Jüri Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis

Foto: Riigikantselei

Stenbocki maja, Tallinn, 22. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid Soome ja Rootsi peaministri Sanna Marini ja Stefan Löfveniga.

„Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule,” ütles peaminister Jüri Ratas pärast kohtumist Sanna Mariniga Helsingis.

„Peame tähtsaks tihedat koordinatsiooni reisipiirangute kehtestamisel. Meie jaoks on ülioluline võimalike Soome reisimise piirangute kehtestamisel töörändajate vaba liikumise säilimine,“ lisas välisminister Urmas Reinsalu.

Kahte riiki hõlmava visiidi käigus arutati ka kahepoolset koostööd ning peatselt  toimuva ülemkogu teemasid. Ülemkogu peab Ratase sõnul andma tugeva signaali digipöörde elluviimiseks Euroopas ning seadma eesmärgiks, et kõigil eurooplastel peab olema ligipääs kõrge usaldusväärsuse tasemega elektroonilisele identiteedile.

Digitaliseerimise ja piiriülese andmevahetuse tähtsus kasvas kahepoolses koostöös veelgi seoses COVID-pandeemiaga. „Väga positiivne on see, et Eesti ja Soome äriregistrid alustasid andmevahetust ja ka digiretseptid töötavad nüüd mõlemas suunas. Peame töötama selle nimel, et andmevahetus saaks võimalikuks ka maksu- ja rahvastikuregistrite vahel,“ lausus Ratas. „Ka Rootsi on jätkuvalt oodatud liituma meie X-teega. Nelja kuu pärast tähistavad Eesti ja Rootsi kahe riigi diplomaatiliste suhete sõlmimise sajandat aastapäeva ning see on suurepärane põhjus meie kahepoolsete sidemete tugevdamiseks,“  lisas ta.

Kohtumisel Stefan Löfveniga arutati ka kliimaküsimusi ja olukorda Valgevenes. Rääkides Valgevenest, rõhutas Ratas, et järjekindlad rahvusvahelised pingutused ja surve on vajalikud selleks, et aidata kaasa vägivalla lõpetamisele ja poliitilise dialoogi arendamisele selles riigis.

Fotod:: https://flic.kr/s/aHsmQV2ikD

4 kommentaari
 1. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Soomega suhtlemine on väga tähtis sest me saame soomlastelt õppida seda et pole vaja sekkuda teiste riikide siseasjadesse ja tegeleda oma probleemidega.

 2. Nagu 2 aastat ago
  Reply

  ütlesin enne kohtumist, üks järjekordne tühjajutu koosolek.
  Kuid pilt on mõnus, nõnna kena on vaadata neid maskides ahve, kes seda maskiballi mitte kuidagi lõpetada ei taha.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   (M6TLE JA ANALUUSI ISE KA ENNE, KUI JARGNEVAST MIDAGI JARELDAD)

   Kahjuks on see maskiball m6eldud ikka meie suurele hulgale inimestele alateadvusse Pavlovi (Suukorvi-)Koera Refleksi tekitamiseks.

   Nagu me siinse foto jatkuna juba nagime, tuli (24.09.2020) uudis Soome lennujaamas juba nuhkivatest koertest, kes v6ivad tuvastada ka 2-3 viiruseosakese jargi, et sa oles viirusekandja ning selle alusel saab poliitiliselt sobimatud isikud 2 nadalaks v6i kauemaks ara elimineerida.

   Mis sest, et tavaparane prooviga tuvastatav maar on umbkaudu 1000 osakest ja sellegi koguse olemasolu puhul on vaja vahemalt 15 minutit otse teisele inimesele nakku raakida, et teda nakatada (nagu ma aru saan).

   25.09.2020 Kasitles seda (utleksin, et nagu Tartu komsomolijuht Ansipi ja patareitolmus Klandorfi moodi punkarite) koertega tagaajamist, k6igi isem6televate loodusrahvuslike soome-ugrilaste suhtes, juba ka Ringvaade, kus IRJA LUTSAR raius endiselt oma (utleksin, et nutuvabamuurlikku) fraasi, et tuleb (kasv6i koertega) inimsed RAJALT MAHA V6TTA.

   Seejuures vabandas ta oskuslikult valja, et miks ta vaktsiini ilmudes seda ilmselt esimesena ise ei pea kasutama.

   L6puks oli keegi teinud Reikopile kohustuslikuks raakida ka NOORTE MEESTE NAKATAMISE KATSETEST, ET SAAKS VAKTSIINI VALJA TOOTADA.

   Kui stuudios olnud diabeetikult kusiti, et kas tema tahaks 6petada oma diabeedikoera viirust tuvastama, siis oli isegi temal, tavalisel inimesel, niipalju m6istust kull, et ta sellega kaasa ei lainud ja ka mingit nakatamist ega enda vaktsineerimist ei tahtnud.

   RAHA! RAHA! RAHA!
   RIIGIKOGU JA VALITSUS. ANDKE MEILT 6 AASTAGA ESM-I TEIE POOLT VARASTATUD RAHA TAGASI (10 800 eurot IGA EESTI ELANIKU KOHTA) ja TUHISTAGE RIIKLIKUD COVID-LAENUD 5 500 000 EURO KOGUVAARTUSES, MIDA TE MEILE OLETE KAELA MAARIMAS, TAGASIMAKSE KOHUSTUSEGA 499 000 000 EURO VAARTUSES AASTA KOHTA.

   TAGASTAGE M6ISTLIK % SELLELT ESM-I “LAENATULT” ,MIS V6IKS OLLA 12% AASTAS, KOKKU 5 301 000 000 EUROT (4003 EUROT IGA ELANIKU KOHTA).

   SIIS V6ITE RAHULIKU SUDAMEGA, KOGU OMA DOMINEERIMISE PEA SELTSKONNAGA, KASV6I KOOS SOOME SDE JA SOINI SELTSKONNAGA, ME JAAKELDRIS, KASV6I AASTARINGI MASKIBALLI PIDADA.

   Kui soovi, siis loe ka siin artiklis kommenteeritut:
   https://kesknadal.ee/2020/09/22/valitsuse-uhisavaldus-koroonaviiruse-leviku-peatamiseks-peame-uhiselt-pingutama/

 3. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  M6istliku peaministrina oleks Ratas juba ammu pidanud ROOTSI SAADIKUD EESTIST VALJA SAATMA.

  Edgari Keskerakond raakis sellest probleemist, et Rootsi pangad on Saksamaalt vahemalt 13 aasta jooksul Eestisse olulises osas laene vahendanud ja selle aja jooksul igal aastal vahemalt 300 000 000- 500 000 000 euro ulatuses Eesti klientidelt 6igustamatult saadud kasumit (oma sedusevastaste korporatiivlaenude abil) Rootsi kantinud.
  SEE ON IGAL AASTAL 226-377 EUROT APSOLUUTSELT IGA EESTI INIMESE KOHTA.

  Selle vastu tegi Edgar ka Tallinna Uhistupanga,kuid RSR pole nahtavasti huvitatud, et seda Rootsi miljardite poliitkantimist l6petada, saati siis juba nii varastatud raha ja % tagasi n6uda, kokku vahemalt 3 900 000 000 eurot p6hisummat ja 2 808 000 000 eurot intresse.
  SEE ON IGA EESTI INIMESE KOHTA 2945 EUROT P6HISUMMAT JA 2120 EUROT INTRESSE KOKKU 5065 EUROT (12% aastaintressi maara korral v6lajaagilt).

  Eestis tegutsevad k6ik suured Rootsi pangad on pidevalt selle 13 aasta jooksul tegelenud nii rahvusvahelise suure raha pesemisega (mida hakkab ilmselt uurima nuud endine FBI juht) kui ka oma Eesti klientide pideva noorimisega haldus- ja teenustasude osas pangaautomaatide ja kontorite susteemse poliitilise kaotamisega maapiirkondadest, mis sunnib Eesti tootajaid ka Rootsi orjaks. Samuti suurte vargustega Eesti klientidelt.

  Avalikematest skandaalidest paistavad eredamatena silma Kuu-uurijas kajastatud lugu, kus SEB lihtsalt varastas pangasiseseselt, eestlasest aktsiate suuromanikult, hiigelsummas Puumarketi aktsiaid, need oma teise kliendi kontole t6stes.

  Alles asja kajastas Postimees lugu, kus Swedbankiga seotud fond oli kogunud Rumeenias hangelduskinnisvara vaidetavaks ostuks umbes 200 inimeselt igaltuhelt umbes 45 000 eurot, kokku ule 8 000 000 euro, juba 2007. aastal ja see investeering kadus neile klientidele, nagu vits vette, kuid Swedbank ei ole enda arvates vastutav, et niisugused “tankistid” nende abil tegutsevad.

  See paljaksvarastatud seltskond oli oma veoka peale maalinud nii Rootsi kui eestikeelsed hoiatused Swedbanki teadmisel toimunud kuritegevusest. Lisaks oli piketil, Swedbanki Liivalaia V6llamae peakontori ees, Maardu linnavolikogu liige ja Maardu ettev6tjaid esindav mees, kelle arved oli Swedbank lihtsalt omavoliliselt sulgenud.

  NEED ON K6IK VAGA SUURES ULATUSES SUSTEEMSED VARGUSED JA ROOVID EESTI INIMESTELT V66RPANGA POOLT.
  Ratas nahtavasti ei huvitu uldse, et Rootsi pangad tegelevad eesti inimsete nii paljaks roovimisega.

  On ulim aeg selle suure susteemse poliitvarguse l6petamiseks ja ROOTSI SUURPANKADE JAADAVAKS KAOTAMISEKS EESTIST. Rootsil tuleb ka kinni maksta vahemalt see vahe, mida Eesti Kalevipojad on, Rootsi pankade niisuguse tegevuse t6ttu Eestis, Rootsi uhiskonnale enam teeninud seal sunnitult orjamas kaies, st Eesti ja Rootsi SKT vahe inimese kohta selle aja jooksul nende Kalevipoegade teenituna.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.