Ratas suundub Kesk- ja Lõuna-Eesti ringreisile

Valga Foto: Arvo Meeks / Scanpix

Stenbocki maja, 27. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas suundub homme, 28. juuli hommikul Valga- ja Viljandimaad hõlmavale ringreisile. Ratas külastab ringsõidul erinevaid olulisi asutusi ja ettevõtteid ning kohtub omavalitsusjuhtidega.

„Ringsõidu eesmärk on tutvuda piirkonna oludega, kohtuda eestvedajate ja ettevõtjatega ning arutada ühiselt, kuidas elu Kesk- ja Lõuna-Eestis paremini edendada. Ideede vahetamine ning vastastikuste ootuste ja võimaluste läbi rääkimine aitab kaasa kohalike plaanide seadmisel, kuid on tagasisideks valitsusele kogu Eestile kasulike otsuste langetamisel,“ selgitas peaminister.

Peaminister alustab ringsõitu Otepäält, kus ta tutvub autoralli MM-etapi ettevalmistustöödega. Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava annab ülevaate teedeehitusest ning ühiselt külastatakse Truuta pealtvaatamisala ning Maarjamäe-Tõutsi testiala.

Pärastlõunal kohtub Ratas Valgamaa omavalitsusjuhtidega, et arutada olulistel päevateemadel. Järgneb ajaloolise taustaga Kääriku spordikeskuse külastus, kus Kristjan Karis tutvustab pidevalt uueneva spordibaasi ehitus- ja rekonstrueerimistööde kulgu. Õhtupoolikul on peaminister Facebooki otse eetris, et rääkida olukorrast Eestis ning vastata vaatajate küsimustele.

Kolmapäeva alustab peaminister Viljandi haigla ning Hansa Candle AS tootmisettevõtte külastamisega. Lõunalauas Viljandi omavalitsusjuhtidega arutatakse maakonna arenguplaane ning teisi valdade jaoks tähtsaid teemasid. Õhtupoolikul tutvub peaminister pakiautomaatide ja -robotite tootja AS Cleveron arenduskeskusega.

3 kommentaari
 1. Meie 7 kuud ago
  Reply

  küll Jurkat “külla” luulutama ei oota et nii hästi pole me kunagi elanud. Õnneks ta seekord siitkandist läbi ei sõidagi.

 2. pääminister reisib rongiga ühisvagumis ja bussiga ka koos rahvaga 7 kuud ago
  Reply

  Palun, kas hr. Ratas oleks nii lahke ja sõidals sinna RONGIGA.
  Aeg-ajalt kasutaks bussi.
  Siis ta kogeks kui tihedalt on inimesi ühistanspordis ja KUI VÄGA VAJA ON RISKIGRUPPIDELE JUBA NÜÜD
  NANOFIIBERMASKE ja ÜLEJÄÄNUTELE KOHUSTUS KANDA VÄHEMALT NEID ROHELISI TATILAPPE -MUIDU SÕITA EI LUBATA..
  Sest mis kasu säherdustest sõitudest midu on – joovad seal KOV dega morssi ja räägivad ajkatult. KOV id -anna raha, tema kuulab ja annab ka ehk. Aga MIS KASU Sellest on, kui RIIGIL POLE PLAANI ja KOV kulutab
  raha mõttetustele.

 3. Kogu 7 kuud ago
  Reply

  see raha, mis eraldatakse KOVidele, läheb ninameste lähedastele ja suguslastele, kes on oma haarmed ajanud igasugustesse ettevõtetesse. Kuna suurtootmine on enamjaolt kadunud, siis ongi tegu pigem udutootjatega.
  Kuid Eesti ongi ju varaste ja kerjuste liiduvabariik ehk vargad varastavad ja elavad ning tasakaalu säilitamiseks lasevad ka kerjustel elada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.