Keskerakonna esimees Jüri Ratas: majanduse elavdamiseks tehtavad investeeringud peavad olema suunatud tulevikku

Et meil läheks hästi, peab ka Euroopal minema hästi. Eesti ettevõtjate olulisemad turud asuvad Euroopas. Seega on majanduse elavdamise meetmed Euroopas nii otseselt kui kaudselt oluline tugi meie enda ettevõtjatele ja töötajatele, rõhutas Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna volikogu istungil peetud poliitilises ettekandes.

Jüri Ratase sõnul on Euroopa majanduse taaskäivitamise kava eesmärk suunata investeeringuid rohe- ja digipöördeks ning toetada riikide vastupanuvõimet kriisidele.

„Majanduse elavdamiseks tehtavad investeeringud peavad olema suunatud tulevikku ning aitama ellu viia Euroopa Liidu digiüleminekut, jätkusuutlikke investeeringuid kliimaeesmärkide saavutamiseks ning tugevdama siseturgu. Selleks on valitsus valmis rääkima läbi ühekordse, erandkorralise, ajutise ja ajaliselt selgelt piiritletud laenu võtmise üle, et rahastada taaskäivitamise kava Euroopa Liidu eelarve kaudu,“ rääkis Jüri Ratas, kes lisas, et plaanitav pakett on Eesti tööinimeste, ettevõtjate ja riigi huvides.

Peaminister Jüri Ratas märkis, et valitsuse seisukoht on, et Eesti ei tohi taaskäivitamise kavaga, mille kogumaht on 750 miljardit sellest, katta jooksvaid kulutusi. „Samuti peab olema selge, et me ei garanteeri teiste liikmesriikide võetavaid kohustusi,“ lausus Jüri Ratas. „Laenu tagasimaksete jagunemine peab ka edaspidi olema läbipaistev ja riikide jaoks prognoositav. Seejuures on oluline, et me ei toeta Euroopa Liidu eelarve ja taaskäivitamise rahastu katmiseks uusi Euroopa tuluallikaid, nagu näiteks liikmesriikide üleseid makse.“

Jüri Ratas ütles lõpetuseks, et valitsuse selge eelistus on jätkata rahastamist nagu seni, tehes seda peamiselt riikide rikkusel põhinevate sissemaksete kaudu. Samuti ei tohiks keskmisest väiksema elatustasemega riikide eelarvekoormus kasvada rohkem kui jõukamatel riikidel.

Jüri Ratase kõne saate Full HD formaadis alla laadida SIIT.

3 kommentaari
 1. Miks 2 aastat ago
  Reply

  Jurka seda ei maininud, palju meie suhteliselt vähem saame? Ta pigem selle salastab, kui tunnistab, et rahvale juurdetrükitavate odavnevate 500-listega kott pähe tõmmatakse. Peagi kukub kaagutama, palju on pappi juurde kerjatud, kuid palju selle euro väärtus on, on ta targu vait.

 2. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Mina suunaks investeeringud ikkagi kaasaega ka. Väga suurt abi saadi valitsuselt koroonaviirusest tingitud töötutele. Pensione tõsteti jne. kohe kui võimu sai keskerakondlik valitsus halgas majanduskasv mille Ansipi valitsus lasi seiskuda. Eks see viirus tegi ka praegu palju halba aga küllap saab jälle kõik korda sest selle eest hoolitseb keskerakondlik valitsus.Kajhuks peab arvetama ka Isamaa sõjalise tegevusega mis on täiesti ilmaaegne. ;eid ei kavatseta rünnata kui kui kavatsetakski siis me ei saa iial sellist sõjavarustust nagu on suurriikidel ja mitte üks riik ei läheks appi väikeriigile kui tekikski vajadus. Sõjandusse investeerimine on ilmaaegne ja raha peaks kuluma oma riigi tarbeks.

 3. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Eesti kuulub vaesemate Euroopa riikide hulka kuigi enne koroonat hakkas elu meil paremaks minema paljudes valdkondades tänu keskerakondlikule valitsusele. Eesti ei peaks abistama teisi riike sest vajab ise abi. Lugesi et reformistlik valitsus andis tohutu suuri summasid Ukrainale aga samal ajal vaesus kasvas meie riigis. Ei ole me rikkamaks läinud olles EL-us. Kogu riigi heaolu sõltub valitsusest. praegune valitsus suudab palju head teha meie riigis. Kõige rohkem meeldis mulle valitsus kus olid koos S.Kallas ja E.Savisaar . Elu läks paremaks mitmes valdkonnas aga Ansipi tulekuga valitausse veeres kõik viletsuse poole.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.