Kiik: riik saaks kriisiabi pikendada maksimaalselt juulini

Foto: Sotsiaalministeerium

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles pühapäeval ERR-i saates “AK. Nädal”, et riik saaks kriisiabi pikendada maksimaalselt juulini.

Kiige sõnul ei tohiks riik ettevõtjatele signaale anda, et näiteks veel novembris kaetakse mingeid kulusid.

“Täna selliseid otsuseid tõesti teha ei saa. Eeskätt kui me räägime siin pikendusest, me tõesti räägime siin juunikuust, juulikuust. Aga need otsused saame teha mai keskpaigas. Kui me tahame teha veel täiendavaid meetmeid, täiendavaid toetusi, hüvitisi, siis selleks on vaja minna muutma seadusi,” ütles Kiik.

Sotsiaalministri sõnul on küsimus on selles, kas pikendada töötukassa toetusmeedet praegustel tingimustel või laiendada seda veelgi enam pihta saanud ettevõtetele.

“Näiteks öeldes, et käibe langus peab olema mitte 30 vaid 50 protsenti. Samamoodi on võimalus muuta hüvitatavat mahtu. Praegu on ülempiir 1000 eurot, võime seda allapoole tuua, et meedet saaks kauem rakendada. Lisaks on palju ettepanekuid nii-öelda sektoripõhisele lähenemisele,” lausus Kiik.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et töötukassalt on taotletud hüvitist või palgamaksmist 110 000 inimesele ja määratud on hüvitisi juba pea 83 miljonit eurot.

1 Kommentaar
 1. Ei 10 kuud ago
  Reply

  mingeid toetusi! Valitsegu looduslik valik – tugevamad jäävad ellu. Just tänu satikale oleme aru saanud, millised tegevusalad on ninnunännutamiseks ning neid pole lihtsalt vaja. Samas just enese ülalpidamine ja loov töö peavad taas tõusma au sisse. Kahjuks jahumütside valitsus ei taha oma senistest vigadest õppida ega korda seada udujutlustajate koolitamist koolides, samutyi mutukate sissemeelitamist ahnuse ajel.
  Pean isegi vajalikuks, et see satikajama kestaks veel kuid, et ka meie lollid ja laisad saaks aru, et elu alus on TÖÖ.
  Seega, jahumütsid Toompeal peavad kaotama töötuse ja lõpetama laiskade rahastamise. Meil on palju töid teha ja igaüks toitku ennast ise. Siis saavad meie metsad korda, teeääred puhastatud, varemed lammutatud, põllutööd tehtud ja palju muud. Unustage ära tõik, et peale Eesti on maailmas veel riike ja liiduvabariike. Peame end ISE ülal pidama! Elagu Uhannisatikas!
  ISE = IseSeisev Eesti!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.