Anneli Ott: kriisist taastumiseks vajame kiireid kokkuleppeid

Anneli Ott

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Anneli Oti sõnul on Euroopa Komisjoni ettepanek suurendada mitmeaastase finantsraamistiku (MFF) mahtu 1,1 triljoni euro võrra jõuline samm, et aidata Euroopa Liit kriisist kiiresti välja ja viia samaaegselt piirkonna majandus uuele tasandile.

„Eesti on Euroopa Liidu liikmesriigina saanud palju kasu ühisest turust ning selle taastumine ja tugevdamine on meile möödapääsmatult oluline. Kuna komisjoni ettepanekus on jäetud liikmesriikidele võimalus ise otsustada, millistesse valdkondadesse ja tegevustesse raha suunata, annab see Eestile võimaluse panustada just meie jaoks olulistesse projektidesse,“ ütles Ott.

Keskerakondlasest Riigikogu liikme sõnul on kiireks majanduse taaskäivitamiseks iga samm oluline ning seepärast peame panustame ka Eestis võimalikult kiirete kokkulepete ja seisukohade kujundamisesse. „Oleme Euroopa Liidu asjade komisjoni poolt valmis panustama parlamentaarsesse debatti ning samuti toetan peaministri ettepanekut, et Riigikogu selles osas oma seisukoha annaks,“ ütles Ott. „Pärast komisjoni ettepanekut on liikmesriikide valitsustel kuus nädalat aega esitada oma seisukoht. Suures saalis hääletamine tähendab, et Riigikogu peab suure tõenäosusega tulema suvel erakorraliselt kokku.“

„Milliseks kujuneb uus finantsraamistik täpselt ja kuidas liikmesriigid uut ettepanekut hindavad, selgub loodetavasti kiiresti. Läbirääkimised ei saa olema lihtsad ja kaaluda tuleb ka riske. Siiski loodan, et kõik liikmeriigid leiavad tingimuste osas üksmeele, sest nendest otsustest sõltub tegelikult Euroopa käekäik,“ ütles Ott.

3 kommentaari
 1. Annan 2 aastat ago
  Reply

  Annelile TASUTA hüva nõu: astume sellest totakast Euroopa liidust välja ning taastame oma iseseisvuse!

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Iseseisvus on tähtsam kui liidus olemine. ei ole eL-us olles meie elu paremaks läinud. Brüsselis vaadati ükskõikselt kuidas Ansipi valitsuse ajal vaesus aina kasvas kuidas reformierakondlased tegelesid peamiselt laimukampaaniaga ja valesüüdistuste väljamõtlemisega. Tohutud rahad läksid teiste riikide abistamiseks eriti reformierakondlaste võimu ajal. Suuri summasid sai Ukraina ainult on arusaamatu mille eest. oleme üks vaesemaid riike ja vajasime ise abi. Riigi heaolu sõltub valitsuse tööst aga mitte liidus olemisest.

 3. Mari 2 aastat ago
  Reply

  Täna 29.05.20 Kuulasin KUKUst Nädala Tegijat Anneli Ott versus Aivar Sõerd. Täiesti vastuvõetamatu on saatejuht M. Atonen, kes selle asemel et tasakaalustatult saadet juhtida hakkab ise oravapartei poolel Anneli Oti peale karjuma. Ja teine selline neruväärne oravaparteilaste „ leiutis“ , millega loodetakse Kaja Kallasele plusspunkte teenida on kõiges mille kallal saab hambaid teritada ja valitsust halvustada , süüdistatakse ja rünnatakse isiklikult JÜRI RATAST. Häda on selles et kui rünnakud ei ole õiglased, kaldub sümpaatia hoopis rünnatava poolele. Kannatab hoopis Kallase reiting. Ja rumala mulje jätab Meelis Atonen isiklikult.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.