Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Nato lipp

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.

Peaministri sõnul on allians aidanud oluliselt kaasa COVID-19 kriisi leevendamisele. „NATO on ülemaailmsele kriisile kiirelt reageerinud ning aidanud liitlastel koordineerida koostööd üksteise abistamiseks. Liitlasriikide kaitsejõud on tsiviilpoolele kõvasti abiks olnud, aidates transportida meditsiinivarustust, püstitades välihaiglaid või toetades piirikontrolli läbiviimist,“ tõi ta näiteks.

„NATO heidutus Läänemere piirkonnas on ülimalt oluline. Seepärast on mul hea meel, et tõrgeteta on sujunud kõik need tegevused, mis aitavad meie julgeolekut tagada, seal hulgas Tapal viibiv NATO lahingugrupp ning Balti õhuturbemissiooni teostavad hävitajad Ämaris,“ sõnas Ratas.

Peaministri sõnul näitab see liikmesriikide ühtsust ja solidaarsust, kuid ka seda, et NATO on valmis kohanduma väga laia ulatuse väljakutsetega, nii et liitlasriikide sõjalisi võimeid on võimalik rakendada tsiviilkriiside lahendamiseks.

Ratas ja Stoltenberg arutasid ka pandeemiakriisi mõjusid julgeolekukeskkonnale laiemalt. Peaminister nentis, et COVID-19 kriisil on pikemaajalised mõjud liikmesriikide majandusele. „Eesti on vankumatult pühendunud oma sõjalise riigikaitse arendamisele ja sestap oleme hoidnud oma kaitse-eelarve aastaid 2% tasemel,“ tõdes ta.

Eestis saatis Kaitsevägi välihaigla Kuressaare haigla toetuseks, samuti aitas Kaitsevägi teisi asutusi isikukaitsevahenditega. Kaitseliitlased kaasati PPA toetuseks piirikontrolli taastamisse, mil üle Eesti on erinevates paikades ja asutustes abiks olnud üle 300 naiskodukaitsja.

7 kommentaari
 1. Mida 2 aastat ago
  Reply

  tähendab ARUTAS? Selise jura asemel oleks parem toodud selge kava, kes millal mida teeb ja kuidas vastutab. Aga paljas arutamine küll elu edasi ei vii, see ei kohusta mitte kedagi mitte millekski.
  Taoline jura meenutab mulle 1990ndate algusaastaid, kui käidi väljamaal Eestit “tutvustamas”. Mäletan kui Indrek Toome rääkis pärast Ühendkuningannariigi külastust, palju seal on alamkojas ja ülemkojas tegelinskeid jmt. Ometi sai samad andmed teada ka meie raamatukogudes teatmikest. Kuid Indrek kuulis sellest 1. korda. Mingit iva ta aga välja ei toonud ega saanudki tuua, sest meie ühiselukorraldus polnud rajatud inglisemoodi. Inglisemoodi on meil olnud vaid mõned mõrvad.

 2. vana 2 aastat ago
  Reply

  Tähendab- Politsei ei suuda enam piiril korda luua. Too siis välja need “geeniused”, kes professionaalse piirivalve hävitasid?
  Nüüd siis on meie piir kui turuplats, et kellel aega ja midagi uudistada, siis astub sealt läbi!

 3. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Meid ei kavatse keegi rünnata ja NATO kohalolek on tarbetu-

 4. Ele 2 aastat ago
  Reply

  Olen alati olnud Keskerakonna pooldaja ja praegune valitsus on parem kui reformistlik kuid NATo kohalolek ei meeldi mulle ja liidus olek ka mitte.

  • Ratta võimule pääsemisest alates 2 aastat ago

   olen Keskerakonna vastu. Reetur jääb surmani reeturiks. Reetis Savisaare ja laimas. Reetis rahva, kellele lubas koheselt 100 euri suurust pensioni tõusu. Nüüd tahab raudtee ehitust ja meie maksame kinni.
   Siin kiitvalt kirjutavad Ratta lähedased inimesed. Maha valetaja ja reetur.
   Mina astusin Keskerakonna ridadest välja. Sulimistest osa ei võta.
   Kindlalt minu hääle saab EKRE:

 5. Maha Ratta võim. 2 aastat ago
  Reply

  See partei tegelikult valetab ja reedab.

 6. Feja Räim 1 aasta ago
  Reply

  Kuidas arvate, kui tainapea ja kurjus vastamisi võitlevad, kumb võidab? Mis kurjusele kaotanud tainapeast saab?Kurb, aga kurjad tainapead on Eestile suureks nuhtluseks. Peavoolumeedia pealkirjadega juhitav osa rahvast. Infraheli generaatoritega pannakse see mass lõhkuma. See on suur julgepolekuoht Eestile.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.