Valitsus toetab Tallinna Euroopa roheliseks pealinnaks saamisel

Valitsus tegi neljapäeval otsuse toetada Tallinna linna 600 000 euroga juhul, kui Euroopa Komisjon valib Tallinna 2022. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks.

Peaminister Jüri Ratase sõnul kaasneb rohelise pealinna tiitliga võimalus tutvustada häid algatusi tervisliku ja säästva elukeskkonna loomisel ning edendada rohelist mõtteviisi laiemalt. “Euroopa rohelisel pealinnal on võimalus tuua keskkonnateemad laiema tähelepanu alla. Ka valitsus soovib anda oma panuse ning toetada tiitli saamisel 600 000 euroga võiduaasta põhisündmuste ja -projektide elluviimist,” ütles ta.

Tallinna on jõudnud Euroopa rohelise pealinna konkursil finaali. Järgmisel nädalal esitleb linn konkursi žüriile rohelise pealinna eriprogrammi. Lisaks võiduaasta sündmustele soovib Tallinn panustada Euroopa rohelise pealinna mudeli levitamisse eelprogrammiga 2021. ning jätkuprogrammiga 2023. aastal.

2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris kokku 18 linna. Koos Tallinnaga pääsesid konkursil finaali Dijon, Grenoble ja Torino. Rahvusvaheline žürii valib 2022. aasta tiitli võitja välja 8. oktoobril.

Tallinnast alguse saanud rohelise pealinna algatuse eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning tunnustada pingutusi, mida linnad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks teevad. Euroopa Komisjon annab tiitli linnale, kes on linnakeskkonda parandanud ja planeerib selle muutmist eri tegevuste kaudu tervikuna.

2 kommentaari
 1. Ei 4 kuud ago
  Reply

  kõlba Tallinn mingiks rohelinnaks. Pidevalt kaob rohelus ja pargid. Krenooblis pole juhtunud käima, Tisoonist olen paar korda vaid läbi sõitnud ega mäleta seda hästi. Kuid Toriino küll erilise rohelusega silma ei paistnus. Peatusime ka uues äripiirkonnas, kus polnud ainsatki puud. kesklinnas veel pargid olid, kuid vanast ajast säilinud, midagi uut silma ei hakanud.
  Et Krenoobl tundub olevat mägede vahel, siis võib seal tõesti rohelust olla rohkem, sest igale mäeküljele lollide maju ei ehitata. Nii et kui Krenoobl valitakse, siis ehk on tegu ka õige valikuga.
  Vaadke Kuugli kaarte nende linnade kohta, siis näete kuidas rohelus kuskil silma jääb.

 2. Vaatasin 4 kuud ago
  Reply

  nende linnade kaarte. Mitte ükski ei hiilga rohelusega. Arvesse ei saa tulla juba senised rohealad, vaja oleks uusi alasid. Ning rohealadeks ei saa lugeda hoove ja aedu, kus mõned puud juba iidamast-aadamast kasvavad.
  Miks just sellised rohevaesed linnad valiti, näib et tegu on maffia kokkumänguda, et rahva raha kantida.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.