Head Euroopa päeva!

09. mai on päev, mil 1950. aastal tuli Prantsusmaa välisminister Robert Schuman välja ideega Euroopas uut liiki koostööst!

Tänaseks oleme juba harjunud, et inimeste vaba liikumine, ühine turg, liberaalsed väärtused ja inimõigused on meie igapäevases elus loomulikud! Me peame seda hoidma ja panustama jätkuvalt solidaarsusesse, mille tulemusena saame tagada nii julgeoleku, kui uskuda mitmetesse teistesse ambitsioonikatesse eesmärkidesse! Üheks Eestile ja kogu maailmale olulisemaiks sammuks on kindlasti Euroopa Liidu ambitsioonikas kliimapoliitika!

Meil on väärtusi, mida hoida! Kuigi praegu oleme kriisis, mida meist keegi ei oodanud, oleme ka sellest õppinud, et koos tegutsedes oleme tugevamad ja võimalus kriisist sujuvamalt üle saada on suurem! Tänane Euroopa on ajaloo suurte kannatuste tulemusena sündinud, tegutseme selle nimel, et hoida meile juba loomulikke väärtusi ja olla teerajajaks uute loomisel!

Ilusat Euroopa päeva!

6 kommentaari
 1. Ühes 11 kuud ago
  Reply

  on Annelil õigus: et me oleme oma orjapõlvega leppinud.

 2. Joe 11 kuud ago
  Reply

  Mina olen küll Keskerakonna pooldaja olnud alati aga mulle meeldiks riik ilma iiduta. Väga palju oleneb valitsusest ja mitte EL-st. reformistlike valitsuste ajal vaesus aina kasvas ja EL ei sekkunud, ei teinud midagi selleks et reformierakondlased lõpetaks oma laimu ja valesüüdistused. NATO ei suudaks meid kaitsta kui lähekski sõjaks, ta pole kunagi kedagi kaitsnud. USA, Hiina ja Venemaa on need riigid kellest oleneb rahu ja mitte EL-st. USA ees me poeme ja ega UsA-l polegi muud vaja kui allutada Euroopa riigid majanduslikult, Hiinasse suhtume ükskõikselt ja Venemaa-vastane tegevus käib. Oli aeg kui Brüsselis tegeleti vaid Venemaa-vastaste sanktsioonide väljamõtlemisega ja põgenike jaotamisega. Meil oleks kasulikud Venemaaga head suhted, pealegi pole praegune Venemaa meile midagi halba teinud. Arvan et kui rahva käest küsitaks praegu kas olla liidus või mitte siis saaks nii mõnigi riik vabaks nagu Suurbritannia.

 3. Pask 11 kuud ago
  Reply

  Lavale kargas uus nimi-JOE! Kuule, kretiin, kas mõttemaailm on tõesti nii piiratud, et mingit targemat nime välja mõelda ei saauda? Pane ikka omane nimi( nt Serafim) ja keegi ei kobise!

 4. Ei 11 kuud ago
  Reply

  taha ma ühtki liitu, ei nõukogude, ega Euroopa oma. Tahan iseseisvust! Seega ei taha ma ka Anneli suguseid ahneid pugejaid.

 5. Nii 11 kuud ago
  Reply

  Head emadepäeva. Euroopa päev on mulle võõras. Minule meeldib vaba eesti ilma ühegi liidta.

 6. oleme sunnitud vabandama sic 11 kuud ago
  Reply

  Vaba Eesti ühegi liiduta? Kuule, värdjas, kõigile on teada millist “iseseisvust” sina lita tahad! Igatsed vene patrjankasid- see on sinu “iseseisvus!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.