Valitsuse otsusel peavad kõik hooldekodude töötajad ja külastajad hakkama kandma kaitsemaske

Stenbocki maja, 10. september 2020 – Valitsus kiitis heaks otsuse, millega kohustatakse hooldekodude töötajaid ja külastajaid kandma kaitsemaske. Maskide kandmise kohustus hakkab kehtima esmaspäevast, 14. septembrist.

„Oleme Eestis praegu epidemioloogilises olukorras, kus koroonaviirus levib eelkõige nooremate inimeste hulgas ja väga raskeid tagajärgi sellel viimasel ajal õnneks pole olnud. Samas peame me tegema endast kõik, et kaitsta COVID-19 eest meie kõige haavatavamat elanikkonda – vanureid, kelle elukeskkonna ja turvalisuse eest hoolitsevad teised inimesed,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Samas kutsun kõiki inimesi üles vastutustundlikule käitumisele, et hoida kõiki meie riskirühmade inimesi. Mitte ainult vanemaealisi, vaid ka kroonilisi haigeid. Hoolime üksteisest ja ärme anna viirusele laastamiseks uut võimalust.“

Lisaks otsustasid valitsuse liikmed, et hakkavad COVID-19 nakkuse levikuga seotud küsimusi arutama taas senisest tihemini, kaks korda nädalas. See tähendab, et lisaks neljapäevastele kabinetinõupidamistele kogunevad valitsuse liikmed alates 22. septembrist ka teisipäeva hommikuti.

„Viiruse levik on suvekuudega võrreldes taas kasvanud ning valitsus peab infovahetuseks ja vajadusel kiiremaks reageerimiseks arutama COVID-19 teemasid taas operatiivsemalt,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Oluline on hoida meie ühiskond avatuna ja toimimas, reageerides vajadusel siiski kiirelt ning piisavate meetmetega.“

3 kommentaari
 1. Maskidest 2 aastat ago
  Reply

  on vähe kasu. Parem on keevitaja kaitsemask. See laseb vabalt rääkida, samas ei liigu pisik otse kuskile.
  Ning eraldatus peab olema täielik, eriti külastajatele. Kuni meie jahumütsid pole suutnud viia nakatumisnäitaja nulli, tuleb neid lole nõudeid täita. Kui aga kuskil mingi nakatumine leiab aset, siis tuleb kohe ka eraldatud nakatunu hooldaja(d) jätta hooldekottu 2-ks nädalaks kinni. Vastu võetaks kokkupuutumatult ainult toiduaineid.

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Ega pole ka ime. Hakati lubama mitmesuguseid võisttlusi ja muid kogunemisi. mõned piirid tehti lahti. Rännumeelsed inimesed tulevad jalähevad kui vaid võimalus antakse. Ei loe neile koroona levik.

 3. Sedasi 2 aastat ago
  Reply

  Bussid ja rongid on jälle inimesi täis, kostab ka võõrkeelne jutt. Keegi ei hoia distantsi. ek need kes ei suuda oma kodumaal viibida tõidki meile viiruse. Vahepeal inimesed püüdsid teha nii kuidas neile öeldi aga nüüd läks kõik vabanaks. Iu tulevad piirangud tagasi tuua sest suvel oli neist kasu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.