Kesklinna vanem uuris vanalinna ettevõtjate ootusi omavalitsusele

Monika Haukanõmm

Tallinna kesklinna vanem Monika Haukanõmm huvitus esmaspäevasel kohtumisel vanalinnas tegutsevate ettevõtjatega, milliseid samme nad kriisi ületamiseks kavandavad ja mida ootavad omavalitsuselt.

“Covid-19 levikust põhjustatud tagasilöögid puudutavad mingil moel kõiki valdkondi ja on selge, et seetõttu tuleb oma edasine tegevus läbi mõelda ja ka ümber korraldada,” ütles Haukanõmm kohtumisel. “Pikaajaliste investeeringutega seotud ettevõtjate jaoks ei ole see kindlasti lihtne, kuid võib mingis osas olla paratamatu. Kogunesime seekord arutama nii ettevõtjate ootusi linnavõimule kui ka nende endi võimalusi hoida vanalinn tuledes ka pimedal ajal.”

Tallinna linna antud üürivabastus lubas ettevõtjate sõnul kevadist kriisi leevendada, suurt abi oodatakse ka kuni selle aasta lõpuni kavandatud 80 protsendilisest üürisoodustusest. Järgneva perioodi üüritingimusi loodavad ettevõtjad võimalikult varakult teada saada. Omalt poolt tahavad nad anda panuse vanalinnale sobivate kauplemisvõtete ja arengukontseptsiooni väljatöötamisse ning ühtlasi ka nende järgimisse. Panustades senisest enam siseturismile, annavad ettevõtjate hinnangul Eesti inimestele põhjuse tulla sagedamini vanalinna nii siinsed väga head söögikohad kui ka omamaist disaini ja käsitööd pakkuvad poed. Lisaks loodetakse koostöös linnaga turundada vanalinna selle eripära esitlevate sündmuste, kampaaniate, videoklippide ja muu infomaterjali kaudu.

„Võluvitsa kellelgi ei ole, aga kindlasti aitavad üksteise toetamine ning aruteludest sündivad värsked ideed ja tegevuskavad ka raskematest aegadest üle,“ ütles Haukanõmm.

Vanalinna ettevõtjate ühing moodustati tänavu suvel, et viia oma probleemid riigi- ja linnavalitsuseni. Ühingu asutamisel osales 26 ettevõtjat ja lähiajal on kavas moodustada mittetulundusühing.

2 kommentaari
 1. Moonika 1 aasta ago
  Reply

  võiks ka seda teada, et kodutud pudeliotsijad on samuti ettevõtjad, ja vägagi usinad. nemad pole seni linnalt kerjamas käinud, vaid ise endal hinge sees hoidnud.
  Seega võiks Moonika korraldada rohkemat tühjade pudelite tootmist, et ka kodutud saaks paksu vorstilõigu alla ka palukese leiba. Need ettevõtjad oleks väga tänulikud. Pudelitele võib kleepida ka sildi “Moonikalt ehk linnavalitsuselt kodututele ettevõtjatele”.

 2. Pask 1 aasta ago
  Reply

  Millisesse parteisse see moor pärast järgmisi valimisi astub?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.