Mölder: reeglitele vilistajaid tuleks karmimalt karistada

TÕNIS MÖLDER. FOTO: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder leiab, et inimeste vastutustundetu käitumise puhul peaks järgnema karmim karistus kui väike rahatrahv.

„Kuuldes kuidas koroonaviirusesse nakatunud inimesed külastavad rahumeeli ööklubisid, avalikke üritusi ning sõna otseses mõttes vilistavad Terviseameti korraldustele, siis sellised inimesi tuleks võtta karmimalt vastutusele,“ ütles Mölder. „Nagu näha, siis selline sümboolne trahv inimesi mõtlema ei pane ning eriti kurvaks teeb asjaolu, et Terviseamet ja arstid teevad pingutusi Eesti puhtana hoidmiseks, aga vastutustundetu käitumine nullib selle hetkega.“

Keskerakonda kuuluva poliitiku sõnul saab inimene Itaalias trahvi, kui ta ei kanna maski, meil võib aga haigusnähtudega inimene kõndida ringi ja külastada meelelahutusasutusi. „Karistus sellise teo eest peab olema ilmne, et inimesed hakkaksid vaatama viimaks ka enda ninaesisest kaugemale. Kaalul on kogu riigi ja siin elavate inimeste heaolu, sellega mängimine pole aktsepteeritav,“ ütles Mölder.

„Kevad oli raske ning sellest olukorrast välja tulemiseks nähti kõvasti vaeva, kahjuks ei pääsenud me ilma ohvriteta. Praegu valitsevat head seisu ei tohi käest anda – selleks peavad kõik inimesed aga andma endale aru ja Terviseameti poolt kehtestatud reeglitest kinni pidama,“ ütles Mölder.

8 kommentaari
 1. Aja Lugu 7 kuud ago
  Reply

  Kui karistada seda tegelast ainult trahviga, võib ta selle lihtsalt maksmata jätta.Ja ilmselt jätabki! Meenutagem kuidas Viiol oma raha tagasi maksab või on tegelikult riigi pikalt saatnud. Alternatiiviks peaks olema kindlasti midagi konkreetsemat.

 2. Tere 7 kuud ago
  Reply

  talv! Ah nüüd hakatakse trahvima. Kuid miks valitsus kõiki satikasõpru kohe kindlasse kohta ei toimetanud, vaid laskis neil vabalt jalutada üle Eesti ja satikat levitada? Nüüd siis selgub tõde, et las aga levitavad ja mõned surevad, kuid tekib alus kedagi trahvida ja mõõdikuid nihutada. Oleks ma sm Göring ja Parabellum mu vööl laetud …

 3. ???????????????? 7 kuud ago
  Reply

  Kes teil seda teha on keelanud?????????????????
  Veel parem sundtoomine ja hoidmine karantiinis.
  VIIUSEVASTASEID MASKE ON VAJA , NIMEKS NANOFIIBERMASK. KAS SAATE SEST ÜKSKORD ARU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????? Kui ei saa, pole vaja nokitseda tühja ja kõnesid pidada.
  NEED NANOFIIBRID TULEB KOHE JA EELKÕIGE ANDA RISKIGRUPPIDELE JA ÜLEJÄÄNUID (kui ei jätku neid maske) KOHUSTADA KANDMA IGAL POOL VÄLJASPOOL KODU TATILAPPE!!! Neid oleks saanud ka Eestis toota vabalt, polnuks vaja Hiinast tellida.
  NÜÜD ON TERVE SUVI KULUTATUD, ILMA ET OLEKS TEKITATUD MITUT UUT SILLAMÄE NANOFFIBERMASKI JA NANOFIIBERKANGA TOOTMISE KOOPITIEHAST. SELLEKS ON VAJA MASINAID. NENDE MASINATE KOPEERIMISEKS TEADMISI JA ORGANISEERIMISVÕIMET. MIKS MA EI USU, ET MEIE TEADLASTE TEHNIKUTE HULGAS NEID POLE. VAJA ON NENDE POOLE PÖÖRDUDA, ANDA RAHA JA NÕUDA TULEMUSI.
  KUI NSVL NEED MASINAD JÄTTIS JA NEID TOOTA SUUTIS, PEAKSITE TEIE SUURE EUROOPA SEES LEIDMA OMETI NEED MASINAEHITAJAD. VÕI VENEMAALT. vm. SELLISEL VIISIL JÄÄB MULJE, ET EI TAHETAGI MIDAGI TEHA …? POLE JU VÕIMALIK NII SAAMATU OLLA …? VÕI SAAB NENDE NNOFIIBRITE EEST VÄLISMAALT KÕVA RAHA ?

  • Marko 7 kuud ago

   Issand, sa ka ei väsi oma maske kerjamast. Kahju!

 4. to marko 7 kuud ago
  Reply

  MA MITTE EI KERJA NEID VAID OOTAN VALITSUSELT EFEKTIIVSET TEGUTSEMIST !
  ON SEDA PALJU KÜSITUD ? MILLEKS MEIL ON VALITSUS JA KARI NÕUNIKKE JA KÕIKSUGU INSTANTSID ?
  KOROONA TUNGIB JUBA PRAEGU SÜDASUVEL PEALE, KUIGI ENNUSTATI ALLES SÜGIST. 19 haiget täna.
  KÕIKI JU EI TESTITA, KUIPALJU HAIGEID JA KONTAKTSEID SÕIDAB RINGI ÜHISTRANSPORDIS. AGA ÖÖLOKAALID PEAVAD IKKA LAHTI OLEMA, PIIRID JA REISID.
  MISMOODI ON TAGATUD, ET HAIGE (tuhanded haiged on avastamata ja levitavad ühistranspordis ja siseruumides, reisides ja restodes,kohvikutes, kõigil pole ju telef. j seadmeid kuhu sisestada skype kas ollalse kokkupuutes olnud või mitte) MINGEID SEADUSI ENESEKARANTTIN EI TAGA. MINGEID KÄSKE TATILAPPIDE KANDMISEKS KÕIGIL POLE. KAS PANETE INIMESE JÄRLE VAHID VÄLJA?
  AGA SINA MARKO OLED LIHTSALT … KES OTSIB VÕIMALUST KAKELDA ,OLGU VÕI KOMMETAARIUMIS.
  MILLEST SUL KAHJU ON, ET LIIGA VÄHE LAIPU TULEB? KES VASTUTAB?
  KUI EUROOPAS ON KA NII JA HULLEM OLNUD EI TÄHENDA SEE ET KA EESTIS PEAB NII MINEMA.
  VASTUTAB VALITSUS: JA OOTAME TEGUSID, MITTE PILTE JA JUTTE.
  EESTIL ON UNIKAALNE VIMALUS TÄNU NSVL JÄÄNUD SILLAMÄE TEHASELE NEID MASKE JA NANOFIIBERKANGAST TOOTVAID MASINAID KOPEERIDA, MIKS SEDA SIIS, JUMAL KÜLL, OMETI EI TEHTA ?!

 5. uskmatu-toomas 7 kuud ago
  Reply

  Meil ei tohi inimesi karistada ja kui ikkagi juhtub siis tuleb karistada võrdselt nii mehi naisi,miljonäre ja kojamehi ! See kehtib igal pool alates liiklusest ja lõpetades nurka soritamisega !
  Kui õige paneks trahvid vastavalt tegelikule sissetulekule ja kui sissetulekut ei ole aga omatakse kallist maja,kallist autot jne.ega osata tõestada kust rahad nende soetamiseks tulid on asi veel lihtsam-kohe käed raudu kui riigivargal !

  • Karistatakse 7 kuud ago

   ikkagi asjast lähtudes, mitte silmade värvi või rahakoti järgi. Asi selles ongi, et meil pole karistamise aluseks sama astme kuriteo eest karistamine võrdsel määral, vaid kõik sõltub kohtunike ostetavusest ja müüdavusest. Kohtunikke aga karistada meil ei saa. Tehku nad või põhiseadusevastaseid seadusi või otsuseid. See kehtib seni, kuni karistusseadusest pole kadunud sätted õigeksmõistmisest eluaegseni. vaja oleks samaliigilise teo eest ainult kindlamääralist karistust, mis kehtib igaühe suhtes, sõltumata tema soost, nahavärvist, kodakondsusest, silmade värvist, tengelpunga paksusest, sugulusastmetest kliki ja parteidega ja palju muud.

 6. Nojah 7 kuud ago
  Reply

  Praegu pole küll märgata et inimesed hoiaksid distantsi ja paljud on ninapidi koos. Eks tahtmine teisida on suur.Arvatavasti need reisijad tõidki meile koroona viiruse. Eks nüüd annab tunda ka meiepoolne vihavaen Venemaa vastu. Venemaa ei vasta meile samaga ja oleks meeleldi meile saatnud koroonavastast seerumit mida neil õnnestus avastada. Aga meie muudkui ässitame , topime oma nina teiste riikide siseasjadesse jahalvustame Venemaad ehkki Venemaal tahetakse meiega hästi läbi saada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.