Kersti Sarapuu: kvaliteetne arstiabi peab olema kättesaadav kõikjal Eestis

Järgnevatel aastatel tehakse riigieelarve ja Euroopa Liidu rahastamise toel mitmeid vajalikke investeeringuid haiglavõrku, et parandada kvaliteetse arstiabi kättesaadavust kõikjal Eestis. Sealhulgas tehakse 2021. aastal algust Tallinna Haigla projekteerimisega.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul on  Tallinna Haigla rajamine Eesti tervishoiusüsteemi arengu seisukohalt ääretult vajalik. „Meditsiin areneb kiiresti ning vanad lahendused ja põhimõtted ei taga efektiivset ravi. Peame aga mõtlema, kuidas tagada tõhus arstiabi ka kümne aasta pärast,“ ütles Sarapuu. „Eesti modernseim haigla koos nüüdisaegsete võimalustega tõstab hüppeliselt inimeste ravikvaliteeti, kuid teisalt aitaks suunata paremini ressursse ja koormust teiste haiglate vahel.“

Suurhaigla rajamise kõrval panustab riik märkimisväärselt ka üle-eestilisse haiglavõrku. Lõpule viiakse Viljandi haigla ja tervisekeskuse rajamine ning algab psühhiaatrilise sundravi teenuse hoone rekonstrueerimine ja juurdeehitus. Hiiumaa ja Järvamaa haigla saavad toetust erakorralise meditsiini osakonna ümberehitamiseks, Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku ehituse lõpule viimiseks ning palatiosakondade ja verekeskuse renoveerimiseks. Ida-Virumaa keskhaigla saab lisavahendeid psühhiaatriahoone ehituseks ning Tartu Ülikooli Kliinikum traumatoloogia osakonna ja üldkirurgia osakonna ümberehitustöödeks.

Iga Eesti inimene peab saama arstiabi võimalikult kodu lähedal ning kahtlemata on selle kättesaadavusse panustamine ka õige suund, millest võidavad kõik,“ ütles Sarapuu. „Eesti-suguse väikeriigi jaoks on inimesed suurim vara ning sellesse investeerimine toob tulevikus mitmekordselt tagasi.“

9 kommentaari
 1. Ei 4 kuud ago
  Reply

  mingit haiglavõrku! Kõik haiglad peale Tallinna suurhaigla tuleb hävitada ja kõik haiged Komarovkast Sörveni ja Irboskast Ristnani tuleb koondada Tallinna. Selline on olnud viimaste valitsuste sihikindel kava ja seda ka edukalt täide viiakse.
  Muide, samasugust kava viib ellu harimatusevallas ka Mailis ja kolkastamise eestvedaja Jaak.

 2. Anton Pähklipuu 4 kuud ago
  Reply

  Kerstikene, samahästi võib korrutada, et leib peab müügil olema kõikjal Eestis!
  Kas ilma loosungiteta ei saa?
  K.Sarapuu, miks te olete RK-s?Mida te teete , peale RK kõrgete hüvituste vastuvõtmist?

  • Kõige 4 kuud ago

   hullem see ongi, et mutid ei oska oma vaba ajaga muud peale hakata, kui mitukümmend aastat üht ja sama jura ajada, midagi loovat aga ei suuda.
   katariina ja Jaana vähemalt küüditati rahva kulul pealinna Brüsselisse, ka Partsu Juss kihutati silma alt minema, et rohkem kahju ei põhjustaks. Nüüd ootavad oma küüditamist järjekoras Kersti ja Maarika. Siiri oli seal ära, nüüd on laibast vaiksem. Pean sellest järeldama, et kvaliteetne arstiabi asub ainult Brüsselis?

 3. Maali maalt 4 kuud ago
  Reply

  No on alles lõust…

 4. Ootan juba kaua uroloogile 4 kuud ago
  Reply

  pääsemist. Minu aeg on 14.detsember. Kuu olen juba oodanud.
  Häbi peaks olema rahvale valetamisest.

  • Siis 4 kuud ago

   lõikab see loog sul uro välja ja enam sul muret pole, sest seda nimetataksegi kvaliteetseks arstiabiks.

 5. heldeke küll... 4 kuud ago
  Reply

  KUIDAS SAAB ARSTIABI KVALITEETNE OLLA KUI ARSTE EI OLE ????!!!!
  EI OLE, SEST MEIE TARGAD VALITSUSED LEISDID “% A TAGASI, ET KULUDE KOKKUHOIUKS ON KÕIKSE TÕHUSAM VÄHENDADA ARSTIDE VÄLJAÕPET. ARSTE KOOLITATI PALJU VÄHEM JA PRAEGUNE OLUKORD EI VASTA SELLEL NEETUD NSVL AEGSELE ARSTIE ARVULE. KUS PLNUD MINGEID PROBLEEME 1 p – 2 NÄDALAGA (VIIMANE KÄIS TIPPONKOLOOGIDE KOHTA,) ILMA SAATEKIRJATA SAADA. JA TÕESTI, TEGU OLI TARK” HAIGEKASSA, MIS LOODI (VAREM POLNUD 1/6 PLANEEDIST AVARUSTES VAJADUST SELLISE ASUTUSE JÜRELE, HAIGEKASSA TERVENES, SEST POLNUD VÕIMALIK KULUTADA JUI POLE ARSTE.
  PROOVIGE ONKODERMATOLOOGI JUURDE SAADA: SELLEKS KULUB TERVE ELU JA SAATEKIRI ! OMA RAHA EEST SAAB KIIREM JA 6 KUUGA !!! SAATEKIRJA ANNAB TAVADERMATOLOOG, KELLE JUURDE SAAB REGISTR. KUUS ÜHEL PÄEVAL MÕNED TUNNID JA NUMBREID POLE. SAGELI ON TA RESIDENT JA VÕIB PROOVI VÕTTA SEALT KUS EEI TOHI.
  VANASTI SAI DERMATOL. KA ONKODERMAT. JUURDE SAATEKIRJATA.
  NII, ET KUIDAS KERSTIKENE, ARSTIABI PARANEDA SAAB. ARSTI KOOLITAMISEKS KULUB 20 a. VIIMASED 10
  TA PRAKTISEERIB JA OMANDAB INTUITS. KUI OMANDAB. KÕIKIDEST EI TULE KAUGELTKI HÄID ARSTE.

 6. jah 4 kuud ago
  Reply

  See on õige. Reformisylik valitsus kaotas paljudes kohtades arstiabi saamise võimaluse kohapeal. Suleti haiglaid, polikliinikuid ja teisi arstiabi punkte.

 7. Nii 4 kuud ago
  Reply

  Reformistliku valitsuse ajal polnud tõepoolest võimalik saada arstiabi paljudes kohtades. tean juhust kus ühes väikelinnas polnud võimalik uuringuid teha. Röntgen ei näidanud mis oli viga ja arvati et polegi midagi. Hiljem Tellinna EMO-s selgus uuringute tulemisena et on murdunud kondid kahel pool labajalga ja ja oli Achilleuse kõõluse osaline rebend. Operatsioon jäi hiljaks ja inimene on siiani vigane. Reformierakondlased ei hooli inimestest ja saavad hääli vaid laimates ja meisterdades valesüüdistusi tublidele inimestele ning peavoolumeedia toetab neid selles. Juba praegu on tehtud palju tervishoiu heaks sest keskerakondlik valitsus hoolib inimestest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.