Aas: kavatseme kindlasti EL-i maanteepaketi osas kohtusse pöörduda

Naisautojuht Foto: Meelis Meilbaum / Scanpix

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul kavatseb Eesti Euroopa Liidu (EL) maanteepaketi osas kindlasti kohtusse pöörduda.

“Samameelsete liikmesriikidega parasjagu täpsustame, et kes on ise hagi esitamas, mis nõuetele ning kes kavatsevad liituda teise riigi hagiga,” ütles Aas BNS-ile.

Minister lisas, et EL-i kohtusse hagi esitamise tähtaeg on tänavu 24. oktoober, teise liikmesriigi hagiga liitumiseks kohtumenetlusse astumise tähtaeg on kuus nädalat peale vastava hagi esitamist.

Lõplik otsus, kuidas Eesti kavatseb kohtutee ette võtta – kas esitab ise hagi või liitub teise liikmesriigi hagiga –, tehakse Aasa sõnul valitsuses.

Juulis Euroopa Parlamendis heaks kiidetud EL-i maanteepaketi või niinimetatud mobiilsuspaketi vastu on Baltimaad, Bulgaaria, Küpros, Ungari, Malta, Poola ja Rumeenia, kelle hinnangul rikub pakett EL-i ühtse siseturu põhimõtet ja kahjustab äärealade veoettevõtete konkurentsivõimet.

Kõige vastuolulisem on reegel, mis nõuab veokitelt naasmist riiki, kus nad on registreeritud, iga kaheksa nädala tagant. Autojuht peab tagasi pöörduma nelja nädala tagant.

Leedu peaminister Saulius Skvernelis ütles peale paketi heaks kiitmist komisjonis, et Leedu kasutab kõiki õiguslikke vahendeid oma transpordifirmade huvide kaitsmiseks. Sel kolmapäeval võttis Leedu valitsus vastu otsuse pakett vaidlustada Euroopa Liidu Kohtus.

BNS

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.