Keskerakond otsustas tagastada 50 000-eurose annetuse

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Eesti Keskerakond otsustas tagastada heas usus vastu võetud 50 000 euro suuruse annetuse, kuna sellega seoses on kerkinud vastamata küsimusi.

„Eesti Keskerakonna seisukoht on, et rahaasjad peavad olema läbipaistvad ja selged. Keskerakonna esimees Jüri Ratas on konkreetse kaasuse kohta öelnud, et kui õhku jäävad vastamata küsimused, siis tuleb annetus tagastada. Kuna on tekkinud kahtlused annetuse läbipaistvuse osas, siis otsustas Keskerakond selle täies mahus tagastada,“ selgitas Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

8 kommentaari
 1. Ei 7 kuud ago
  Reply

  pea võimatuks, et tegu oli sahkermahker rahapakiga, kuid 50000€ pole kindlasti see patakas, mida ei suudetaks tõestada, kasvõi vormiliselt. Nt iga keskmine töötav inimene suudab kuus tallele panna 200…300€. Kui tegemist veel ärikaga, siis enamgi. Ja nüüd arvutagem. Aastas on 12 kuud, 12×300 = 3600€ aastas kõrvale pandud nagu naksti. Mitme aastaga saab 50000 täus? 50000/3600 = 13a 10k 20p ehk ligi 14 aastaga. Arvutan tagasi 2020-14 = 2006. See ju nagu alles eile.
  Mõelge palju on vanamutid oma sukasäärde kogunud? Paljudel ehk 1930ndate kroone ja Staalini rublasidki alles.
  Nii et see 50000€ ei saaks kindlasti olla mingi kahtlustamise põhjus. Pigem ei osanud Ratta Jurka ja ta bande asjast puhtalt välja tulla. Sest kuidas oleks Tarandi Karla oma bandega tõestanud, et keegi pole suuteline sellist patakat 14 aastaga koguma? Ning mille alusel selline kahtlus tehakse? Nt mina pole samuti keskbandele seni annetanud sentigi ja ei kavatsegi annetada, kuid kui ma kogu oma vara maha äriks, saaks samuti umbes 20000 kokku. Ja kui mul siis piss pähe lööks ja ma selle Jurkale annetaks, kas siis samuti tuldaks mulle kallale, et kus on paber iga sendi saamise kohta?
  Ent asja edasi arendades vaatan, mis võiks olla kahtluse alus. Et isikul ei saaks olla nõnnapalju pappi. Aluseks tuleks siis võtta ikkagi isiku pangaarvelt läbi jooksnud rahahunnikud ehk käive. See määraks ka rahapataka usutavuse. See ei tähenda aga sugugi rikkust rahas väljendatult. Nt üks mängib miljonitega aga on isegi võlgu ehk tasandades on ta rängas miinuses ja kapid tulevad juba õhtul külla, teine aga saab vähe ja kulutab veel vähem aga saldo on tal + ehk tal on alati ette näidata isiklik võlgadeta vaba raha.
  Nii et Jurkal on veel paljugi õppida. Kuid tema eas tundub see ülimalt kahtlane olema. Siin oli KAHTLANE juba õigel kohal.

 2. palun öelge mulle 7 kuud ago
  Reply

  mis vahet on ühe või teise ärimehe annetusel. Meil pole kunagi uuritud, miks näiteks ärimees Sõõrumaa annetab või miks Teder on nii palju raha annetanud Reformierakonnale või Linnamäe Isamaale, jne, jne. Mitte kunagi pole Tarand tõstatanud küsimust, et miks need ärimehed oma raha erakondadele annavad ja nüüd järsku on tohutu probleem kui üks tundmatu nimi annetas KE-le. Annetus oli ju avalik ja miks asus Tarand seal üldse urgitsema? Isegi kui see eksabikaasa tahtis läbi eksnaise erakonnale annetada, siis miks on kisa taevani? Tehke mulle palun selgeks, kas kõik need teised ärimehed siis ei tahagi midagi või siin riigis ei tohigi peale TUNTUD ärimeeste keegi teine erakondadele annetada. Mina poleks küll raha tagastanud nii kergekäeliselt.

  • Sellist 7 kuud ago

   asja ei saagi selgeks teha, kui meil valitseb kadedus ja ahnus. Ikka on üks lurjus mõnele nuhile eelistatum kui teine. Sest loeb POOL, kus mingi annetaja asub. Tegu on nagu seaduslike varastega, kes varastavad küll aga kinni ei panda, pisivaras aga saab paki, et mõjub talle aastaid. Ta on lihtsalt VALE varas.

 3. robert 7 kuud ago
  Reply

  Jürka on pehmo Anda jälle jäme ots Tarandi poisilepihku ei kõlba Las see poiss oleks nuhkinud et küll sai Ausa hõlma ei hakka keegi Küsiks parem kuidas selle 2000 euro ärandamisega oli Püha perekond Püha perekond

 4. vana 7 kuud ago
  Reply

  See vast oligi väga peenelt plaanitud ja läbiviidud opositsiooni tegelase provokatsioon Keskerakonnale!
  Hea, et niigi läks aga eks järgmine pauk on kindlasti ka juba tegemisel, sest paistab, et valitsuse kukutamiseks on tekkinud endiste, nn elukutseliste poliitikute klann, kelle võimule pürgimise iha iga hinna eest ei rauge.
  Lugesite kindlasti ka ligiśte sõimuvalingut.

 5. Taolised 7 kuud ago
  Reply

  juhud ainult tõendavad, et iga bande kasutatav raha peab koosnema AINULT oma bandiitide liikmemaksudest, kusjuures kõiki võrdselt hinnates peab ka liikmemaks olema kõigile võrdne. Kui maksta ei suuda, siis saab jalaga.
  Muidugi ei saa ka siis välistada sahkerdamist, nt Tootsi Jansa kannab 50000 oma raha 100-le bandiidile, et nood saaks oma liikmemaksu üle kanda. Sama teeb ka Ratta Jurka ja taas 100 bandiiti tasunud. Eks neid rikkureid ole teisigi. Kuid kokkuvõttes tuleb ikkagi ette mingi piir ja see on juba kordades tillikesem kui mõne ärika altkäemaks.
  Samuti aitaks see selgitada välja priileivasööjad ning muutuks ka bande mõte.

 6. vana 7 kuud ago
  Reply

  No näed sa, need “taolised” siin kogu aeg luuravad ja oma plaane hauduvad — tabasin kümnesse!

 7. Loodetavasti 7 kuud ago
  Reply

  saadi nüüd õppetund, et järgmine kord enne annetamist kantakse papp üle mõnele tuntud annetanule, kelle miljonites pole kahtlust. Siis tema toetab võõra rahaga ja iga siga on söönud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.