Tallinnas Kristiine linnaosa reidil hinnati turvameetmete tõhusust

Tallinna Kristiine linnaosa valitsus koos politsei- ja piirivalveameti (PPA) ning turvafirmaga K Security vaatasid teisipäeval peetud ühisel reidil linnaosa probleemsemaid kohti ja hindasid vastuvõetud meetmete tõhusust. 

Ringsõidul osalenud PPA Põhja prefektuuri Kristiine piirkonnavanem Kelly Miido ütles, et turvalise keskkonna huvides tuleb luua omanikutunnetus. „Omanikutunnetuse loomiseks on võimalusi seinast seina, saab kasutada valvekaameraid kui ka paigaldada valgustust selliselt, et ei tekiks varjulisi kohti, lisaks parkimise korraldamine ja ka muidugi naabrite omavahelised head suhted. Samas on oluline nii hoovis kui ka tänaval haljastuse eest hoolitsemine. Põõsad võiksid ulatuda inimese vööpiirkonnani ning puu tüvi, mille peal ei ole eraldi oksasid, võiks ulatuda inimesel üle pea. Sellega hoiame ära võimaluse kellelgi teisel põõsa taha peitu varjuda,“ rääkis Miido..

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul on kuriteo ennetustöö üheks teguriks turvalise linna keskkonna kujundamine. „Üldjuhul inimesed tunnevad ennast Kristiines turvaliselt, kuid samas kurdetakse asotsiaalsete eluviisidega alkoholi tarbivate isikute üle, suvisel ajal teevad elanikele muret öised lärmajad ning ka liiklusohutus on teema, mis on jätkuvalt probleemiks. Oleme linnaosavalitsuses koostöös politseiga probleemsed kohad kaardistanud ja vastavalt nende ettepanekutele viinud ellu linnaruumis muudatusi, mis võime öelda, on andnud positiivseid tulemusi,“ tõdes Riibe.

„Igal aastal paigaldatakse inimestelt kogutud info põhjal liikluse rahustamiseks teekattekünniseid mitmele pool ohtlikele teelõikudele, kus kiputakse kihutama. Korrarikkumiste ennetus hõlmab endas ka näiteks regulaarset võsa piiramist ja puude hoolduslõikust. Kristiines on suve jooksul samuti likvideeritud mitmed kohad, kus õhtuti toimus illegaalne alkoholi tarbimine,” rääkis Riibe.

“Distsiplineerivad samuti ka valvekaamerad. Viimased valvekaamerad on paigaldatud Kristiine keskuse juurde kui ka Löwenruh´ parki, kus varasematel aastatel vandaalid pargiinventari lõhkusid. Tänavu augustis-septembris lisasime turvalisuse tagamisse ka turvafirma K Security, kes õhtusel ajal linnaosas ringi sõitis ja turvalisuse tagamisse oma panuse andis. Hea meel on tõdeda, et suuri rikkumisi sellel perioodil ei esinenud, kuid muret tegid alkoholi tarbivad kodanikud, kes korraldustele ei tahtnud alluda,“ lisas Riibe.

2 kommentaari
 1. Annan 2 aastat ago
  Reply

  tasuta hüva nõu, kuna viibin Kristiines samuti sageli. Praegusel töötuse ajal peaks linnavalitsus palkama nn tahvamalevlased, kes tulistes kohtades jalutades rusikatega korra majja löövad. Käidagu 3-kesi, 2 võivad peksa saada. Ning pidev side politseinikega, kes suudaks kohale sõita kuni 5 minutiga.
  Kuid meil on suurem oht hoopis karistamatus ehk pättide/kaabakate/lurjuste ja kurjategijate soosimine nii karistusseaduse, menetlkuse kui ka kohtu poolt. Loomulikult on süüdi tegelikult riigikogu ja ka keskbande, kes ei taha korralikku toimivat karistusseadust ette valmistada ja riigikokku saata. Kuigi suured korranõudjad Helir ja Martin oleks kohe poolt. Ebamääraste ja valguvate sätete tõttu võimutsevadki praegu kuritegude kaasosalised – kaitsjad. Samuti on proksid ostetavad-müüdavad, kes paksu papihunniku eest jätavad olulised tõendid kogumata ja nii veniattakse asja kuni aegumiseni või “avalikkuse huvi” kadumiseni.
  Kuid rahvamalevlased saaks tööd ning kord saaks majja. oleks isegi soovitatav, et nad oelks teisest piirkonnast, et ei tekiks nn “omade” nähtust.
  nii et andke Kimmile ja linnaosade võimuritele edasi, et töötuid saab ka kasulikult rakendada ning raha kinkimise asemel saaks hoopis töötuid tööle rakendada. Ja Jurkale öelge edasi, et koostatagu uus karistusseadus, kus selged sätted kirjas. Et iga rott saaks võrdse asja eest võrdse ja kindla karistuse, olgu siis korrarikkujaks Viha-Kersti või kutseline jota Vasja.

 2. soovitusi 2 aastat ago
  Reply

  kuna linnaelanikud nii kartlikud on tuleks põõsastelt ja puudelt üldse lehed ära võtta ja oksad saagida maha, sest pätt võib puu otsas ohvreid passida.
  ja kartlike jaoks tuleb tingimata seada iga 100 m peale korvid ja kastid liitiumi tablettidega, mida nad ärevuse
  korral tarvitada saaksid. pätid ka saaksid, poleks ehk nii agressiivsed. see rohi zombistab nii ära, et ,,, igasugu fantaasia kaob ja loominguline impulss. igaveseks. saamegi toreda rahuliku linna.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.