Tallinnas rajati viis uudset jalgratta remondikohta

Eesti Terviserajad SA rajas sel nädalal viiele Tallinna terviserajale iseteeninduslikud ja tasuta remondipunktid jalgratastele, kus saab pumbata rehve, kohendada sõiduvahendi sadulat ning sättida ratas sõidukorda.

Kolm viiest paigaldatud remondipunktist asuvad Nõmmel. Linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on kergliiklusteed Nõmmel väga tihedas kasutuses. „Enam ei pea tühjenenud rehvi tõttu sõit varakult lõppema ja saab vähemalt remonditöökotta mugavamalt jõudmiseks ajutiselt rehvi uuesti rõhku täis pumbata. Viljandi mnt ja Kitsarööpa kergliiklustee äärde paigaldatud hoolduspunktid on väga praktilised. Täis saab pumbata jalgratta, lapsevankri või rulaatori rehvid. Lisaks on võimalik ka erinevate võtmetega teha pisiremonti, näiteks kinni keerata logisev pedaal või kohendada pidureid,” lausus Šillis.

„September on Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu – rajatud jalgratta remondipunktid toetavad ka Tallinna kandidatuuri 2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile pürgimisel. Tallinn liigub vaikselt, aga kindlalt sinnapoole, et oleks võimalik jalgrattal jõuda võimalikult kiiresti ja ohutult ühest linna servast teise. Näiteks Vääna tänavalt algava kergliiklustee kaudu on võimalik poole tunniga jõuda Stroomi randa. See ühendab omavahel nelja linnaosa – Nõmmet, Haaberstit, Mustamäed ning Põhja-Tallinna.“

Eesti Terviserajad SA tegevjuhi Alo Lõokese sõnul on ratturite hulk tänavatel ja liikumisradadel aasta-aastalt kasvanud. „Kõigis kodudes ei ole ratta töökorda seadmiseks vajalikke mutrivõtmeid, tööriistu või õige otsikuga pumpa. Teinekord jääb tööriistade puudusel aga ratas hoopis seisma,“ ütles Lõoke. „Remondipunktis saab igaüks enda ja ka pereliikmete jalgrattad enne terviserajale suundumist üle vaadata ja töökorda seada. Kui vähemalt mõni praegu panipaigas tolmukoguv jalgratas remondipunkti abil uuesti sõidukorda ja rajale saab, oleme eesmärgi täitnud.“

Iseteeninduslikud remondipunktid jalgratastele asuvad Tallinnas Järve-Tartu-Viljandi mnt kergliiklusteel Liivametsa tänava parklas, Hiiu Rimi juures jõulinnakus kergliiklustee kõrval, Nõmme-Haabersti kergliiklusteel Tähetorni parklas, Lasnamäel Pae pargis ja Pirita Spordikeskuse juures terviseraja alguses. Viimane neist valmib lähipäevil.

Eesti esimestes, aga mujal Euroopas juba üsna laialt levinud remondipunktides on universaalse pumbaotsikuga pump koos manomeetriga ning erisugused võtmed, võtmekomplektid, kruvikeerajad ja kummiheeblid ratta korrastamiseks.

1 Kommentaar
 1. Uudsed 2 aastat ago
  Reply

  need kindlasti pole. Pigem ikkagi uued. Sest mis remondikoht see on, kus remontida ei saa.
  Ise aga on mul rattakotis ikka 2 õhulohvi ja 2 vajalikku võtit kaasas. Teel pole enam aega lappi peale liimima hakata, see võtab 15…20 minutit, eriti kui tegu on tagarattaga, kus kett ja käigukas segavad.
  Ja kodus peaks varuks olema 2 rehvi. Väntad mõnituhat kilri läbi, juba kulub nii õhukeseks, et kulutab ka lohvi katki.
  Õlitan ainult sügusel ja kevadel.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.