Ratas Saaremaal: kriis on seljatatud, keskendugem nüüd tulevikule

Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei

Kuressaare, Saaremaa, 8. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Saare- ja Muhumaad külastades, et nüüd kus Eesti on inimeste ühiste pingutuste toel tervisekriisi ületanud, saame hoolikalt ja ettevaatlikult keskenduda igapäevaelu üles ehitamisele.

„Koroonakriis on ühel või teisel moel mõjutanud kõiki Eestimaalasi. Eriti valusalt puudutas see saarlasi, kellest 26 pidid võitluses haigusega jätma oma elu. Kuigi raskused pole veel läbi, on nüüd käes aeg keskenduda tulevikule ning hakata tegelema sotsiaalsete ja majanduslike väljakutsetega,“ sõnas Ratas.

Saarte ettevõtjatele on kriis mõjunud raskelt, seepärast on riigipoolne tugi olukorra normaliseerumiseks äärmiselt oluline. Majandusmeetmete paketiga on saarte turismisektori toetamiseks eraldatud miljon eurot, mikro- ja väikeettevõtetele toetatakse 500 000 euroga, kohalike omavalitsuste tulubaasi toetamiseks on ette nähtud üks miljon ning investeeringuteks kolm miljonit eurot.

„Majanduse taaskäivitamisele saab kaasa aidata iga inimene. Hea ja lihtne viis selleks on sel suvel puhata kodumaal ning tarbida eestimaist toodangut,“ tõi peaminister näiteks.

Ratase sõnul on saareelanikud kogu kriisi vältel üles näidanud suurt kogukonnatunnet. „Tunnustan kõiki osapooli tehtud pingutuste ja tihtilugu ennastsalgava tegutsemise eest. Koostöö riigi, omavalitsuste, inimeste ja ettevõtete vahel on olnud laiapõhjaline ning seda kinnitasid mulle ka kõik tänased kohtumised. Kindlasti saame siit kaasa võtta mitmeid õppetunde, mis aitavad uuteks ootamatusteks paremini valmis olla ning oma inimeste elu ja tervist paremini hoida,“ kinnitas peaminister.

Ta tõi näiteks Muhu omavalitsuse, kelle e-õppe süsteem sai kriisi jooksul nõnda hästi tööle rakendatud, et seda saab ka edaspidi viiruste hooajal koolipere kaitsmiseks kasutada. Arendamist vajaks aga andmete kogumine, sest korduvalt sama info küsimine erinevate riigiasutuste poolt on tekitanud omavalitsustele tarbetut halduskoormust. Ülevaatamist vajavad ka mitmed kriisiplaanid, mis seotud isikukaitsevahendite varumise ning kasutama koolitamisega.

Peaminister Ratas kohtus päeva jooksul Muhu vallavanema Raido Liitmäe ja volikogu esimehe Ain Saaremäeliga, Saaremaa haigla juhatuse liikmete Märt Kõlli ja Edward Laanega, Ettevõtjate Liidu juhatuse esimehe Robert Pajusaare ja Margus Puusti ning vallavanem Madis Kallase, volikogu esimehe Tiiu Aro ning Saare kriisikomisjoni liikmetega.

3 kommentaari
 1. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  tänu valitsuse meetmetele on see epideemia seekord seljatatud. Aga ta poleks tohtinud üldse sinna minna. Saaremaal tehti midagi väga valesti ja see oli lubamatu.

 2. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Tänu praegusele valitsusele hakkas me elu paremaks minema ja siis äkki see viirus mida muidugi saab seljatada. loodame et meie inimesed taltsutavad oma rännukihku ka siis kui piirid avanevad. Eestis on puhkamisvõimalusi küllaldaselt. Tänu valitsuse tegevusele saame koroonast võitu. aga jääb teine viirus mis purskab seestpoolt. See tuleb Reformi tagatoast kus arendatakse laimukampaaniat, kus meiserdase valesüüdistusi tublide inimeste suhtes et neid kõrvaldada teelt vüimule. Mis sa hädaga teed kui võimuiha on suur aga töötulemusi ju reformierakondlastel ponud, vaesus aina kasvas. Ja see viirus mis sealt tuleb on ka kahjulik inimeste tervisele ja sellest on juba raskem jagu saada.

 3. ? 2 aastat ago
  Reply

  misasi see seljatatud on?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.