Väliskomisjoni esimees kohtub Põhjala ja Balti kolleegidega

Enn Eesmaa

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa võõrustab esmaspäevasel videokohtumisel Põhja-Balti koostööformaadi (NB8) parlamentide väliskomisjonide esimehi ning arutelu keskmes on COVID-19 mõju ning desinformatsiooni levik.

Eesmaa sõnul vahetatakse tänasel kohtumisel mõtteid hiljutiste poliitiliste arengute ning Euroopa ühtsuse ja turvalisuse üle viiruse leviku kontekstis. “Kriis näitas hästi, kuivõrd oluline on riikide omavaheline koostöö. Euroopa Liidu ühtsus pandi proovile, nüüd aga saame toimunule tagasi vaadata ning proovida kujundada ühtset arusaama edasistest sammudest ja võimalikest julgeolekuohtudest,” märkis ta.

Väliskomisjoni esimehe sõnul on praeguses kriisiolukorras oluline ära tunda levivat valeinformatsiooni ning teadvustada sellega kaasnevaid ohte. “Segastel aegadel kerkib aina põletavama teemana esile eksitava teabe tahtlik levitamine ja kasutamine. Infooperatsioonide tõkestamisel on paremate tulemusteni jõudmiseks kindlasti oluline ka rahvusparlamentide tasemel praktikate ja õppetundide üle arutlemine ning kogemuste vahetamine,” rääkis Eesmaa.

Põhja- ja Baltimaade väliskomisjonide esimeeste kaks korda aastas toimuvate kohtumiste eesmärk on arutada regionaalselt ja rahvusvaheliselt olulistel päevakajalistel teemadel. Järgmine NB8 väliskomisjonide esimeeste kohtumine toimub sügisel, korraldajamaa on Island.

BNS

1 Kommentaar
  1. Eve 4 aastat ago
    Reply

    Minu lemmikajakirjanikud Keskerakonnast sõma ei võta. Aga Eesmaa selle eest on kogu aeg eesliinil.Mind ei huvita väliskomisjon ega tema tegevus. Kõik oleneb valitsusest ja praegu on meil normaalne valitsus kes hoolib inimestest. mida tegi väliskomisjon ja Brüsse siis kui Ansipi valitsuse ajal veeres elu rappa, vaesus aina kasvas. mida küll see kollegidega kohtumine meile kasulik on jääb arusaamatuks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.