päev sisse-välja ja aina levitasid satikat, et vanurid ära sureks. Süüdi on nii jahumütside valitsus ja ka kohalikud vallavõimud ja haiglajuhid. Kuid vean ette kihla, et neis mõrvades mitte keegi ei vastuta.

 2. Olen 10 kuud ago
  Reply

  70-aastase elu jooksul Saaremaad külastanud 3 korda. Igati kena kant. Ka Torgus, Sõrves ja Mõntus käidud. Eriti meeldisid Põhja-Saaremaa rannakadakad. Ja mitte vähem hõre asustus ja rahu ja vaikus. Just viimaste pärast ma ei soovitagi inimestel Saaremaal ega teistelgi saartel sagedasti käia. Ahnus ahnuseks (mida rohkem külastajaid, seda rohkem pappi saarlastele), kuid saar oma väärtustega on väärtuslikum. Seetõttu ei poolda ma ka silda ja nii sagedasi ülesõite. Isegi peaks peale panema kasvava ülesõidumaksu, et 1. kord aastase vahe järel maksab 10€, 2. kord 10+10 jne. Siis hakkaks ka saarlased ise mõtlema, kas pidevalt pendeldada Virtsu ja Kuivastu vahet või asutada kodu lähedale tootmiskoht või kolida mandrile või mujale väljamaale. Kui ahnus tõesti nii suur on.
  Seega, Mihkel, Kuivastu ja Virtsu vahele ainult 1 parvlaev! Teeb päevas 2 reisi edasi-tagasi ja mutt. Peagi ei jaksaks lällavad ülesõitjad enam maksta ja kõik tasandub vastavalt vajadusele.
  Sama käib ka Hiiumaa kohta. Teised saared on väiksemad, seal tuleks kehtestada isegi tellimusreisid, nt 2 korda nädalas. Hommikul saarelt suurele saarele või mandrile ja õhtul tagasi. Kui mandrilane tuleb õhtul, siis peab ta ka öömaja tellima. Nagu saab Marmarisist sõita Rodosele ja tagasi aga teistpidi samal päeval ei saa.

 3. Vast 10 kuud ago
  Reply

  kõikse arukam oleks ka praegused parvlaevad maha ärida. Las kohalikud ise hakkavad paatidega rahvast üle väina vedama nagu muiste. Saarlased saaks peagi aru, kui muhe on elada omaette riigis. Ja satikaid paati ei võeta! Kui mõni ahv aga peab mandrile minema, ostku sinna seisma teine autokolakas.
  Asendagem parvlaevad paatidega!

 4. Mitte 10 kuud ago
  Reply

  ei saa aru, miks Mihkel tahab, et tema akna alt miljon autot mööda kihutab ja lärmi teeb ning õhku reostab.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.