Perearstid: viiruse tõkestamiseks tuleb haigestunud varakult leida

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles reedel ETV uudistesaatele “Aktuaalne kaamera”, et koroonaviirusega nakatumiste tõusutrendis tuleb kaaluda viiruse leviku tõkestamiseks lisasamme, kuid praegu on oluline viirusega kokkupuutunute kiire isoleerimine, testimine ja ravi.

“Kui see trend püsib, siis meil tuleb mingi hetk hakata taas mõtlema selle peale, kas on vaja mingisuguseid lisasamme astuda, lisameetmeid tarvitusele võtta. Aga praegu, esmajärjekorras on oluline lähikontaktsete tuvastamine, haigusega kokkupuutunute kiire isoleerimine, testimine,” rääkis minister.

Ka perearstid kinnitavad, et viiruse tõkestamiseks tuleb haigestunud varakult üles leida.

“Ülesanne on praegu piirata haigestunud inimeste teiste nakatamist ehk me peame need inimesed võimalikult varakult üles leidma. Meditsiinil peab olema võimalikult väike barjäär selleks, et inimene saaks meditsiiniasutusega kontakti,” ütles perearstide seltsi juht Le Vallikivi.

BNS

26 kommentaari
 1. perearstid rääkigu mis vaja 8 kuud ago
  Reply

  LÕIGEPEALT TEEME INIMESED HAIGEKS, SIIS HAKKAME TUVASTAMA, SIIS PISTAME KARANTIINI, SIIS ÜTLEME PÄÄ JA PISTAME HINGAMISAPARAADI ALLA – KUI NEID JAGUB JA SIIS SUREVAD MNED SUURTES PIINADES – MIS SEE LÄMBUMISSURM IKKA ON.
  MIKS EI OLE RISKIGRUPPIDELE ELANIKKONNAST JAGATUD N A N O F I I B E R M A S K E ???!!! NEMAD ON JU NEED SURIJAD. KUI TEIL MAJANDUSE NIMEL NEIST ÜKSKÕIK, SIIS ANDKE VÄHEMALT NEED MASKID MIS VIIRUST PEAVAD, MITTE HIINA TOLMUMASKID !
  SEDA NÕUDMIST OOTAKS PEREARSTIDELT KA ! TEIE JU PEAKSITE TEADMA ET VIRUST MÕDETAKSE NANOMEETRITES.
  ON JU SELGE, ET KUI TAHETAKSE ENDIST ELUSTIILI JÄTKATA, ON VAJA RISKIGRUPPIDELE NEED VIIRUSVASTASED MASKID VÕIMALDADA. MEIE KERJUSLIKUD PENSIONID EI VÕIMALDA PALJUDEL ISEGI TOLMUKAID OSTA.
  Spekuleeritakse ka tolmumaskidega. Sama toote hinnad 5-15 eur. On ka mingid Hiina kolmekordsed 21 eur ja veel mingid eri Hiinast /mitte nanofiiber! / ja maksavad 2 tk 7 eur kusjuures pole korduvkasutatavad.
  Kuidas teada et nad puhtalt toodetud. Oma tolmukad desinfitseerin ära.
  Kuidas teada, kas ja kui kaua külmutatud marjadel püsib viirus? Muudel toiduanetel. Värskeid puuvilju saad veel tulises vees hoida… Pähkleid ei pese ju?

  • Marko 8 kuud ago

   Sa nagu ära ei väsi v?

 2. arukus? 8 kuud ago
  Reply

  Miks te alles SIIS MÕTLEMA hakkate kui häda juba suureneb, Tark inimene mõtleb ikka enne.

 3. Mitte 8 kuud ago
  Reply

  ainult leida, vaid ka eraldada tervetest. Et nad ei sõidaks Eestit mööda ringi ega nakataks teisi. Just seda pole meie jahumütside valitsus algusest peale teinud. Oleks kolded kohe sisse piiratud ja liikumine välja-sisse keelatud, oleks juba märtsi lõpus olnud meil satikaga kööga. Nüüd aga tahetakse taas hakata satikat sisse laskma.

 4. Soo 8 kuud ago
  Reply

  Meie inimesed unustagu rändamine. Tuleb 2 meetrit vahet hoida mida mitte kõik ei tee jne. Üldiselt tuleb täita kõiki higuse levikut takistavaid nõudmisi.

 5. Kai 8 kuud ago
  Reply

  Minu lapselaps küsis minu käest et kuidas on võimalik et Hiinas turult saadi lloomade käest viiruse mis levis kohe müüda maailma laiali. Peamine küsimus oli et miks nüüd loomad ei nakatu. Ma ei osanud vastata. Laps imestas et kuidase selle viiruse osad ronivad isegi riidest läbi et kas nad on elus või. Ta küsis veel et kust need loomad nakkuse said kelle tõttu koroonaviirus laiali läks . Küsimusi oli mitmeid . Aga mida ma võin öelda kui ma isegi ei mõista kõike.

 6. to Kai 8 kuud ago
  Reply

  Sulle soovitaksin küll rohkem lugeda ja mitte telefoni. Need on elementaarsed asjad, Kui sa vanainimestest nii rumala mulje jätad, siis nad kõik seda pole. Nõuka ajal olid korralikud j selged populaartead.ajakirjad ja sarnased asjad tehti algkoolis selgeks. Viimistleti keskkoolis = praeguse USA kolledzi I aasta tase 11.kl. oli.
  Minu vanaema, kel 4 aastat haridust koolist, luges palju ja nii rumalaid küsimusi ei küsinud, tema oleks sulle õpetajaks võinud olla.
  Tõesti, mida sa lapselapsele õpetad.? Kuidas suunad maailma nägema ja üldistusi tegema. Olin 6 aastane ja küsisin isalt kõiksugu asju. ENE-t veel siis polnudki. Meil oli aga Wabariigiaegsed entsüklopeediad ja isa käskis mul sealt järele vaadata. Lugema õppisin 5.a. Oli väga huvitav lugemine, isuga lugesin. Müüdsed popul.tead. ajakirjad oleks tehtud nagu tähelepanuhäiretega vaimupuudega rahvale. Pisiklipid paar lauset,kohe järgmine hoopis teisest liigist inf. et ega nad viitsi lugeda ja mõelda veel vähem. Nemad vahivad telef.mõttetuid pilte.

  • Täna 8 kuud ago

   võimutsevad ja õpetavad selgeltnägijad ja muud kerrod ning mingit teadust pole vaja.

 7. to mitte to soo 8 kuud ago
  Reply

  KUIDAS SAAB SATIKAGA KÖÖGA OLLA KUI TERVES MAAILMAS LENNUKID LENDAVAD JA SÕIDETAKSE
  PRALLETAMA JA KÕHTUSID PRAADIMA.?
  KUIDAS SAAB KÕIKI NÕUDEID TÄITA, KUI POLE ÕIGEID MASKE RISKIGRUPPIDELE??? JA TOLMUKAID EI KANNA KÕIK, POLEVAT SELLIST SEADUST VAJAGI.

  • Jopski 8 kuud ago

   oled. Ma rääkisin Eestist. Kui haiged on eraldatud, pole teistele mingeid maske enam vaja ja pole vaja ka klouni mängida.

 8. to kai 8 kuud ago
  Reply

  Hiina loomad nakatusid, sest eksootilised loomad olid toodud ja puuridesse pandud ja neid AHISTATI ja SÖÖDI, TAPETI ja PIINATI. NAD OLID AHASTUSES = DEPRESSIOON,STRESS = LANGEB IMMUUNSUS.
  Nad olid KITSALE ALALE kokku toodud ja viirused ja bakterid said levida ja loomi vahetada. kui sobis KANDUS HAIGUS ÜLE, või MUTEERUS = muutis ennast,et sel loomal või inimesel elada.
  Kui INIMESEGA KOOSELAVAID LOOMI ja neid LOOMI,MILLEL INIMKOND PARASITEERIB KOHELDA HALVASTI, SÕNNIB SAMA. Tekivad haigused. Levivad METSADESSE ja INIMESTELE ja METSADEST TAGASI.
  Nii sünnib ka siis kui iINIMENE RAADAB JA VÕTAB ÄRA LOOMADE ELUALAD.
  HIINA VIIRUSED ON LOOMAPIINAMISE VIIRUSED ! Hiinlased kohtlevad loomi julmalt, on oma ;ÕMUDE ORJAD.
  SAMA TEEME KA MEIE. SEE ON KARISTUS EGA JÄÄ VIIMASEKS.
  VIIRUS ON ELUS /poolelusaks loetakse/. Ta on nagu MOLEKUL. Ta on 1000.100 x väiksem kui bakter.
  TEDA MÕÕDETAKSE NANOMEETRITES. Namomeereid mahub mikrommetrisse 1000 ja mikromeetreid millimeetrisse 1000. Seega on nanomeeter miljon x väiksem millimeetrist. Tolmuosakesi möödetalse mikromeetrites ja seepärast tuleb viirus läbi tolmumaski, sest me imeme ta hingates läbi selle sisse. Edasi tuleb mõõtühik, mida tarvitatakse kvantide jaoks. Väiksemaid mõõte ei tunta ega osakesi.

 9. to ,marko 8 kuud ago
  Reply

  KA SINA MITTE. MIS SA SÜGELED KOGUAEG? MINA PÜÜAN MIDAGI HEAD KORDA SAATA, KOMMENTAARIUM ON SELLEKS NAERUVÄÄRNE KOHT, AGA KÕRGEAUSUSED MINU JUTTU JU KUULDA EI VÕTA EGA LIGI LASE I, SELLEKS NAD TEEVAD KÕIKVÕIMALIKU,ET NEIL EI OLEKS PÄRAST VAJA END KURNATA 2 SÕNAGA – KÄI VÄLJA !
  Sa siis pole oma psüühikat ikka korda saanud ega võtnud korralikult tablette? Muideks, psühholoogi juurde suunab psühhiaater, nii et sealt pead ikka läbi astuma.

  • Marko 8 kuud ago

   Aitäh huvi tundmast, kuid minu vaimse tervisega on kõik korras! Samas ei julge seda teie kohta väita, pidev karjumine kommentaariumis (suurte tähtedega kirjutamine), kriitika talumatus jne….

 10. Nojah 8 kuud ago
  Reply

  Viiruse leviku tõkestamiseks peakskiiresti leidma ravimi. Aga siiani pole ravitav vöhk ja paljusid haigusi on vüimalik vaid leevendada sest ravimid puuduvad.

 11. To kai 8 kuud ago
  Reply

  Teil on väga tark lapselaps. Ta oskab targalt küsida. Ärge pange tähele rumalaid märkusi enda kohta. Eks te vastasite lapsele seda mida olete lugenud selle kohta. Aga küsimusi jääb palju ja see selgitus mida teile vastuseks kirjutati on naeruväärne.Siin kirjutavad vahest inimesed kes arvustades teisi peaksid ise psühhiaatri poole pöörduma.

 12. Noo 8 kuud ago
  Reply

  See et Hiinas loomad nakatusid kuna neid koheldi halvasti on naeruväärne oletus. No küll on ikka palju loba siin targa lapse küsimuste arvustamiseks. Küllap saame kord teada kuidas tegelikult viirus tekkis. Aga eks meile tõid selle sisse rännumehed.

 13. Nojah 8 kuud ago
  Reply

  Värskest hiina uuringust selgus et viirus ei saanud alguse Wuhani linna kalaturult nagu varem väideti loomade vahendusel. Haigus võis hoopis alguse saada inimestevahelisest nakatumisest juba novembris.Kalaturule jõudis haigus mujalt. Uuringu järgi nakatas inimene kalaturu töötajaid ja need omakorda ostjaid. Haigus levis ühelt turult teisele. Suur lollus oligi arvata et loomad on süüdi.Üks tegelane soovitas Kaile rohkem lugeda aga ise pole millegagi kursis. Kai ei kirjutanudki mis ta lapsele vastas.

 14. Mida 8 kuud ago
  Reply

  meil aga pole üldse käsitletud, on haiguste ISETEKKELINE võimalus. Millest koosnevad kõik meie asjad, nii eluta kui ka elus loodus? Keemlistest elementidest. Me ei tea, mis on mingite elementide ühinemise/segunemise/sulamise tulemus mingites tingimustes. Paljud tuumalõhestused toimuvad ju samuti sadade aastate jooksul. Kui paljud me ei tea ehk kui vähe me loodust veel tunneme. Pidevalt leiutatakse uusi mõrvaaineid laborites, ja see on pohl karu perses.
  Seega võib isetekkeliselt ilmuda meie keskele aegajalt üha uusi viirusi ja muid õnnetusi. Me vaid oleme piisavalt lolid, et ei oska midagi ette näha. Me vaid oletame, nagu mina praegu. Kuid nii see on.
  Ei oska ette öelda, kas ka selle Uhannisatika päritolu tegelik põhjus selgub, kuid üsna kindel on tõik, et isegi kui 1. juhtum avastati Uhannis, siis ei pruugi selle alge olla üldse pärit sealt. See võis tulla ka Atacama kõrbest või Taimõri ihikeltsast, kuid aastasadu varem ning ta sai elu ehk toimevõime alles nüüd soodsates oludes.
  Loomulikult on see vaid minu mõttelend, kuid küsigem, kust tuli siis esimene inimene, loom või elu üldse? kas isetekkeliselt elementide ühinemisest või oli keegi halli habemega vanamees selle sünnitanud? Ja kui viimane, siis kus tema elas ja kust tema siia äkki ilmus?

 15. to noo to mida to nojah 8 kuud ago
  Reply

  KUI LOOMAD TUUAKSE KITSALE ALALE KOKKU JA NAD ON PIINATUD e. DEPRESS. AHISTATUD, HIRMUL, AHASTUSES SIIS ANNAB SEE VÕIMALUSE SATIKATEL SAADA VÕIMU SELLE ORGANISMI ÜLE, MILLEL PARAJASTI ON JA SEE ORGANISM IMMUUNSUS EI TULE TEMAGA ENAM TOIME JA SAAB NÜÜD ÜHELT LIIGILT TEISELE KANDUDA JA KUI OSKAB END MUUNDADA e.MUTEERUDA ,ET TEIST NAKATADA ,SIIS TA SEDA KA TEEB. LOOMAD POLE ABSOLUUTSELT SÜÜDI. NAD POLE KUNAGI SÜÜDI, SEST VASTUTAV ON INIMENE – IGAÜKS ERALDI JA MEIE KÕIK.
  MUIDUGI VÕIDI TA VALMIS NOKITSEDA KA MÕNES LABORIS.
  LOOMAD – KA INIMENE ON LOOM – VÕIVAD TA ÜLES KORJATA KASVÕI ATACAMA KÕRBEST = SEALT KUS ON MINGI BAKTERI RESERVUAAR. / MEILE LÄHIM KATKUBAKTERI RESERVUAAR ON TEADAOLEVALT KUSAGIL KASPIA ÄÄRES MULLAS /VIIRUS VÄLJASPOOL ELUSORGANISMI KAUA EKSISTEERIDA EI SAA. BAKTERID, OSA NEIST SAAVAD. ISEGI IGIKELTSAST VÕIB TULLA MÕNI KUNAGINE.
  VIIRUSED JA BAKTERID ÜHE TEOORIA JÄRGI /mis ei lähe kokku selle teadmisega et viirus väljaspool elusorganismi ei eksisteeri, küll on aga ka teooria nn.viiruse ” seemnete” kohta mis eksist,väljasp. organismi,,,?/
  VÕIVAT KANDUDA KÕRGEMATES ÕHUKIHTIDESSE JA SEAL TEHA TUULTE HOOVUSTEGA MITMEID TIIRE ÜMBER PLANEEDI…
  SELGEKS TULEB AGA TEHA SELLE, ET VIIUSED JA BAKTERID SAAVAD HOO SISSE JA PALJUNEVAD KUI
  SATUVAD ELUSORGANISMI JA KUI SIIS SEE ELUSORGANISM ON KAHJUSTATUD= INIMESE POOLT EKSPLUATEERITUD JA AHISTATUD JA LOOMA ORGANISM ENAM EI KONTROLLI SEDA VIIRUST. TA ON ÜKSTEISELE LIIGA LÄHEDALE SUNNITUD /mida looduses ei teeks/ JA SEETÕTTU LEVIB.
  LOOMULIKULT EI TÄHENDA SEE, ET ME LEMMIKLOOMI KARTMA PEAKSIME VÕI NENDEGA KOOS ELADA EI TOHI. /seni kuni seda heasoovlikult ja tagalt teeme looma suhtes/
  MIS TOIMUS ELU ISETEKKIMISE ALGUL PLANEEDIL ARENENUD ORGANISMIDE KOHTA ENAM EI KÄI. VIIRUSTE KOHTA EI TEA ÖELDA, KINDLALT, NEIL POLE SEDA EHK ENAM VAJA, SEST NAD VÕIVAD MUUNDUDA MUTEERUDA.
  HALLI HABEMEGA VANAMEHE KOHTA ON KÕIGE ÕIGEM KÜSIDA BUDISTIDELT, PÜRIS HALE ON KUI FILOSOOFIA JA TEOLOOGIAVABA ON MEIE ÜISKOND.
  NENDE RAVIMITE SUHTES OLEN VÄGA SKEPTILINE. VÄGA ARVESTADES FIRMADE KASUAHNUST. PAREM IKKA KUI HAIGUSI POLEKS. ERITI AGA KUI SELGUB, ET TAPAB ROHKEM VANU JA NOORTELE NOHU.
  SIIS KÄIB EETIKAVABA ÜHISKOND /teoloogiliste ja filos. mõtlemise puudumise tulen, sest eetikat sünnitavad nad tänapäeval koos kõrgteadustega/ ALLA JA TEKIB ÕUDUSUNENÄGU, POSITIIVSELT ARENENUD
  ÜHISK. JAOKS VÄLJASPOOL MEIE PLANEETI OLEKS

 16. to jopski 8 kuud ago
  Reply

  PIIRID VÕIVAD OLLA KUITAHES KINNI, VIIRUSE LEVIKUT, KUIGI AEGLASE;AT SEE EI TAKISTA. TEMALE PIIRE EI OLE.
  ÜKS NAKATANU VÕIB NAKATADA TEGELIKULT MITUKÜMMET INIMEST. NEED OMAKORDA SAMAPALJU. PRAEGUNE VIIRUS ON ERITI NAKKAV.
  ELUS ON IGASUGUSEID OLUK. JA VÕIMALUSI, KUS NAKKUS SAAB ÜLE PIIRIDE. NÄIT SAADIKUPUUTUMATUS, MINGI SÕJAVÄETEGELASTE TULEK-MINEK, ALTKÄEMAKSUGA ERILUBA, SUUDLUS VÕI TELEF. VÕI ESEME , LILLE ANDMINE, VISKAMINE ÜLE LENNUJAAMA, LAEVAOOTERUUMI PIIRITÕKKE, KAUPADEL. ME EI TEA JU KUI KAUA SÄILIB PÄHKLITEL /neid sa ei pese ? tuumi /PUUVILJAL, KÜLMUTAT. MARJU KA EI SAA PESTA. VÄRSKEL PUUVILJAL – KAS IKKA AITAB KUUMAST VEEST? jne. TEAT.LOOMALIIGI NAKATUMINE, KES TULEVAD ISE ÜLE PIIRI…EESTIS POLE VÕIMALIK .
  KÕIGE OLULISEM ON TEADA, ET SÜMPTOOMID EI ILMNE KOHE, VAID TÜKI AJA PÄRAST, MÕNEL EI ILMNE ÜLDSE. SELLE AJAGA SAAB NAKATADA OI KUI PALJU ! JA ABSOLUUTSELT KINNI EI OLE ÜHEDKI PIIRID MITTE KUNAGI. MAJANDUSLIKUD HUVID! KONTSERNIDEVAHELISED KOKKULEPPED JA NENDE LOBBYD SEKKUVAD ALATI POLIITIKASSE JA ON ALGATANUD MAAILMASÕDU. RAHA RUULIB ELUDE EES.
  EHK ON SEE ÜKS VIIS PIIRATA ARVUKUST INIMESTEL,MIDA PEAKS PIIRAMA SÜNDIDE VÄHENDAMISEGA JA SELLEKS TULEB MUUTA MAJANDUS JA HALDUSSÜST. EETIKAT JA VAJADUSI-HARJUMUSI, MÕISTA ELU TÕELISI VÄÄRTUSI. MIDA ON RASKE USKUDA SIIN LOETUT KUULDES.
  HIINA ONGI LIIGA TIHEDALT ADUSTATUD.
  VÕIB SIIS ARVATA ET SOOVIB TERRITOORIUME JUURDE. TRUMP ON SEST AMMU ARU SAANUD.PUTIN .

  • Sa 8 kuud ago

   jopski pole ikka veel aru saanud, et kui PIIR ON KINNI; siis ei lasta ka satikat sisse.

 17. to mida 8 kuud ago
  Reply

  SOODSAD OLUD ONGI KURNATUD LOOMAD.
  INIMKOND AGA LOOMADEL PARASITEERIBKI.
  MUIDEKS, HAIGUSED LEVIVAD KA LIHATOODETE SÖÖMISEGA, MIS MUIDU EHK ÜLDSE EI NAKKAKS.
  KUI PAAPUAD SÕID JÕU SAAMISEKS JA LUGUPIDAMISEST ÄRA ESIVANEMATE AJUD SAID NAD HULGI AJUHAIGUSI, MIS SEALMAAL SIIANI ROHKEM:
  KUI INIMENE ÕGIB PASTEETI JA VORSTI, ON TAL VÕIMALUS SAADA JACOBSI TÕBE JM. DEMENTSUSE HAIGUSI JM. HAIGUSI. KUI INIMENE RIKUB LOODUSSEADUSI JA SÖÖDAB ROHUSÖÖJATELE VEISTELE TEISTE ROHUSÖÖJATE LAMMASTE SURNUKEHADEST TEHTUD JAHU /SUNNIVIISIL SÖÖDAB/ SAIGI KÄTTE JACOBSI TÕVE. SEAGRIPID JA LINNUGRIPID MIS KÜLL INIMESELE ESIALGU EI NAKKA /ANTAKS NEILE AEGA JA INIMENE NEID SÖÖKS EHK MUTEERUKS JA SIIS NAKKAKS/
  FARMIDE KOKKUSURUTUD TINGIMUSTES LEVIVAD JA MUTEERUVAD VIIRUSED SEST NEED ON INKUBAATORID. METSADE MAHAVÕTMISE JA INIMASUSTUSE METSLOOMADELE LÄHEMALE LIIKUMISEGA JA NENDE ELUALADE KOKKUSURUMISEGA TEKITAB INIMENE SAMUTI HAIGUSTE LEVIKU JA INKUBATS. EFEKTI. =PIDEV STRESS, ELUALADE, OMA TERRITOORIUMI PUUDUS NÕRGESTAB IMMUUNSUST. FARMIDE HAIGUSED KANDUVAD METSA JA METSADE HAIGUSED FARMI JA SIIS ON VAJA LOOMAD MAHA TAPPA KUS NAD IGANES EI ASUKS. RAVIMINE POLE RENTAABEL- RAHA ON TÄHTIS! LOOMADE HEAOLU POLE TÄHTIS – RAHA ON TÄHTSAM ! LOOMADE KURBUS, AHASTUS, KANNATUSED POLE OLULISED – RAHA ON OLULINE! = INIMESTE ELU POLE RENTAABEL -RAHA ON!

 18. Sedasi 8 kuud ago
  Reply

  Mis seal ikka vaielda sest ega me tegelikult ei tea kuidas nakkus hakkas levima. Küllap Wuhani linnas olevas laboris uuritakse välja mis toimub tegelikult Selleslinnas kus viirus alguse sai paljude arvates asub Hiina ja kogu Aasia ainuke laboratoorium kus uuritakse viirusi ja mõned arvavad et ka bioloogilisi relvi. See pole enam saladus et viirus ei saanud alguse loomadelt.Siiski nahkhiired võisid ka levitada sest nende peal katsetati. Arvan et see on õige et nakatumine toimus inimestevahelistest suhetest juba novembris ja kalaturule sattus hiljem.

 19. Nii 8 kuud ago
  Reply

  Üks totutaja võiks oma rumalaid arvustusi teiste kommentaaride osas mujal kirjutada või viinauimast enne välja magada kui asub kirjutama.

 20. to sedasi 8 kuud ago
  Reply

  Kallis sedasi, nüüd sa külvad valeinfot.
  Kõidepealt ei ole üldse teada, milliselt loomlt sai virus alguse. On sel üldse tähtsust ???
  VIIRUSED JA BAKTERID JA PRIOOnD ON KOGUAEG MEIE ÜMBER, KÜLJES JA IGAL POOL. OLULINE ON KONTSENTRATSIOON ! OLULINE ON IMMUUNSÜSTEEMI TEGEVUS – LOOMADEL KUI INIMESTEL – INIMENE ON SAMUTI LOOM. LOOM-KELLELE ON PANDUD VASTUTUS JA ANTUD VAHENDID SEDA VASTUTUST KANDA. AGA KES ON OMA HARJUMUSTE JA MÕNUDE ORI, ÄRAOSTETAV LOLL JA EI VAEVU VASTUTAMA JA SAAB KARISTATUD.
  Oluline on ka liik, milline nahkhiireliik kui võtaksime ja usuksime nahkhiirt süüdlaseks, See ei tähenda, et pead nüüd hakkama nahkhiiri tapma !!! Sinu jutust võidakse selliseid järeldusi teha. Meil Eestis elavad hoopis teist tõugu nahkhiired. Ja keegi ei käsi minna neidki käperdama tavainimestel. See oleks looma AHISTAMINE.
  Turule võisid nad sattuda millise looma või inimesega tahes – nagu ütlesin, on pisilased koguaeg ja kõikjal.
  Ja veel muunduvad muteeruvad ka. Et muutuda sobilikuks ühel või teisel liigil elama. HAIGESTUMINE TOIMUB SIIS KUI ON SOODSAD TINGIMUSED – KOKKUSURUTUS = TERRITOORIUMI VÄIKSUS, IMMUUNSUSE KAHJUSTUMINE= ka AHISTAMISE TAGAJÄRJEL ., MUUD SOODSAD TINGIMUSED – KLIIMA, NIISKUS, PÜIKE jms.
  TURUL OLID TINGIMUSED OLEMAS – LOOMAD PUURIDES HIRMU ALL, ;MAIAD ÕGARDID MASSILISELT ÜKSTEIST NÜHKIMAS. LOOMADE JA ÜLSTEISE KÄPERDAMINE. NEID TAPPES JA PEKKI KATSUDES.
  SUUR KOGUS ERINEVAID, SEALJUURES EKSOOLTILISI LOOMI ET RAHULDADA ÕGARDITE KÕHUMÕNUSID, MIDA IGANES VÄLJA OSKASID MÕELDA . SOOMUSLOOMA PIDI KA SÖÖMA, MADU, KASS, KOER JUBA LIIGA TAVALISED.
  LABORIS VÕIB NAKATADA PALJUSID LOOMI – ÜHED SOBILIKUMAD KUI TEISED. SIISKI MITTE IGAT.KUI JUST EI MUUNDA PISILAST VÕI ARETA VASTUVÕTLIKKU LOOMA.
  BIOLABORID JA BAKTERITEVARUD MIS SÕJAKS MÕELDUD, TÕENÄOL. TÜNAPÄEVAL KA VIIRUSTE VARUD, MIDA SAAB HOIDA ELUSORGANISMIDES ? SÕJA TARBEKS OLEMAS PALJUDES RIIKIDES. ANTRAKS = KOPSUKATK ON KINDLASTI SUREMUS 89 % jt. KATKULIIGID. Sestap NSVL ajal meil Sillamäel oligi vastav maskitehas, kus ka VIIRUSEVASTASEID MASKE TEHTI = NANOFIIBER. Miks meie ohugrupid elanike hulgast= KROONILISTE HAIGUSTEGA INIMESED ja VÄGA VANAD KA NEID EI SAA TEAVAD KÕRGEAUSUSED .
  PALUN JÄTA NAHKHIIRED RAHULE!!!

 21. to nii 8 kuud ago
  Reply

  VABANDAN kui Kaiele liiga tegin.
  Lihtsalt mind on pikemat aega hirmsasti häirinud eestlaste /venelastega ei puutu niipalju kokku/ ka välismaalaste pealiskaudsus,
  mõtlemisharjumuse puudumine, info puudumine = harimatus ja rahulolu sellega , isegi kui seda infot on ei mõtestata seda ega tehta järeldusi, tuimus ja loomalik fatalism.= tegevusetus- lastakse halval ruulida ja sündida. Või otsitakse primitiivseid meelelahutusi, mõttetut loba.
  VABANDAN, et minu plahvatuse alla sattus vaene Kai -vanainimene pealegi =aeg, kus on lubatud ola taaskord laps kui soovitakse.
  KINDLASTI JAGAB KAI OMA LAPSELAPSELE ARMASTUST JA HELLUST JA SEE ON TÄHTSAIM KÕIGEST !!!
  Ta ei peagi, kui ei soovi, midagi mõtestama või lahti seletama – seda peavad tegema LAPSE VANEMAD. KOOL.
  KIRJANDUS. TEATMETEOSED.
  VABANDAN VEELKORD KAIE EES , ÄRGU TA MU RIIDLEMIST LIIALT SÜDAMESSE VÕTKU.Lihtsalt liiga allergiline on elada eelpoolkirjeldatud keskkonnas .ja siis plahvatadki vales kohas, ajal ja olendi peale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.