Ratas kohtumisel Ameerika Kaubanduskojaga Eestis: kriis on näidanud koostöö tähtsust

Foto: Sergei Krasii

Stenbocki maja, 3. november 2020 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tallinnas Ameerika Kaubanduskoja liikmetega kohtudes, et koroonakriis on näidanud, kui tähtis on inimeste ja riikide vaheline koostöö. Ta kinnitas, et Ameerika Ühendriigid on Eesti jaoks ülioluline partner nii praegu kui ka edaspidi.

Ratas tänas oma kõnes kõiki kaubanduskoja liikmeid panuse eest Ameerika Ühendriikide ja Eesti majandussuhete arendamisse. Ta rõhutas, et tänavune aasta on olnud raske ja pandeemia mõju majandustegevusele on märkimisväärne nii Eestis kui ka USAs. “Kriis ei ole veel läbi ja järgnevate kuude ees on palju ebakindlust. See tähendab, et valitsus peab olema valmis toetama majandust nii palju kui võimalik ja vajalik.”Peaministri sõnul tuleb hoida tasakaalu viiruse piiramiseks vajalike meetmete ja tavapärase elu jätkumise vahel.

“Üks olulisemaid asju, mida kriis meile näidanud on, on mõte, et inimesed ja riigid sõltuvad üksteisest,” ütles peaminister. „Suurem osa riike on juurutanud tugevad meetmed pandeemia kontrollimiseks. Me peame töötama koos, et saada viirusest jagu ja enda inimesi kaitsta. Koostöös taastume kiiremini.“

Ratas tõi välja ka selle, et kriis võib tuua uusi võimalusi, mille abil suurendada koostööd ja kasvatada solidaarsust ning parandada efektiivsust ja kasumlikkust. Üks näiteid on kriisi ajal tekkinud suur nõudlus digiteenuste järele. “Olgu see e-tervis, e-õpe või küberturvalisus, Eesti erasektoril on suurepärane võimekus nende teenuste pakkumiseks,” sõnas peaminister.

Ratas rääkis ettevõtjatega veel kolme mere algatusest ning järgmise aasta riigieelarve prioriteetidest ning valitsuse edasistest plaanidest.

4 kommentaari
 1. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  USA pole meile mingi partner. Seal toimub palju eriskummalist ja koroonaviirus levib seal jätkuvalt. Venemaal katsetatakse viirusvastast vaktsiini ja see on andnud häid tulemusi. Koostöö Venemaaga on palju kasulikum Kui küüstöö USA-ga. Vaevalt et USA on huvitatud koostööst nii väikese riigiga nagu Eesti.Ratas on tubli peaminister sisepoliitikas aga välispoliitikas kõitub kagu polekski keskerakondlane.

 2. kesse keelab 4 kuud ago
  Reply

  Kesse on keeland oma inimesi kaitsta. Aga te ei tee ju seda. Millega olete neid kaitst.
  Majandus ikka kõikse tähtsam- hotellid ja lennukid jne. Sinna need laenurahad lähvad. Mitte inimeste peale kui
  mõni hingamiseaparaat või telkhospital v.a.
  Ameeriklased samamoodi. Juhtidele tähtis raha, võim, valimised.

 3. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Koostöö on väga tähtis. Venemaal on olemas koroonavastane ravim ja seda saadetakse juba teistesse riikidesse näiteks Valgevenesse. Venemaaga on head suhted kasulikud meile.

 4. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  USA-s möllab koroonaviirus täie hooga ja vaevalt sealt midagi õppida on. Tundub nagu nad poleks eriti midagi ette võtnud selle piiramiseks aga ehk meie kogemused tulevad neile kasuks.. Ilves käis USA presidendikandidaadi jutul. Naerukoht. ega talle Trump pole eriti meeldinud. Juba eelmine kord polnud ta tema poolt. kartis vist Venemaaga häid suhteid aga see kartus osutus ilmaaegseks aga Trump pole vähemalt sõjaõhutaja ja tema ajal minu teada ei toimunud ka naftariikide pommitamist. Ilvesele meeldivad rohkem vihavaenu õhutajad . Ilves oli Reformierakonna president ja ei sekkunud nende valedesse tegudesse.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.