Liinat: Maarjamäele jalgpallihalli rajamiseks peab kompromissi otsima

Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel. FOTO:SANDER ILVEST/SCANPIX

Tallinna Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat leiab, et Maarjamäele jalgpalli sisehalli rajamisse tuleb suhtuda rahulikult kõiki pooli kuulates ja kompromisse otsides.

“Küsimus, kas Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali lähedale sobib jalgpalli sisehall, on läinud tuliseks ja emotsionaalseks, mistõttu oleks paslik teha väike paus ja jätkata arutelu, kui kõik pooled on valmis otsima kompromisse,” sõnas Liinat. “Praegu läheb protsess rohkem protestide esitamise vaimus, selle asemel et otsida võimalikke lahendusi.”

Justiitsminister Raivo Aeg esitas palve riigihalduse minister Jaak Aabile, et Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) võtaks tagasi nõusoleku Maarjamäele jalgpalli sisehalli ehitamise suhtes. Peamiseks argumendiks toob Aeg vahetut lähedust kommunismiohvrite memoriaaliga.

“Mõistlik oleks sõnastada, millised on võimalused, et need kaks erinevat ehitist siiski võiksid üksteise läheduses olla. Kas arvestatud on kõiki tänapäevaseid lahendusi nagu sedavõrd lihtne asi nagu täiendava kõrghaljastuse rajamine? Tundub, et pigem ei ole kõiki kaasaegseid lahendusi kaalutud ning juhtideeks on saanud, et “ei sobi, leidke muu koht”,” sõnaas Liinat.

“Hea tahte ja kompromissivalmiduse korral on ilmselt võimalik leida kõigile pooltele sobiv lahendus, aga selleks on prõmmimise asemel vaja teha koostööd. Ehk nagu ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov, et linnapoolne huvi on tagada linnaruumiliselt sobiv lahendus ja selle osas menetleb linn omaniku tahet nii, et see oleks tasakaalustatult tagatud,” märkis Liinat ja lisas, et kõigepealt tuleks teha väike paus, et üle saada jonnist, ja seejärel keerata uus lehekülg ning võtta kurss koostööle ja kompromisside otsimisele.

BNS

1 Kommentaar
  1. Mina 4 aastat ago
    Reply

    ei poolda üldse rohealade hävitamist Aasa Taavi ja Kimmi vaimus. Et saaks aga ehitada ja rahva raha kantida.
    Tallinlaste hulgas tuleks piirkonniti korraldada rahvahääletus, millised kohad nende pirkonnas PEAVAD jääma rohealaks ja millised kohad tuleb alles ROHESTADA. St et vanad osmikud maha kiskuda ja pargid asemele. Samuti saab midagi ehitada sinna, kus vanad lobudikud hulgi maha tõmmatakse ja ala vabaks saab. Ammu ootab majade hävitamist nt Mustamäe, järjekorras on Õismäe. Miks sinna midagi ei rajata? Majad maha, elanikud teise kohta (nt liinidele ehitatavatesse majadesse), asemele uhked ühiskondlikud rajatised. Nii saaks kõik mäed ja Kopli omale spordiväljakud ja hallid ilma igasuguse kaklemiseta. Ning rahva keeld ei lubaks ka linnaisadel rohelust solkida.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.