Kas tõesti 30 aastat sõltumatust?

Mihhail Korb

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi kommentaar Eesti Ekspressi artiklite kohta:

“Mina olen Eesti Ekspressist ja lehe ajakirjanikest lugu pidanud. Väljaande päises olev slogan “30 aastat sõltumatust” on minu jaoks olnud samasuguseks kvaliteedimärgiks nagu Mercedes-Benzi logo.

Aga see, mis on toimunud kahe viimase Eesti Ekspressi veergudel, on ületanud igasuguse taluvuse piiri. Pealkiri, mis kutsub ühemõtteliselt Keskerakonda hävitama, on uus tase Eesti ajakirjanduses. Tänases lehes üritab peatoimetaja Erik Moora ruumipuuduse ja vabandava kommentaariga oma tegevust õigustada. Hilja! Kahju on tehtud. Kui peatoimetajal on isiklik vimm Keskerakonna vastu, siis võib ta oma vaateid jagada toimetuse kohvinurgas, mitte üleriigilise lehe juhtkirjas.

Mis võib kõige selle taga olla? Mulle meenub Postimehe endine peatoimetaja Lauri Hussar, kelle juhtimisel ilmusid ka päevalehe veergudel poliitiliselt kallutatud juhtkirjad. Hiljem saime teada, et ta oli pikemat aega olnud lähikontaktis erakonnaga Eesti 200. Aeg on peitusemäng lõpetada, härra Moora!

See, et Keskerakond kannab valitsusvastutust ja omab ainuvõimu Tallinna linnas, näitab inimeste suurt usaldust meie vastu. Olen kõikidele Keskerakonna toetajatele südamest tänulik. Pean oluliseks ka rõhutada, et Keskerakond on suurima liikmeskonnaga erakond Eestis – tänahommikuse seisuga on meil 14 723 liiget.

Samas tuleb kõiges halvas näha ka positiivset. Nüüd me vähemalt teame, millise maailmavaate eest Eesti Ekspress (või siis peatoimetaja ainuisikuliselt) seisab. Kas keegi oskab soovitada sõltumatut väljaannet?”

13 kommentaari
 1. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Selge see et Eesti Ekspressi peatoimetaja on langenud reformierakonna lõksu. Reformierakond peab ju midagi järjekordselt välja mõtlema sest keegi enam nende korruptsioonisüüdistusi ei usu ja pealegi sattus Eestimaa üks paremaid ajakirjanikke kelleks oli Ummelas nende lõksu. Või on jälle E.N.Kross hakanud tegutsema. Aga ehk Ansip on hakanud oma lubadust täitma laiali ajada praegune erakond. Tema valitsuse ajal oli ebaõiglus kõige suurem ja vaesus aina kasvas. No aga ehk lubati peatoimetajale midagi. Aga alatu on see kõik.Nii raskel ajal veel .

  • EE 1 aasta ago

   peatoimetaja ja lihttoimetajad ei tee mitte midagi ise oma vaadete järgi. Neid käsutab lehe omanik – Hans Luik.
   Ning Hans ei võtagi oma lehte tööle neid, kes mõtleks ise. Kõik käib omaniku näpunäidete järgi. Kui kellelegi midagi ei meeldi, siis ta pekstakse EE-st minema.

  • Dorback 1 aasta ago

   Tuletame meelde. Ameerika filmiakadeemia otsustas, et alates 2024. aastast tuleb parima filmi Oscari saamiseks täita vähemasti üks kolmest nõudest: 1) vähemalt üks peaosatäitjatest peab olema alaesindatud rassist või etnilisest grupist; 2) vähemalt 30% kõrvalosatäitjatest ja taustanäitlejatest peavad kuuluma mõnda vähemusgruppi ja 3) filmi põhiteema peab keskenduma mõnele vähemusgrupile.Olin lootnud, et nii maotu sekkumine loomevabadusse avab naiivsemategi silmad.

  • Kuna 1 aasta ago

   maailmas on selges vähemuses valged, siis tahad öelda, et valgetele kui vähemustõule on 30% auhindadest tagatud?

 2. Ise 1 aasta ago
  Reply

  ma Ekspressi ei loe juba 90ndate lõpust. Kus EE allakäik algas, ei oskagi täpselt määrata, kuid kuna sageli olin Eestist eemal pikemat aega, siis selgus saabus korraga ning ilma lahkamiseta.
  Seetõttu ei oska ma ka Moora Eeriku/Eerihhi/Eeritši sopalugu kommida, kuid eks ta ole Luige Hansu tellimustöö. Muidu ju Hans talle palka ja preemiat ei maksaks.
  Küll aga pole ma rahul pealkirjaga. Sest Eesti pole sõltuv ju alates 01.05.2004.-st, kui me saime 2/3-lise otsusega taas liiduvabariigiks. Seega võib Eesti vabariiigi ENSV osa lugeda sõltumatuks 20.08.1991…01.05.2004 ehk 3,6 kuud alla 13 aasta.
  Miks sellest mitte keegi ei kirjuta? Nt kasvõi Korb Miša?

  • Vaatasin 1 aasta ago

   selle Mooramaamehe eesnime üle. Ta on siiski Erik (mitte Eerik ega muu).

 3. Arvutasin 1 aasta ago
  Reply

  täpsemalt meie ENSV maa-ala sõltumatusaja välja. 20.08.1991. ja 01.05.2004. vahet on 4638 päeva. Jagades selle 365, 25-ga, sain 12,698 aastat ehk ligikaudu 12,7 aastat. Nii vähe see iseseisvus de facto ja de iure kestiski. 2/3 hääletanutest aga ise ennast valitseda ei tahtnud ega osanud, sellepärast suurest ahnusest ja orjameelsusest ka sõltumatuse lõpetas.
  Millal me taas sõltumatuks saame, kurat seda teab. Võibolla taas see suur jurakas variseb ise kokku ja meid visatakse välja nagu NSVL-ist või peame ise hakkama oma verd valama.

  • Juhan 1 aasta ago

   Sa unustad neid 2/3 ja 1/3 välja tuues tõsiasja, et juba tollal osati valimistulemusi võltsida.
   Lisaks kasutati eurokibbutsisse meelitamisel VÕÕRRIIKIDE propagandaraha, mis teeb igal juhul hääletamise kehtetuks. Sekkumine valimistesse väljastpoolt.

  • Toorele 1 aasta ago

   jõule vastu ei saa.

 4. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Iseseisev oli Eesti riik 1940-1991. Ülejäänud aja oleme pidanud teiste käske täitma, nüüd juba pikka aega juhivad meid evroliidu pürokraadid, 1918-1940 fasistlikud lääneriigid.

 5. oleme sunnitud vabandama sic 1 aasta ago
  Reply

  Sm. Korb! Kas ammusurnud inimesed on liikmete hulgast kustutatud? Olen sellest ammu märku andnud, aga ei midagi- minu 4 aastat surnud sugulane ikka Pärnumaal nimekirjas( kuigi te vaeseke ise seda ei teadnudki, et Pasapartei liige on).Arvatavasti oleks teadnud, oleks varem surnud- häbi kätte

 6. ... 1 aasta ago
  Reply

  Eesti ainuke sõltumatu väljaanne on Kesknädal

 7. Juhan 1 aasta ago
  Reply

  2004 aastal sai teatatud:
  Saime jagu eelmisest sojuuzist, saame jagu ka sellest!
  Ja nüüd, kus NewMoscow’st pressitakse meile peale karjakaupa uus-okupante ja sunnitakse peale liberastlikku (=kommunistlikku) tsensuuri – mida maskeeringuks küll vihakõneks nimetatakse – siis on aeg see asi teoks teha ja inglaste poolt näidatud teed minna!
  ELAGU EEKSIT!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.