Beškina: linn rakendab ennetusmeetmeid piirangute vältimiseks

Betina Beskina Foto: Facebook

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul rakendab linn oma asutustes ennetavaid meetmeid selleks, et vältida piirangute kehtestamist. 

„Tallinnas on nakatumisnäitajad viimastel päevadel kasvanud, seetõttu peame ka operatiivselt reageerima ja eeskätt just selle nimel, et me ei peaks kehtestama piiranguid,“ täpsustas Beškina. „Just seetõttu reguleerime töökorraldust linnasüsteemis ja võtame kasutusele ennetavad meetmed oma pädevuse piires. Kindlasti ei saa linn kehtestada ennetavaid meetmeid või karmistada neid erapidude korraldajate suhtes. Erapidusid saab reguleerida siiski riiklike regulatsioonidega, mitte kohaliku omavalitsuse tasandil.“

Ühtlasi rõhutas abilinnapea, et linn teeb kõik endast sõltuva, et kõigi linna teenuste osutamine oleks turvaliselt ja ohutult tagatud. „Eriti oluline on see sotsiaalvaldkonnas, kus me osutame igapäevaselt teenust suuresti just riskigrupile,“ nentis Beškina.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et linnasüsteem võtab alates kolmapäevast järk-järgult kasutusele ennetusmeetmed. See tähendab muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist, siseruumis hajutamise põhimõtte rakendamist, distantsi hoidmist, tööruumide tõhusamat koristust, töökohtumiste ja koolituste veebipõhiseks viimist ja võimalusel töötajate kaugtööle suunamist.

Linna ametid ja allasutused töötasid suve jooksul välja vajalikud kriisiplaanid. COVID-19 leviku ennetamiseks ja tõkestamiseks rakendatakse linnaorganisatsioonis koroonaviiruse ajal töö korraldamiseks valgusfoori põhimõtet. Selle eesmärgiks on viirusest tingitud mõjude vähendamine ja täieliku sulgemise vältimine.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar peab Tallinna linnavalitsuse uusi koroonameetmeid üllatavateks ja ebaproportsionaalseteks – selle asemel, et mitte ühegi haigestunuga koolidele piiranguid seada, tulnuks karmistada piiranguid erapidudele, kust on viimased kolded tekkinud, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

BNS

3 kommentaari
 1. Milleks 1 aasta ago
  Reply

  sellised tühjad sõnad, kui kolded tuleb sisse piirata ja nakatunud teistest eraldada valve alla, et nad teisi ei nakataks nagu meil juba jahumütsie valitsuses kombeks saanud. Et saaks aga rahva raha kantida ja siis ennast heategijana õrrele upitada. Alati tuleb taolistele levikutele vastata kindla müüriga, et satikas ei saaks enam levida. Uhannihaigus pole ju hooajaline nakkushaigus, mis kordub igal hooajal. Surm Uhannisatikale!

 2. mnjah 1 aasta ago
  Reply

  Olen Lutsariga sama meelt, et koolide osas tehtud meetmed on ebaproportsionaalsed. Kui kaua veel peab selgitama, kus see viirus kõige rohkem levib, see on puust ette tehtud ja punaseks ka värvitud. Peod kinnistes ruumides, alkohol, jne. Väidetavalt pole seni mitte ühtegi haigestunut kooliõpilaste hulgas ja me hakkame õpilasi distantsõppele suunama. Tehakse just ristivastupidi kõigele sellele, mida seni räägitud, et koldepõhiselt käivad piirangud ja isolatsioon. Väga ei usu, et nende meetmetega suudetakse ära hoida nakkuse kooli jõudmist. Probleemid on mujal.

  • Mailis 1 aasta ago

   ju kuulutas, et piriks on 10%. On koolis 1000 õpilast ja haigeid 100, siis käib õppetöö vanas vaimus edasi, kui aga 101, siis kool kinni. Nüüd leiti Läänemere keskas 1 haigestunud õpilane (vist 6ndas klassis nagu Alzheimer lubas meenutada) aga klassis oli lapsi ikkagi üle 9. Oleks olnud 9, siis oleks 1 moodustanud Mailise jaoks 11,1% ja õigus klass kinni panna. Kuigi ei saa aru, miks 1 on haige ja ülejäänud pannakse kinni? Ja on tekkinud ka kahtlus, kas Mailis oskab %%-ga arvutada?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.