Aab: mõistlik on varud ühe asutuse alla koondada

Jaak Aab

Riigihalduse minister Jaak Aab peab mõistlikuks, et kõiki riigi varusid haldab üks asutus, vahendab ERR.

Valitsus arutas varude agentuuri loomist neljapäeval toimunud kabinetiistungil. Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa esitatud memorandumis seisab, et koroona tõi välja varustuskindluse kitsaskohad. Eriolukorra ajal isikukaitsevahendite varudega tegelenud Jaak Aab ütles, et erinevate ministeeriumite haldusalas olev kriisivarude haldamine tuleks viia eraldi asutuse alla, mis tegeleks kõikide varudega.

“See vajab omaette kompetentsi, neid varusid on vaja pidevalt, kas uuendada, roteerida, müüa või osta. Ettepanek sisaldas seda, et me võiksime mõelda Eestis sellelaadse agentuuri loomise peale,” ütles Aab ERR-ile.

Tänased varude hoidmise kohustused näevad ette tervishoiuvaru, toiduvaru, esmatarbekaupade varu, vedelkütuse varu ja sõjalise riigikaitse varude olemasolu. Aab lisas aga, et varusid, mida kriisi ajal peaks olema, on teisigi, näiteks loomasööt ja veterinaarravimid.

Aab rääkis, et ministeeriumitel ja koalitsiooni osapooltel on kavas aeg maha võtta, et end teemaga rohkem kurssi viia ning seisukohad välja kujundada. Isikukaitsevahendite varude eest jääb Aab riigihalduse ministrina vastutama aasta lõpuni.

“See tähendab ka teatud keskse varu loomist sügiseks ning neljapäeval ka see otsustati ära,” lausus Aab.

BNS

3 kommentaari
 1. Väga 9 kuud ago
  Reply

  õige! Rahva raha ärikate kätte ja nemad juba oskavad seda kantida Reilpeldikule, Nordikale, õlitehaseleja mujale OMADELE. Ma tahaks kangesti näha Aava Jaagu pangaarvet seisuga 01.01.2000., 01.01.2010. ja 01.01.2020. Oleks kena võrrelda palju Jaaguke on oma sahkerdamistega “KAHJU” saanud.

 2. ? 9 kuud ago
  Reply

  Kas kedagi teist polnud panna?
  Mõni noorem, agaram jaa haritum. Mitu tükki kohe.
  Inimesed ju väsivad ka lõpuks. SEE on aga VÄGA VASTUTUSRIKAS töölõik.

 3. ! 9 kuud ago
  Reply

  Kui osasid varusid magu ÕPGED MASKID tuleb kasutada kohe ja KOGUAEG, siis miks neid varudesse kogutakse, kui üldse kogutakse. Et siis kui epideemia jõudu juurde saab kasutada, aga juurde saab ta jõudu, sest ÕIGEID MASKE ei kasutata ju!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.