17. juuni 2020.a

Valitsus ja Keskerakond toetavad  Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise kava

Valitsus kiitis eelmisel nädalal heaks Eesti seisukohad Euroopa taaskäivitamise kava ja Euroopa Liidu 2021-2027 aastate eelarve läbirääkimisteks. Euroopal tuleb leida kiire ja tõhus viis, et aidata ületada koroonakriisist tekkinud raskused.

Mihhail Korbi kolm edukat aastat

Kui küsida, keda Eesti erakondade peasekretäridest nime ja nägupidi teatakse, saab valdavalt vastuseks, et Keskerakonna Korbi. Teiste erakondade puhul kehitatakse vaid õlgu.

Andrei Korobeinik: Rail Baltic annab Pärnule uue mõõtme

Pikk intervjuu Andrei Korobeinikuga.

Varje Tipp peab Pärnu suurimaks  rikkuseks töökat rannaäärset rahvast

„Suurim linn on Eestis Pärnu,“ nii võiks alata seda paikkonda tutvustav laul. Eelmisest aastast alates Pärnu abilinnapea ametit pidav Varje Tipp peab Pärnu väärtuseks looduslikku ilu, mitmekülgsete võimalustega haridussüsteemi, hoolivust kohalike elanike eest, tublisid noori ja nooruslikke inimesi.

Marko Šorin: Pärnumaa keskerakondlased on avara silmaringiga

Pärnu teatris Endla esietendus kord Valter Udami näidend „Vastutus“. Vastutust peab oluliseks ka poliitik Marko Šorin, kes on valitud Keskerakonna Pärnu piirkonna esimeheks. Erakonna eduloos peab ta oluliseks koos tegemist ja arvestamist erinevate arvamustega.

Kai Kiiver: Olukorrast Narva-Jõesuus: miks  põgenetakse toredast kuurortlinnast?

2019. aastaga vähenes Narva-Jõesuu elanikkond tervenisti 5% ehk 230 inimese võrra – selle suhtarvuga ületame kõiki Ida-Virumaa omavalitsusi. Kui jätkame samas tempos, võime 20 aasta pärast nentida: pole inimesi, pole probleemi.

Saksamaa roll Euroopas suureneb, aga seda ei maksa karta

On hea, et 1. juulist võtab Euroopa Liidu eesistumise üle just Saksamaa, mida võib tänapäeval julgelt nimetada seda riikide ühendust kandvaks jõuks. Berliini ees seisvad väljakutsed on aga väga suured ja keerulised ning neile vastamine saab olema raske.

Rahvarinne 30 aastat tagasi – juuni 1990

30 aastat tagasi juuni oli Eestis jaanikuiselt rahulik. Rahvarinde valitsus, peaminister Edgar Savisaare juhtimisel, oli oma normaalse töörütmi saavutanud. Rünnakuid ja nende tõrjumist nähti ette NSVL-i võimuorganite ja Interrinde tegelaste tegevustest. Eesti tekkiva poliitmaastiku kaks Rahvarindest vastaspooltel asuvat poliitilist rühmitust tegutsesid samuti vaenulikult.

10 küsimust

Jaanus Karilaid ja Keskerakond on tormides karastunud

Need ja paljud teised huvitavad artiklid ilmuvad 17. juuni Kesknädala paberlehel. Veebilehel www.kesknadal.ee avaldatakse need artiklid täismahus ja kommenteerimisvõimalusega, olulisi uudiseid aga kajastame veebilehel igapäevaselt. Ärge jätke tähelepanuta ka Kesknädala paberlehe tasuta koju tellimise võimalust!

 

 

 

 

 

1 Kommentaar
  1. Seda 3 aastat ago
    Reply

    Korbi Miissa üleskiitmist ja Reilpeldiku õnduslugu tahaks lugeda küll. Ja ka seda, kuidas rahvarindel ei lastud luua 3ndat vabariiki ehk uut tüüpi ENSV-d. Sest nood olid rahvarinde vaenlasteks tembeldatud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.