Reps: kevadel oli palju vaidlusi õpetajate palkade vähendamise ümber

Mailis Reps

Haridusminister Mailis Reps ütles teisipäeval ETV saates “Esimene stuudio”, et kevadel, kui kõik koolid olid distantsõppel ning palju huviharidustunde jäi ära, oli kohalike omavalitsustega palju vaidlusi selle üle, kas õpetajate palku võiks vähendada.

Reps rääkis saates, et kui praegu ta saab sotsiaalmeedia vahendusel lapsevanematelt kurjustavaid küsimusi selle kohta, et kui lapsed jäävad distantsõppele, siis kas vanematele antakse ka õpetaja palk, siis kevadel käis tõsine debatt õpetajate palkade ümber.

“Kevadel see debatt, kus me tõesti olime kõik kodus, oli pigem selle ümber, et me ei vähendaks õpetajate palkasid ja hariduses pidime põhjendama, miks ei saa siin teha jõulisi kokkuhoiukohti,” rääkis ta.

Reps ütles, et praegu on kohaliku omavalitsuse otsustada, mida ta õpetajate palkadega teeb.

“Kuidas ja millises ulatuses nüüd mõistetakse üksteist, see sõltub väga palju. Haridusministrina ma kehtestan miinimumpalgad, ülejäänu on tihti kohaliku omavalitsuse ja koolijuhi arutada,” sõnas Reps.

“On ka üks võimalus, et ühel hetkel me tõstame miinimumpalka ja sellist otsustustasandit all on vähem, aga sellel on ka omad tagajärjed – kindlasti sellist julgust ise kohapeal katsetada see vähendab,” lisas minister.

BNS

4 kommentaari
 1. Mida 1 aasta ago
  Reply

  õnnetusehunnik Mailis ei taipa ega saagi teada? Aga seda, et kõigepealt peab õpside palgad olema kindlas suhtes eelarvesse. Kui mingi aine õps mingil tasemel saab täna 1000€ puhtalt, siis 11,5-st miljardist moodustab see 1/11500000. On järgmisel aastal eelarve 13235976117€, siis on sama tasemega õpsi palk kohe 1150,95€ puhtalt kuus.
  Ei mingeid kerjamisi ega latkäemakse. Ja palk ka kahaneb kui kahaneb eelarve.
  Ning oleks keelatud õpside palga arvelt sahkerdamine, et kui vähendada õpse, siis teised saavad rohkem. Tuleb määrata kindel enaimtoimiv õpetamine, nt kui klassis on õpilasi 12…15, siis saab õps 100% palgast, kui vähem või rohkem, siis kindla astme võrra vähem. Sest liiga väike klass ei tasu rahaliselt, liiga suures aga jääb õpetamine lünklikuks, kogu karja ei suuda lihtsalt eraldi õpetada. Teine lugu on loengutega, kuid palga aluseks peab olema ka tulemus, mida tuleb mõõta erapooletult. Eripalka makstakse neile, kes peavad õpetama jobusid – noori mailiseid.
  Sest vaieldamatu tõde on ju seegi, et Mailis EI OSKA seniajani arvutada!

 2. Oi 1 aasta ago
  Reply

  Õpetajate palku ei tõstetud Laari, Ansipi ega Rõivase valitsemiste ajal. Need olid imepisipesed, Keskerakondliku valitsuse ajal tõsteti natuke. Eks seda oleks tehtud veel kui poleks viirust. Õpetajad pole süüdi et lapsed peavad olema koduõppel. Need lapsevanemad kes nurisevad on kas reformistide pooldajad või see nuriseja ongi mõni reformist et saaks valitsusele ära panna. Lapsevnemad peaksid olema sel raskel ajal toeks aga mitte virisema.

 3. Jah 1 aasta ago
  Reply

  ei tohi unustada et meil on kaks viirust–üks tuleb väljaspoolt ja teine pn sisemine mis tuleb Reformi tagatoast. Ja mõlemad on ohtlikud.reformierakondlased abistamise asemel püüavad igast asjast skandaali teha et kuidagi võimule saada sest töötulemusi neil pole. Alatud on ka nende suuvoodrid. sel raskel koroona ajal. Nad peaks abistama aga mittev ilkuma ja süüdistama.

 4. Joe 1 aasta ago
  Reply

  Olen ka arvamusel et kurjustavad teated tulevad reformierakondlastelt või nende pooldajatelt. Väga vüimalik et kirjutavad ka mitmed Reformierakonda pooldavad ajakirjanikud kes aitavad pidevalt valesüüdistusi toetada. Kross sellega küll tegelema ei hakka sest temal on palju räigemad süüdistused ja vassimised. Lapsevanematel tuleb koos teistega see raske aeg üle elada. Kellelgi ei ole kerge. Ega õpetajatele ka ei meeldi kaugõppel olla ja esomesel võimalusel nad tahavad jätkata tööd normaalsetes tingimustes.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.