Ratas tänas Tapal teenivaid liitlaste väeüksusi

Foto: Roland Kalviste

Tapa, 10. august 2020 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna Tapal NATO lahingugrupis (Enhanced Forward Presence, eFP) teenivaid Ühendkuningriigi ja Taani väeüksusi.

Ratas tunnustas võitlejaid nende panuse eest Eesti julgeoleku kindlustamisse ja professionaalsuse eest COVID-19 kriisi ajal aasta esimeses pooles. „Eesti jaoks on liitlaste kohalolek Balti regioonis äärmiselt oluline. See aasta on olnud erakordne ka siin viibivatele liitlastele. Rõõmustav, et pandeemial ei lastud valmisolekut ja väljaõppeplaane oluliselt mõjutada,” kinnitas Ratas. “Väljaõppe parandamisele aitab kindlasti kaasa täna avatud lähivõitluse harjutuskeskus, mis on ka märk eFP ja Eesti kaitseväe heast koostööst.”

Peaminister lisas, et Eesti panustab kindlasti ka omalt poolt harjutustingimuste täiendamiseks Tapa sõjaväelinnakus.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ütles, et liitlassõduritele on Eestis pakutavad väljaõppevõimalused meeltmööda. „Nad on saanud teistsuguses keskkonnas välja õppida, Eesti tingimused ja keskkond on neile heas mõttes erinev ja sellega on nad rahul,“ ütles kindralmajor Herem.

Peaminister andis külaskäigu ajal Taani ja Ühendkuningriigi väeüksuste esindajatele üle tänumündid.

Eestis paikneva NATO lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, kelle panuseks on 800 kaitseväelast kuninglikust füsiljeede rügemendist, tankid Challenger 2 ning lahingumasinad Warrior. Lisaks teenivad tänavu lahingugrupis umbes 200 Taani kaitseväelast Vidar kompaniist. Ühendkuningriigi rotatsioon kestab septembri lõpuni ja taanlaste oma 2020. aasta lõpuni.

6 kommentaari
 1. Soo 1 aasta ago
  Reply

  Mina tänaks neid kui nad lahkuksid meie riigist. Meil pole võõrväge vaja. Venemaaga hea läbisaamine on tähtsam. Kui olekski mingi oht ei läheks ükski riik Venemaa vastu sõtta.

 2. Kui 1 aasta ago
  Reply

  on liitlased ja kaitsevad meie julgeolekuorganeid, siis peab olema ka ohutaja või vähemalt vaenlane. On see Suomi? Ei taha uskuda. Või Latvija? Mingit ohtu nad ju kujutavad küll, nt panid silgusõjas alistuma Lennarti koos teiste reeturitega ning meil tuli loobuda 669-st ruutkildist veealast Liivi lahes ning sadadest tuhandetest kalatonnidest. Kuid et karutapja kohe meile kallale tormaks, ei taha samuti uskuda. Äkki siis üle mere Sverige? Sedagi vaevalt, sest seal käib pedestamine ja islaamistamine täie hooga ning sisemuresid rohkem kui meile kallale tungida.
  Jääb üle oletada idanaabri Rossija kallaletungi. Siin on juba mõtlemist rohkem. Sest tegu on karjaga ja kui üks politruk tõuseb püsti ja kuulutab za Puutina i za roodinu, siis seda karja on juba raske peatada. Eriti kui tagant OMAD kõhklejatele kohe kuuli pähe kihutavad. Kuid Rossija siiski valib kallaletungiks sobivat ajendit ja aega. Nagu valitses Euroopas 1930ndate lõpul, kus lepinguid sõlmiti üksteise otsa, kuid ainult vahuveiniklaaside kokkulöömise eesmärgil. Praegu aga sellist ükskõiksuse õhkkonda pole. Ehkki Euroopa sellele üha läheneb. heaks näiteks on piirangud Rossijale kui okupandile krimmis ja Donbassis. Neid peaaegu pole ja kui ongi, siis need vaid tugevdavad Rossija enda ärikate ja tootjate ettevõtlikkust, mis muudab Rossija veelgi jõhkramaks ja tugevamaks.
  Kuid nagu ütlesin, kallale Rossija tuleb meile 100%, kuid mitte praegu. Pigem valmistatakse ette sõjatallermaad suuremaks kokkupõrkeks 3.-s ilmasõjas. Et tappa saame meie, on kohe selge. Meie liitlastest ja kaitsjatest sõltumata, sest neil on hoopis teised huvid kui siin pagunitele tärne ja palka juurde teenides oleskleda.

 3. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  NatO kohalolek on häbiplekk Eestile. Eesti topib oma nina kogu aeg teiste riikide siseasjadesseVenemaa poolt pole meil midagi karta ja isegi meiepoolsed vihavaenu väljendused ei sunni neid selleks. Venemaa tahab meiega hästi läbi saada.peab ikka inimesi lolliks pidama et panna uskuma selles et Venemaa meid ohustab. Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi.Mulle oleks palju rohkem meeldinud kui Isamaa asemel oleks valitsuse koalitsioonis sotsid. Isamaalased on sõjaõhutajad kuigi neil on nüüd üle hulga aja tubli esimees.

 4. Ehee 1 aasta ago
  Reply

  Pole meil ka EL-us olles elu paremaks läinud. Ansipi valitsemise ajal läks elatustese viimaste hulka, olime üks vaesemaid riike Euroopas.Seal tegeleti peamiselt Venemaa-vastaste sanktsioonide väljamõtlemisega ja põgenike jaotamisega. venemaa aitas vabastada suure osa Süüria territooriumist. NATO ei läinud appi isegi eurooplastele kellele isislased korraldasid tapatalguid. Kogu aeg käib vihavaenu õhutamine ja oma nina toppimine teiste riikide siseasjadesse. Meie riik pole vaba olles liidus ja meil on riigis veel võõrvägi. Mida küllloodetakse saada selle vihavaenu õhutamisega. Venemaa ei õhuta sõda, vastupidi püüab sõbralikke suhteid luua. Küll ikka arvatakse et inimesed on nii rumalad et usuvad et vihavaenu õhutamine hotab ära sõja. Aga eks mõned tahavadki sõba kaua sa ikka provotseerid ja Venemaad NATO-ga hirmutad. Venemaa on kannatlik, ehk nii mõnigi muigab.

 5. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Ajaloost-ükskõik millises maailmanurgas sõdinud inglased,ameeriklased,prantslased on kõik alati häbistavalt peksa saanud ! Mõni väike edulugu välja arvata kui käidi moodsa sõjatehnikaga talupoegi kottimas !
  Täna kus majanduslik ja sõjaline tasakaal on kaldunud Hiina-Venemaa teljele on kogu see NATO`ga heidutamine mõtetu tegevus sest pole mingi saladus,et Baltimaid polegi võimalik kaitsta !
  Kuna üha enam inimesi jõuab arusaamisele,et kogu see tants vene ohu ümber on suur mull .Gruusia sõda alustasid tegelikult ju grusiinid,Krimmi okupeerimine arvestades sealse rahvastiku koosseisu ja NATO plaane sinna mereväebaas teha oli ainuvõimalus kaitsta venemaa julgeolekut jne.
  Lõpetuseks tahaks küsida – kui loll peab inimene olema kes usub,et mingi riik läheb eesti eest konflikti tuumariigiga ?

 6. 3. ilmasõda 1 aasta ago
  Reply

  läheneb peatumatu ja peatamatu kiirusega. Sest juba inimloomuses on üksteist tappa ja siis teiste arvel elada. Inimene on looduse poolest röövloom ning selleks ta ka jääb, seda on tõestanud senine ajalugu. Vist kunagi arvutati kokku, palju on inimesed ise üksteist sihiteadlikult hävitanud, see ulatus kümnetesse miljarditesse. Rohkem on siiski surnud ise, kuid see ei muuda inimest heaks. On vale arvata, et sõdu sepitsevad vaid üksuste ninamehed ja rahvas kui enamik on vaid nende ohver. See pole siiski nii. Kui vaadata küsitlusi Venemaalgi, kas kiidetakse heaks või hukka Leenini või Staalini massimõrvad, siis valdav enamik kiidab need heaks. See aga panebki vastutuse kogu rahvale, sest oma vaimus on ta ise valmis alati kellele kallale minema, seda röövima ja tapma. Ning ega Venemaa ole erand.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.