Aas: Poola LOT loobub osalusest Nordica tütarfirmas Regional Jet

Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Majandusminister Taavi Aas ütles rahvusringhäälingule ERR, et Poola lennufirma LOT loobub osalusest Nordica tütarfirmas Regional Jet ning Eesti arvestuste järgi läheb ettevõtte osaluse väljaostmine maksma alla miljoni euro. 

“Poola LOT ei ole huvitatud täiendava raha paigutamisest Nordica aktsiakapitali ja sealt toimub nende taandumine. Me ostame LOT-i osaluse välja. See summa ei ole suur, sest see arvestatakse eelmise aasta majandustulemuste pealt,” ütles Aas.

“Eelmine aasta polnud Nordicale just kiita,” märkis minister. “Ma ei tahaks suurusjärku ennustada, aga tegemist pole miljonitega. Seejärel on Regional Jet 100 protsenti Eesti riigifirma.”

Valitsus otsustas aprilli lõpus Nordica tulevikuedu tagamiseks suurendada aktsiakapitali ettevõttes 30 miljoni võrra, mis kvalifitseerub riigiabina. Seetõttu on aktsiakapitali suurendamiseks tarvis ka luba Euroopa Komisjonilt, mille taotlus on Aasa sõnul ka komisjonile saadetud. Positiivset otsust loodetakse lähiajal.

BNS

1 Kommentaar
  1. Nagu 9 kuud ago
    Reply

    võib aru saada, siis LOT pageb uppuvalt laevalt ja annab kasvõi krosside eest Taavile uppuvad asjad üle.
    Miks Taavi seda uppuvat laeva ka edaspidi rahva rahaga uputada aitab, jääb juba selgusetuks. Vist on Jurkal üldse mingid õõnestavad nõunikud, kes ei tunne raha väärtust ega hooli rahva rahast vähimalgi määral. Ka see nn taastuspakett on ju meie ja teiste edukamalt väljatulnute kahjuks, meie peame taas andma oma panuse sakste käpardlikku laamendamisse. Nii nagu teenis neid Laari Mart, teenib nüüd Ratta Jurka. Nüüd lisandub veel Aasa Taavi. Ja vaikselt alluvad neile totrustele ka Helme Mart ja Seedri Helir. Ning mitte miski ei suuda seda varastavat ratast peatada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.