Ratas arutas finantssektori esindajatega majanduse tulevikku

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Stenbocki maja, 11. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ja maaeluminister Arvo Aller kohtusid täna Eesti Panga ja Pangaliidu liikmetega, et rääkida üldisest majandusolukorrast ja valitsuse kriisiabimeetmete rakendamisest.

“Koroonaviiruse levik on finantssektorit viimastel kuudel märgatavalt mõjutanud. Majandus on saanud löögi ja pangad näevad seda vahetult, oma klientide kaudu,” ütles peaminister Jüri Ratas. Ta rõhutas, et hea koostöö finantsasutustega on kriisi edasisel lahendamisel väga oluline. “Inimesi ja ettevõtteid on palju aidanud see, et pangad võimaldasid hätta sattunutele laenupuhkuse saamist. Edaspidi on tähtis, et suudaksime vaadata võimalikult pikalt ette ja saaksime ettevõtlusele pakkuda vajalikku tuge, et majandusaktiivsus hakkaks taas kasvama. Kõike seda pidades muidugi silmas inimeste elu ja tervise kaitset.”

Ratas lisas, et praeguseks on käivitunud ka suurem osa lisaeelarves kokku lepitud toetusmeetmeid, mis on juba abistanud nii töötajaid kui ka ettevõtteid. Nende rakendamisega jätkatakse. Kohtumisel otsustati ka, et pangad kaasatakse väljumisstrateegia majanduse elavdamise kava aruteludesse.

Pangad andsid ülevaate oma laenuportfellide seisust ning tutvustasid tulevikuprognoose.

Peaminister kohtus pangandussektori esindajatega ka märtsis, et arutada kriisiabimeetmete väljatöötamist. Regulaarsete kokkusaamistega jätkatakse.

Tänasel kokkusaamisel osalesid veel Madis Müller (Eesti Pank), Kilvar Kessler (Finantsinspektsioon), Lehar Kütt (Kredex), Raul Rosenberg (Maaelu Edendamise Sihtasutus), Katrin Talihärm (Pangaliit), Erkki Raasuke (Luminor), Olavi Lepp (Swedbank), Allan Parik (SEB), Erki Kilu (LHV) ja Margus Rink (Coop Pank).

4 kommentaari
 1. Elmer Hill 10 kuud ago
  Reply

  Sm.Ratas, selgitage rahvale, miks teil isiklikult seda Rail Baltic Eestimaa-vastast monstrumit vaja on!
  OBJEKTIIV:Rail Balticut rajatakse valede, salatsemise ja rohke propaganda toel…
  Varro Vooglaid -12. mai 2020

  Rail Balticu hiigelprojekti viiakse rohkele propagandale tuginedes ellu hoolimata tõsiasjast, et selle aluseks olevad tasuvusanalüüsid lähtuvad faktiliselt vääratest andmetest ning puudub ka selgus nii projekti tegeliku maksumuse, reaalste kaubamahtude kui ka selle kohta, milline osa projekti kogukulust tuleb Eesti maksumaksjatel kinni maksta, selgitab kodanikuliikumise Avalikult Rail Balticust juht Priit Humal Objektiivile antud pikas intervjuus.Loe edasi Objektiivis:

  * * *

  • Vastus 10 kuud ago

   on lihtne: Reilpeldik halvendab inimeste toimetulekut, sest peab pidevalt sellele totrusele peale maksma. See on aga keskbande lepingulisele Venemaale majanduslikult ja sõjanduslikult kasulik. Sest mida sitem meil, seda etem neil. Ja Jurka püüabki teha kõik, et Voova meele järgi olla. Et kannatab oma rahvas, teda ei huvita. Sest tema rahvas on NAŠI!

  • Elmer Hill 10 kuud ago

   Keskerakond ehitas basseini.Kõik keskerakondlased hüppavad peakat.Jüri Ratas hõikab suplejatele:”Homme lastakse vesi ka sisse, siis on parem hüpata.”

 2. Arvo Aller ´ile 10 kuud ago
  Reply

  Maaelu hulka käib ka metsandus – ja vähemalt 30000 töötut võib saata metsa istutama üleriigiliselt , 1 kuu istutavad – riik maksab 800.- palka ja kui igaüks istutab 20 tööpäevaga igal päeval 300…400 istikut(seemikut) ning istutamiseks pole muud abivahendit vaja , piisab tokist auk etteteha.
  Ameerikas on kasutatud sellist lahendust kunagi väga ammu ja istutati kas 2 milj. istikut või rohkem veel. See töö ei vaja erilist õpetust ja seda võib teha nii eramaa omanike abistamiseks kui RMK-le

  Patent on minu 🙂

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.