Valitsuse liikmed kiitsid heaks lennupiirangute erandid

Lennujaam Foto: Martin Ojala/Majandus- ja kommunikatsiooni ministeerium

Tallinn, Stenbocki maja, 28. august 2020 – Valitsuse liikmed kiitsid heaks põhimõttelise otsuse jätkata senise lennuliikluse piiranguga riikidele, kus COVID-19 haigestumise määr on 25 inimest ja rohkem 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval. Sellest piirangust kehtestati liinilendudele erand sihtkohtadesse: Frankfurt, Helsingi, Kopenhaagen, London, Riia ja Varssavi. Nendesse linnadesse tohib Tallinna Lennujaamast lennata sõltumata nakatunute suhtarvust. Endiselt tohib lennata ka kõikidesse nendesse sihtriikidesse, kus nakatunute arv 100 000 elaniku kohta jääb alla 25 inimese.

Peaminister Jüri Ratas nentis, et COVID-19 olukord on loonud uued keerulised valikukohad, kus sündmuste areng sõltub taas mitte üksnes riiklikest otsustest, vaid ka inimeste vastutustundest ja käitumisest. „Erandite kehtestamisel pidi valitsus hindama ühelt poolt Eesti riiklikke, majanduslikke ja ühiskondlikke vajadusi lennuühenduste osas ning teisalt arvestama COVID-19 nakkuse leviku potentsiaalset ohtu olukorras, kus nakatumine nii Euroopas kui maailmas on kasvamas,“ nentis ta. „Valitsus tegi erandid lennuühenduste osas arvestusega, et nakatumise ohtu on võimalik piirata reisimisele kehtestatud usaldusmeetmetega, näiteks 14-päevase eneseisolatsiooni nõudega reisimisel riskiriikidest. Sellele vaatamata kutsun kõiki inimesi üles reisima vaid hädavajadusel ning tõsiselt kaaluma oma reisi sihtpunkte ja eesmärke.“

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tõdes, et kõrge nakatumistasemega riikide arv Euroopas on kasvanud sellisele tasemele, kus senist lennuliikluse piirangut arvestades peaks sulgema suurema osa Tallinna lennujaama lennuliiklusest. Sellest lähtudes tegi minister valitsusele ettepaneku nende sihtkohtade osas, kus õhukoridor Eestiga peab jääma avatuks. „Linnade valikul lähtusime reisijate arvust ning ka sellest, millised sihtkohad on olulised sõlmpunktid, mis tagaksid Eesti ühenduse kogu maailmaga. Oluliseks argumendiks oli ka see, et liinilendudega veetakse nii posti kui lennukaupa ning seetõttu on hädavajalik hoida valitud 6 lennuteed avatuna,“ ütles Taavi Aas.

Ühtlasi kinnitas minister, et jätkuvalt tohib lennata ka kõikidesse nendesse riikidesse, kus COVID-19-sse nakatunute arv on väiksem kui 25 inimest 100 000 inimese kohta. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium üle igal reedel ning avab või piirab lennuliine vastavalt viiruse levikule. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium uuendab oma kodulehel vastavat riikide nimekirja: https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta

3 kommentaari
 1. Valitud 2 aastat ago
  Reply

  sai ikka valed lennujaamad. Aru saaks ainult 3-st: Frankfurt, London, Köppen. Warszawa on teisejärguline, Helsinki ja Rīga aga ööpäevaulatuses. See on alati nii, et kui lased otsustada mitmel, siis head nahka ei tule.
  Sm Ansip las lendab Londoni kaudu: Tallinn-London-Bruxelles.

 2. Veel 2 aastat ago
  Reply

  üks, mis jahumütside valitsusele pähegi ei tulnud. Vähemalt pole sarnast kõlakat kuulnud.
  See on siiasaabunute sulgemine reisilaevadele. Tallink paneb mitu suurt kolakat kai äärde, neid hää kasutada.
  Asuks saabunud eraldi osades oma kuupäevade järgi. Söömas käidaks kindla ajakava järgi.
  Samuti lubataks laeval liikuda saabumispäevade järgi ja piiratud ajal.
  Kogu ülalpidamine saabunu kulul! Teinekord teab, kas minna nakkusohtlikku liiduvabariiki/riiki.
  Muidu me satikast vabaks ei saa, kui ei võta ette karme meetmeid. Nakatumine tuleb viia nulli, siis saab ülejäänud Eesti elada ilma maskide ja piiranguteta nagu 13. sajandil.

 3. Jahumütsid 2 aastat ago
  Reply

  ei taipa ega suuda otsustada piiri sulgemist. Tulevad uued sajad nakatunud ja kümned laibad aga massimõrvade eest taas vastutust ei võeta. Las aga surevad raisad, iga surmaeelik on eelarvele kahjulik!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.