Kristiines suurenevad võimalused tasuta õues sporti teha

Jaanus Riibe ja Ott Kiivikas

Jaanus Riibe, Tallinna Kristiine linnaosa vanem

Regulaarne liikumine on üks tõhusamaid vahendeid, mis soodustab töö- ja argitoimetustega paremat toimetulemist. Selleks, et meie elanikud oleksid terved ja sportlikult aktiivsed, siis oleme viimastel aastatel teinud palju investeeringuid just tasuta vabas õhus spordi ja liikumise võimaluste arendamiseks.

Kristiine võiks vabalt olla Tallinna kõige sportlikum linnaosa. Meil on kaks munitsipaalspordihalli ja viis eraspordikompleksi, kus võimalik  harrastada nii judot kui tennist, teistest pallimängudest rääkimata. Siin on kaks jalgpallistaadioni ning lisaks koolide ja kõrgkoolide spordisaalid ja staadionid. Tondi maneež on aastakümneid olnud ratsasportlaste kasvulava. Audenteses õpivad noortespordi tipud ja Tallinna Ülikooli Räägu tänava õppehoones koolitatakse tulevasi kehalise kasvatuse õpetajaid.

Välitreeningsaalide kasutamine kasvab iga aastaga, sest see annab võimaluse tasuta kodu lähedal värskes õhus treenimiseks. Näiteks eakatele sobivamaid treeningelemente leiab Tondimõisa ja Räägu pargist ja Kuldnoka piirkonna sisehoovides. Enamus trenažööridest on varustatud teabetahvlitega, kus on selgitused, kuidas õigesti harjutusi sooritada. Regulaarne liikumine tugevdab keha, värskendab vaimu ning parandab stressitaluvust.

Kaasame eksperte

Kuna tahame pakkuda linnaosa elanikele veelgi paremaid kodulähedasi sportimisvõimalusi, et sportlik ja aktiivne eluviis oleks iga meie linnaosa elaniku argipäeva lahutamatu osa, siis koostöös oma ala parimatega on plaan arendada välja sporditaristu ja –teenused, mis seda eesmärki toetavad. Näiteks saime juunis head nõu kulturist ja EOK sportlaskomisjoni liikmelt Ott Kiivikaselt, millega jõulinnaku rajamisel peaks arvestama, et need sobiks ühtviisi nii harrastajatele kui tõsisematele tegijatele vanusest sõltumata.

Kristiine linnaosa valitsus korraldas 14.–29. septembrini erinevates linnaosa asumites ja suurte kortermajade hoovides traditsioonilisi kohalike elanikega kohtumisi, kus arutasime üheskoos linnaosa päevakajalisi teemasid nagu heakord, sotsiaalhoolekanne, turvalisus, planeeringud, üritused ja teised aktuaalsed küsimused. Nädalate jooksul toimunud kohtumistel saadud tagasiside analüüsides joonistusid linnaosa elanike põhimured välja, millele püüame leida lahendusi, kuid kokkuvõttes on selge, et elanikud ootavad rohkem tasuta võimalusi vabas õhus sporti teha.

Uhiuued korvpalliväljakud

Üks viimase aja suurimaid investeeringuid oli Kännu tänaval Kristiine spordimaja korvpalli välisväljakute valmimine. See on uus tipptasemel väljak, mis aitab Eestis korraldada rahvusvahelisi suurvõistlusi ning tuua Tallinnasse oma ala parimad. On igati sümboolne, sest just tänavu tähistab Eesti korvpall sajandat sünnipäeva. Juubeli aasta puhul olid korvpalliplatsidega seotud tööd palju laiemad, vahetasime kõigil korvpalliväljakutel linnaosas välja korvid ja võrgud ning joonisime platsid ning väljakud üle.

Kokkuvõttes on vastvalminud väljaku näol on tegemist Eestis ainulaadse palliplatsiga, kus lisaks harrastussportlastele saavad oma oskusi lihvida ka kodumaa parimad profisportlased viiel 3×3 korvpalliväljakul. Heas korras väliväljak on kasutajatele atraktiivne ning toob korvpalli juurde uusi huvilisi. Palliplatsid on avatud kõigile elanikele! Projekti kogumaksumuseks kujunes 37 000 eurot, mille käigus korrastati asfaltplats, piirdeaed, korvpallikorvid ja valati uued alused. Lisaks viiele täismõõtmetega 3×3 korvpalliväljakule on vastvalminud palliplatsil veel kaks korvi visete treenimiseks.

Kutsun üles olema sellel sügisel sportlikult aktiivsed, liigume rohkem vabas õhus ja kasutame ära kodu lähedal asuvaid tasuta võimalusi treenimiseks.

2 kommentaari
  1. Kas 4 aastat ago
    Reply

    Kristiinesse jäähall samuti tuleb? Kus saaks teatud kellaajal mängida hokit, jääpalli ja iluuisutada. Eesmärgiks ei peagi olema NHL või ilmaesivõistlused, vaid et soovijatel oleks oma võimalus. Kunagi midagi vana kutseka juures oli, vist Spordi tänava ääres. Nüüd pole sinna paarkümmend aastat sattunud, ei tea.

    • Kodanik 4 aastat ago

      Linnarahvas rõõmustage,keskerakond lubab teil ões värsket õhku tasuta hingata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.