Valitsus kehtestab 25. septembrist üleriigilise öise alkoholimüügi keelu

Tallinn, Stenbocki maja, 17. september 2020 – Valitsus kiitis heaks üleriigilise alkoholimüügi piirangu, mis hakkab kehtima 24. septembri ööl vastu 25. septembrit alates kella 00.00st. Öise alkoholimüügi keeld kehtib 00.00st kuni 10.00ni kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks baarides, ööklubides, restoranides, teatripuhvetites või hotellides.

Piirang kehtib kuni 24. oktoobrini (kaasa arvatud) ning valitsus hindab selle jätkamise vajadust nädal enne piirangu kehtivusaja lõppu. Seoses valitsuse kehtestatava üleriigilise piiranguga lõpevad 25. septembrist kella 00.00st politsei- ja piirivalveameti kehtestatud piirkondlikud alkoholimüügi keelud.

«Eestis on toimunud hüppeline COVID-19 nakkuse leviku kasv ning seetõttu on vajalik ja põhjendatud taaskord kehtestada üleriigiline piirang,» nentis peaminister Jüri Ratas. «Nagu oleme näinud, levib koroonaviirus eriti hästi pidudel. Alkoholi tarbimine paraku mõjutab inimeste käitumist viisil, mis soodustab viiruse levikut. Seoses sellega kutsun inimesi üles mitte andma oma riskikäitumisega viiruse levikule uusi võimalusi ei avalikus kohas ega erapeol.»

Terviseameti andmetel on 17. septembri seisuga viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta 25,36. Võrdluseks, 1. augustil oli sama näitaja 4,4 ja 15. augustil 8,4. Nakkuse leviku kasv on olulisel määral põhjustatud Tartu ja Ida-Viru maakonnas baarides alguse saanud nakkuskolletest. Käesoleval hetkel ei ole uusi nakkusjuhte viimase 14. päeva jooksul registreeritud vaid Järva, Valga, Põlva ning Hiiu maakonnas. Lisaks on viimase 14 päeva jooksul lisandunud 31 haigestunud inimest, kelle elukohta ei ole veel kohaliku omavalitsuse üksuse täpsusega määratud.

Valitsus tugines üleriigilise alkoholimüügi piirangu kehtestamisel teadusnõukoja toetavale seisukohale

2 kommentaari
 1. Miks 2 aastat ago
  Reply

  mitte kella 23-st?
  Ning pole mõtet nutta kunagiste kenade näitajate üle, kui praegu tehakse viga vea otsa. On ju selge, et meil tuleb end kaitsta nii väljasttulevate nakatajate kui ka siin levitajate vastu. Seega PIIR KINNI! Ja siin kolded sisse piirata ja nakatunud ja nendega kokkupuutunud kongi valve alla. 2+2 nädalaga on meie näitaja taas 0 ja teistele oleme eeskujuks. Kunagi tuleb ka seal mõistus pähe ning järgivad meid. Kevadiseks turismihooajaks oleme aga satikast vabad ja taas hakkab pappilendama et vähe pole. Kuid jahumütsidelt on seda palju loota. Olen kindel, et jätkub mäng maskidega ja eputatakse, kui näitaja 0,1 võrra juhuslikult langeb.

 2. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Huvitav kuimitu inimest Valitsusest, Terviseametist ja Tedusn6ukogust on teinud regressiivset analuusi Covidi kohta, lahtuvalt sellest mis liikumispiiranguteni ja riiklike laenude pealesurumiseni see on viinud?

  Ja arvavad endiselt, et on mingid ekstra terviseriskid ja liikumisriskid, ja tuleb liituda 1 500 000 euro eest vaktsiini Euroopa uhisostuga?

  Siin pole isegi analuusiks vaga oluline teada, kas Ratas on valja tootanud mingi kindla kaskude saamise reglemendi Bilderbergilt v6i laseb oma loomingulisusel sarada ja lollitab omaarust paganana ise neid ruutleid.

  Saadaolev Eesti peavoolumeediagi naitab ilmekalt,et vahegi omariiklust sailitada tahtvatel valitsustel ei ole suurt muud alternatiivi, kui matkida Valgevene isakest. Kui ongi temast ideeliselt oma rahvuse vaartustamises tugevamaid isiksusi, siis need ei paista meieni silma.

  Kahjuks me toompealased kvalifitseeruvad Covidiga seoses (avalikkuseni paistvas retoorikas) p6him6tteliselt vaid konikorjajaks (mitte, et neid ei v6iks k6ik korjata) ja seega ka avalikkuse silmis toompealastega vesipruul/piibelehtlikku heitlust pidavad Teadusn6ukogu ja Terviseamet.

  PS Alko on murk. Kaaslane ei pea nagema su terve elu kestvat enesetappu isegi siis, kui riiklikult on sulle lubatud vabadus oma 6pitud abituses end alkoga vangistada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.