Tõnis Mölder: Eesti vajab koroonapuhtaid võõrtöölisi

TÕNIS MÖLDER. FOTO: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Võõrtööliste saabumisega Eestisse tuleb tagada maksimaalne tervishoiualane ohutus, et viia koroonaviiruse leviku oht minimaalseks ning vältida viiruse levikut, rõhutab Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder, kommenteerides valitsuse otsust lubada töötamise või õppimise eesmärgil Eestisse haigusnähtudeta inimesi kõigist riikidest.

“Kõikide kolmandate riikide töölised, kes soovivad Eestisse tulla, peavad olema testitud nii oma koduriigis kui ka Eestis, et nende tervisliku seisundi osas valitseks kindlus. Eesti on saanud ühiselt pingutades koroonaviiruse leviku tõkestamisega hästi hakkama ja peame olukorda kontrolli all hoidma,” lausub Tõnis Mölder. “Lisaks on oluline, et inimesed, kes saabuvad Euroopa Liidu välistest riikidest, kus nakatunute arv on suurem kui 16, viibiksid Eestisse sisenedes karantiinis, enne kui nad tööle asuvad.”

Tõnis Mölderi sõnul ei ole paljud kolmandad riigid sh Ukraina eeskujulikult koroonaviiruse leviku tõkestamisega hakkama saanud. “Olukord Ukrainas on kehv ja viimasel nädalal on lisandunud ligemale 6000 uut koroonajuhtu,” märgib Keskerakonna poliitik.

Valitsus otsustas avada võõrtöölistele Eesti piirid pärast pikka koroonaviiruse perioodi. Kõikidel tööloa saajatel on võimalik tulla Eestisse, kui tööandja tagab neile transpordi, koroonaviiruse testide tegemise ning vajadusel ka isolatsioonis olemise.

“Nendes riikides, kus viiruse levik püsib samal tasemel Eestiga, on mõistlik rakendada ennetavaid meetmeid,” soovitab Tõnis Mölder. “Näiteks võiksid tööandjad omal initsiatiivil lasta uutel töötajatel teha koroonaviiruse testid, et vältida nakatumise riski. Siin on riikidel erinevaid lähenemisi, aga peame uue olukorraga kohanema ja rakendama meetmeid, mis tagaksid maksimaalse majanduse toimimise.”

Eesti andis eelmisel aastal lühiajalise töötamise õiguse 28 297 inimesele, kes ei ole pärit Euroopa Liitu mittekuuluvatest riikidest.

2 kommentaari
 1. Vale 2 aastat ago
  Reply

  jutt! Pole meil vaja mingeid võõrtöölisi. Omal mitukümmend tuhat tööta elukat ja jahumütside valitsus maksab neile veel peale, et nad tööle ei läheks! Sest töötajate puudusel on just vaja töötus ja töötuse abirahad kaotada ja võlad sunnivad neid laisku töövihkajaid üsna ruttu töökohta otsima. Olgu see töö kasvõi tinglik, kuid 5€ puhta töötunni eest tuleks ikkagi maksta. Siis saab ka laisk valida, mitu tundi ta tööle otsustab “raisata”. Kuid võõrtöölised UNUSTAGE ÄRA!

 2. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Õpetame aga abitust edasi st. toome sisse võõrtöölisi ja oma töötutele maksame abirahasid ! Kui võtaks õige kätte ja nende abirahadega kataks transpordi kulud ja viiks inimesed sinna kus töökäsi vaja on ! Täpselt nagu omal ajal -hommikul bussi ja õhtul tagasi !
  Muidugi see ei meeldi paljudele sest abirahade toel vegeteerida on ju palju mugavam !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.