Eesti ühineb liidrite deklaratsiooniga, et seista maailma looduse eest

Foto: PRIIT PULLERITS/SCANPIX

Tallinn, Stenbocki maja, 8. oktoober 2020 – Valitsuse liikmed otsustasid, et Eesti ühineb eluslooduse deklaratsiooniga (Leader´s Pledge for Nature), mis ühendab juba suurt osa maailma riikidest ja rahvusvahelistest organisatsioonidest.

Deklaratsioonis avaldavad riigid pühendumist pöörata ümber elurikkuste kadu aastaks 2030 ja viia looduskeskkond taastumise teele

„Deklaratsioon on keskkonda väärtustavate riikide ja organisatsioonide signaal, mis näitab, et praegust elurikkuste hädaolukorda võetakse väga tõsiselt,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Eesti ühineb selle rahvusvahelise kogukonnaga, kes soovib vastu astuda keskkonnakriisidele. Liigirikkus ja puhtam loodus on need väärtused, mille eest tahame seista Eestis ja maailmas.“

Liidrite deklaratsiooni algatasid Austria, Belgia, Belize, Bhutan, Colombia, Costa Rica, Euroopa Liit, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Keenia, Monaco, Norra, Peruu, Seišellid, Slovakkia ja Ühendkuningriik.

2 kommentaari
 1. Mida 3 kuud ago
  Reply

  selline allkiri annab või sunnib tegema? Mets on ju samuti loodus aga meil rüüstab Jurka oma valitsusega seda üha enam ja enam. Ometi piisaks 1-st kuust, et koostada toimiv metsaseadus ja metsa kaitsta. Kuid kellegi huvides on seda mitte teha ja võhikud ministrid kuulavad oma kõhuhääli, et eelmisel õhtul poleks pidanud seda või toda mitte sööma ja jooma.
  ma saaks taolistest lulludest aru siis, kui kaasneks ka kindlal alusel tegevuskava, mida allakirjutanud peavad kindlaks tähtajaks järgima. Ja kui ei järgi, siis 5-ks aastaks valitsusbandedele tegutsemiskeeld. Siis te alles näeksite, kuidas olesklejad tööle pandaks ja metsakaitse seadus on varsti riigikogus teiste jobude närida ja alla neelata.

 2. Ainus 3 kuud ago
  Reply

  arukas viis maailma looduse päästmiseks on rahvasti ku vähendamine. Tänasest 8-st miljardist saagu sajandi lõpuks 7, järgmise sajandiga 5 ja nii kuni see jõuaks 1-2 miljardini. Seega alla 2 lapse naise kohta ja asi hakkab lahenema.
  Miks Jurka sellise ettepanekuga välja ei lähe?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.