Peaminister alustab kahepäevast ringsõitu Hiiumaal

Stenbocki maja, 11. august 2020 – Peaminister Jüri Ratas alustab täna kahepäevast ringsõitu Hiiumaal, kus ta saab ülevaate spordikeskuse ja riigimaja rajamise hetkeseisust, kohtub omavalitsusjuhtidega ning külastab Hiiumaa haiglat.

Teisipäeva ennelõunal tutvub peaminister Kärdlas Hiiumaa spordikeskuse ehitustöödega. Kärdla on viimane maakonnakeskus, kus puudub nüüdisaegne spordihoone. Valitsus on juba varem eraldanud spordikeskuse ehitamiseks 2,9 miljonit eurot ning praeguste plaanide kohaselt lõppevad hoone esimese etapi ehitustööd tuleval aastal.

Pärastlõunal kohtub peaminister Ratas Hiiumaa omavalitsusjuhtidega ning saab ülevaate Kärdla uue riigimaja rajamise hetkeseisust.

Tänavu juunis valitsuse kabinetinõupidamisel heaks kiidetud riigimajade projekti kohaselt rajab riik lähiaastatel riigimajad 13 maakonda, investeerides sellesse ligi 37 miljonit eurot. Kärdla riigimaja rajamiseks on kavandatud 2,2 miljonit.

Kava kohaselt avatakse Kärdla riigimaja 2024. aastal. Riigimajja koondatakse eri riigiasutuste töötajad ning luuakse ühine klienditeenindusala, et võimaldada avalikele teenustele paremat ja mugavamat ligipääsu.

Kolmapäeval kohtub peaminister Hiiumaa haigla juhtidega, et arutada nii koroonaviirusega toimetulekut kui ka teisi aktuaalseid küsimusi.

1 Kommentaar
 1. Olen 1 aasta ago
  Reply

  raudselt veendunud, et taolised ringsõidud on kasuteguriga 0. Pigem raiskab Jurka omaenese aega või käib lihtsalt seal puhkamas ja aega veetmas.
  Elame ikkagi aastas 2020, kui parima ülevaate saab viidikaga kas käest või linnukast. Ning seda mõnekümne minutiga.
  Õnneks pole Jurka aja näol tegemist rahva ajaga, kes elab oma elu edasi Jurkast ja ta arututest ringsõitudest sõltumatult.
  Meenub kunagine juhtum noorusajast ühes Tartu tehases, kui lihttöölisena olin tunnistajaks ühe rajatise kokkuvarisemises, mis toimus liigsaju ja uhte tulemusel. Kui meister esitas peainsenerile selge ildi ja joonise, kuidas mis toimus ja mida tuleb edasi teha, et õnnetus kõrvaldada, siis peainsener ainult pobises ja teatas, et ta tuleb ise kohale ja ütleb mida teha. Tuligi mõne tunni pärast uhke musta Volgaga, kuid kuna tal jalas peokingad, meil aga ehitusel valitses pori, siis jäi kraavi otsa vaatama. Nii möödus mõni minut, meie ootasime ta suust kuldmune kukkuvat. Lõpuks teatas, et “eks te ise tea, mida teha”, ja istus autosse ning ülimalt tark otsus kõrgharidusega mehelt tehtud oligi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.